Abba Rambla Hotel

MEMBRU: PREMIUM
DEC-2018
REGIM MASĂ fara masa

Abba Rambla - Revelion la Barcelona

Anul acesta am decis sa sarbatorim trecerea dintre ani un pic altfel si am zis, hai intr-o vacanta de macar 5 zile, atat ne permitea programul.

Am cautat oferte pe site-urile de profil si am gasit un hotel care indeplinea cerintele noastre, aproape de Rambla, de minim 3 stele si cu recenzii bune.

Am ales hotelul Abba Rambla care este pozitionat pe strada paralela cu Rambla pe Rambla del Raval.

Despre hotel, bune-pozitionare confortabila fata de punctele turistice ale Barcelonei, strada Rambla, piata Catalunyei, Piata Spaniei, portul Vell.

Statia de taxi, in fata hotelului. Am apreciat curatenia din camera si multitudinea de consumabile, inclusiv trusa de barbierit, pasta si periuta, burete de baie sigilat si multe altele.

Tot la capitolul plusuri, linistea din hotel si caldura, ce a functionat foarte bine, afara noaptea nu era cald.

La capitolul minusuri- camerele cu trei paturi dadeau toate spre un zid, astfel incat aceste camere practic nu au vedere, camera destul de mica pentru trei paturi, inselatoare cumva prezentare de pe site-uri.

Micul dejun se plateste separat-8 euro de persoana.

Personalul nu exceleaza la capitolul serviabilitatate, dar nici nu sunt nepoliticosi, cam pe la mijloc.

Hotelul nu are restaurant, se poate servi doar micul dejun intr-o zona a receptiei si a holului de la intrare. Mic dejun bun si consistent.

Hotelul nu exceleaza la nici un capitol, insa castiga foarte mult prin pozitionare, este la 5-7 minute de mers pe jos de La boqueria- celebra piata pe care nu trebuie sa o ratati, la 10 min de piata Catalunya si la 15 min de mers lejer de port.

Impresii încărcate de Lisa in 31.03.2019 21:21:09

Validat / Publicat: 31.03.19 23:10:23

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în SPANIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Lisa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  6300 PMA (din 7 voturi) nota2

[31.03.19 23:07:40]

@Lisa:

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 07&ridAnt=92936

Mutat în rubrica "Abba Rambla Hotel, BARCELONA" (nou-creată pe sait)

[01.04.19 09:11:21]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;