Tropitel Sahl Hasheesh Hotel

TIP: SINGLE
REGIM MASĂ All inclusive

la PMM* = 56 USD

Super hotel

Sunt cazat din 23.03 la hotel Tropitel. Sunt cat se poate de mulțumit.

Camere mari, confortabile. Balcon și baie mari. Curățenie luna și bec. Se face curat in fiecare zi in camera. Dacă ai nevoie de de fier de calcat ți se aduce și contractat ți se și calca hainele.

Angajații sunt foarte amabili.

Pentru masa este un restaurant cu specific european, The Palm, iar prânzul se poate lua, zilnic, la alte 2 restaurante cu specific italian și mexican. Tot la aceste ultime 2 restaurante cu se oferă la cazare, 2 vouchere pentru cina.

Tot la cazare ți se oferă 4 vouchere a câte 30 de minute de fiecare pentru plimbare cu bicicleta.

Masa poate fi luată și pe terasa hotelului.

Sistemul de piscine este excelent cu 2 baruri. Exista un bar Non stop. Spectacole în fiecare seară. Acum sunt 25 grade și vreme superbă.

Singurul minus sunt băuturile alcoolice care deși sunt la discreție sunt de slabă calitate. Sucurile sunt excelente.

Puteți verifica poze pe booking. Sunt cat se poate de reale. La anul sigur voi reveni.

Impresii încărcate de catalinbcf in 28.03.2019 12:16:54

Validat / Publicat: 28.03.19 15:53:30

• A fost prima sa vizită/vacanţă în EGIPT

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (catalinbcf); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5850 PMA (din 9 voturi) nota2

[28.03.19 15:53:10]

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Completări, ajustări (inclusiv în privinţa notelor şi calificativelor acordate) — pot fi aduse prin rubrica ecouri, la finalul sejurului.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 87&ridAnt=92903

[28.03.19 19:30:26]

@catalinbcf:

Sunt cazat din 23.03 la hotel Tropitel.

Sincer, te invidiez :). Şi eu mi-aş dori să fiu acum la Tropitel.

Poate totuşi încerci să postezi ceva poze de acolo.

Pentru masa este un restaurant cu specific european, The Palm, ...

La fel de bine puteai lua toate cele trei mese principale ale zilei şi alături la celălalt restaurant principal, The Wave, produsele oferite fiind în proporţie de 90% aceleaşi.

Sunt surprinsă că nu ai amintit nimic despre principalul atu al acestui hotel: superba "piscină/lagună naturală" aflată în partea dreaptă aproape de capătul pontonului, ideală pentru snorkeling şi principalul motiv pentru care aş reveni la Tropitel.

[28.03.19 20:33:40]

@nicole33: nu postez poze deoarece nu sunt mai bune decât cele de pe booking

[28.03.19 21:12:48]

@catalinbcf:

nu postez poze deoarece nu sunt mai bune decât cele de pe booking

Decizia îţi aparţine şi o respect, dar, crede-mă, utilizatorii acestui site sunt mult mai interesaţi de pozele postate de cei care au fost acolo, decât de cele oficiale de prezentare, cele ale userilor fiind mai "de încredere", chiar dacă nu la fel de profesionist realizate :).

Eu am câteva sute de fotografii de acolo şi îmi va fi foarte greu să le selectez pe cele mai relevante pentru a le posta atunci când voi avea timp să scriu propriul articol despre Tropitel - un hotel care şi mie mi-a plăcut foarte mult şi pe care îl recomand cu toată încrederea.

[28.03.19 21:15:38]

@nicole33:

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[28.03.19 21:39:51]

@nicole33: Nu am simtit nevoia de a posta poze proprii DEOARECE ACELEA PE CARE LE-AM VAZUT PE BOOKING SUNT CAT SE POATE DE REALE.

- Outdoors-15
[01.04.19 10:01:57]

@catalinbcf-Buna ziua, as dori sa intreb daca v-ati simtit in siguranta acolo, daca sunt probleme pe partea aceasta? Suntem o familie cu doi copii 10 si 14 ani si nu am dori sa avem surprize? Multumesc.

[01.04.19 12:58:51]

@Outdoors-15: Siguranță 100%. In excursiile făcute am avut un ofițer de poliție că însoțitor. Îmbrăcat civil.

In Luxor am trecut prin cel puțin 3 filtre de poliție până să ajungem la mormintele faraonilor.

In excursia din desert, la satul de beduini, exista o mașină de poliție staționată pentru siguranța turiștilor. Nu am avut nici o problema.

In aeroport, la plecarea către țara am trecut prin 3filtre de securitate, ultimul fiind la scara avionului.

- Outdoors-15
[01.04.19 15:51:18]

@catalinbcf: Multumesc frumos. M-am linistit.

[01.04.19 22:25:01]

@Outdoors-15: Ma bucur. Dar tine cont că tot ce am spus se aplică pentru zona Hurghada și Luxor. Am văzut cu ochii mei. Pentru alte zone nu sunt in masura sa vorbesc

- cizmas
[08.04.19 19:38:59]

@catalinbcf: Buna seara am o rezervare 2 adulti si doi copii l-a acest hotel daca ma puteti ajuta cu niste informatii in plus de ce a-ti afisat pe site de exemplu la intoarcere am avion l-a 6:30 n-e scoate din camera mai repede? cu euro s-au cu dolari iesi mai bine? mersii de raspuns.

[09.04.19 18:45:01]

@cizmas: iesi mai bine cu dolari.

chiar daca plecarea e dupa ora 12, dupa ce ati parasit camera va lasa sa folositi in continuare toate facilitatile hotelului, inclusiv sa luati masa.

Ba mai mult, va pun la dispozitie si o camera in care, in decursul unei ore, puteti sa faceti dus si sa va schimbati.

- corval
[25.09.19 18:05:09]

Salut, cum este apa marii in martie, se poate face baie? Pot sa faca baie si copii?

Multumesc,

[25.09.19 18:27:13]

@corval:

Indiferent care ar fi temperatura apei mării, la acest hotel copiii nu prea pot face baie in mare.

Intrarea in mare este cu corali tăioşi şi apă foarte mică pe o distanţă considerabilă.

Intrarea în mare se face pe la capătul unui ponton foarte lung, direct la apă adâncă pentru copii şi unde oamenii fac snorkeling, prea puţini intrând doar pentru a se bălăci.

În afară de temperatura apei mării, care poate fi ok, acceptabilă pentru baie în mare, un aspect deloc de neglijat este vântul puternic şi rece, care accentuează senzaţia de frig.

- corval
[25.09.19 18:34:36]

@nicole33: multumesc, dar pentru adulti apa este ok ca si temperatura?

• Tropitel - Un hotel foarte bun (Sep.2019) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 20.09.19 de marsus din TIMISOARA) - RECOMANDĂ
  • Tropitel cu bune si rele (Aug.2019) - punctaj satisfactie: 7.20 (scris in 01.09.19 de mihaelaliana din PITEşTI) - RECOMANDĂ
  • Caldura si frumusete (Jul.2019) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 15.08.19 de bubi din SIGHIşOARA) - RECOMANDĂ
  • Frumos (May.2019) - punctaj satisfactie: 7.90 (scris in 12.05.19 de dmilea din BRAGADIRU) - RECOMANDĂ
  • Tropitel (Sep.2018) - punctaj satisfactie: 8.90 (scris in 16.09.18 de Oana S din BUCUREşTI) - RECOMANDĂ
  • Concediu reusit la Tropitel Sahl Hasheesh (Oct.2017) - punctaj satisfactie: 9.20 (scris in 15.10.17 de marcopolo74 din ORADEA) - RECOMANDĂ

pagină generată in 0.0953719615936 sec