ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.06.2010
DIN: arad
ÎNSCRIS: 05.06.10
AUG-2009

Am fost supermultumit, daca tinem cont si de banii platiti

Am stat acolo de 3 ori, daca te orientezi si prinzi apartament, poti avea un concediu de vis. Da, chiar asa, la Meridian. Si sa-mi fie cu iertare, la banii pe care ii platesti eu zic ca e superb. Am sa mai merg acolo de cate ori am sa mai am ocazia.

Mancare ok, preturi la bar mai mult decat ok. Plaja aproape ca intra in hotel, distanta pana la apa 24 metri.

Cred ca cei care posteaza comenturi rautacioase sunt niste persoane foarte pretentioase, care ar trebuii sa mearga sa se cazeze la 4 stele si sa scoata ceva banuti din buzunar, pe care probabil nu-i au. Sau sunt rautaciosi pt ca e un hotel cu circuit inchis, si nu stiu prin ce imprejurari au ajuns acolo, odata, nefiind din sistem. Multumesc si-mi cer scuze daca am ofensat pe cineva.

Trimis de zoran in 05.06.10 22:59:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: peste tot

VIZUALIZĂRI: 5070 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (zoran); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Stanga dormitor 1,dreapta hol cu baie in capat si dormitor 2

[05.06.10 23:29:50]

daca te orientezi...

I rest my case, cum spune americanu'...

iar daca tot "tinem cont de banii platiti", eu chiar sunt curios: cat e dom'le halatu' pardon, apartamentu'? ca ai uitat sa spui...

la fel cum ai uitat sa spui si cum arata, si daca in baie ai avut sau nu parte de odori, daca te-a multumit masa, daca a trebuit sa contribui cu ceva ca sa isi faca femeile de serviciu datoria... etc.

[05.06.10 23:43:29]

Parerea mea e ca hotelurile care sunt cu circuit inchis nu prea ne ajuta, ca oricum nu le putem alege pentru sejurul nostru, indiferent cum arata ele...

[05.06.10 23:55:44]

aici nu-s de acord: dupa cum vezi, unii pot. si e si dreptul lor sa fie informati!

[06.06.10 00:02:26]

Cine alege un hotel cu circuit inchis o face nu pentru ca asa vrea el, ci pentru ca ala e disponibil, asta ca sa beneficieze de faptul ca plateste mai putin si ca restul suporta firma/institutia.

Si eu am avut posibilitatea de a merge la hoteluri cu circuit partial inchis, adica erau deschise si pentru altii si le alegeam pentru ca plateam numai un procent din costul sejurului, altfel as fi ales altceva!

Nu de alta, dar tare as ofta dupa un astfel de hotel care ar fi excelent, dar nu as putea sa il aleg!!!

[06.06.10 01:01:21]

K, pt Dragos

Odori nu au fost, pretul a fost f bun , apartamentul are un hol, tip miniliving, cu coltar, tele si frigi. Dreapta dormitor, stanga hol, in capat o baie si... , surpriza, din acel hol mic, in dreapta mai era o camera. Deci tinand cont de faptul ca eu am o familie cu 2 copii, pe langa asta mai sforai foarte tare, pt mine acel apartament e o binecuvantare. La ce hotel gasesc apartament cu 2 dormitoare?

Mobilierul nu ultimil racnet dar nici jerpelit. Revin la baie, fara odori dar cam mica intra-devar. Fara balcon, in schimb, referitor la faza cu stimulentele: din principiu cand ma cazez undeva sensibilizez camerista. In urma acestei actiuni, pe langa curatenia desavarsita am primit cheia de la terasa din capatul holului care s-a nimerit sa fie chiar langa camera noastra. Asa am avut terasa, unde seara stateam la o mica sueta, intindeam prosoapele si depozitam jucariile aferente a 2 copii.

Masa foarte buna, mic dejun generos tip bufet, 3 feluri de ciorba, fripturi si garnituri, suc si apa, , o spun din perspectiva unui gurmand. Bine, desigur, daca astepti sa inchida buticul, sau din fire iti place sa fi printre cei din urma, , in multe locatii nu o sa mai gasesti nimic..... In parcare am prins loc foarte bun iar in caz ca plecam dadeam 10 lei sa puna semn de ocupat.

Cu stima, daca mai sunt neclaritati sunt dispus sa le elucidez..., mai putin pretul. Multumesc

[06.06.10 08:41:35]

Nu inteleg ce este in mintea proiectantilor cind aud ca un hotel si la mare nu are balcon.

Daca nu are balcon poate are uscator.

Unde sa iti usuci costumul de baie si prosopul doar nu o sa stai pe plaja pina se usuca.

Daca tot zic ca este cu circuit inchis ceva preturi de pe la bar.

Cit a costat sejurul cu sa fara reducere??

[06.06.10 08:52:19]

Mie camerele fara balcon in vacanta mi se par aiurea...

valimi
[06.06.10 08:57:50]

zoran, cat te-a costat sejurul: cazare + masa + orientare?

[06.06.10 08:58:43]

Daca ai reducere ??? accepti si fara balcon!

Parca sunt camine studentesti fara balcon!(sau nefamilisti)

[06.06.10 09:37:14]

Cat o camera modesta cu mic dejun la 2 stele

[06.06.10 10:00:04]

Scuze, am omis sa raspund la intrebarea cu preturile de la bar. Preturile de la bar erau preturi de supermarket.

[06.06.10 10:36:38]

multumesc pentru detalii, zoran

i2000
[06.06.10 14:46:17]

daca ne spui si gradul si functia chiar o sa fim elucidati .

[06.06.10 15:31:36]

@i2000, am senzatia ca ai vrea sa ai acces la informatii confidentiale; suntem totusi in internet, unde anonimitatea inca este un atu. E bine s-o lasam sa fie si in continuare.

[06.06.10 19:35:46]

@wm6

cred ca sunt colegi si vor sa se cunoasca sa schimbe impresii.

Ar putea sa vorbeasca pe privat ca sa nu aglomereze reteau!!!

[06.06.10 23:24:37]

Acapulco, am o sugestie pt tine. Daca esti din bransa proiectantilor-constructorilor, ! Ia o pauza

Daca nu are balcon poate are uscator.

Daca tot zic ca este cu circuit inchis ceva preturi de pe la bar.

Cit a costat sejurul cu sa fara reducere??

Nu iti mai bate capul cu ce a fost in mintea unui proiectant acum 50 de ani, tu nu stii exaqct ce e in mintea... , acum, la ora actuala. Sau poate esti doar nevinovat... , cum sa judeci niste oameni care construiesc cladiri cu 11 etaje pe vremurile respective??? HELLOO???

Sau in ecouriile alea puerile, te-ai gandit vreodata,

ca asa a fost comanda, sau vremurile, sau tu nu ca nu ai trait in vremurile respective, nici macar nu ai avut interesul sa citesti despre ele. (Vremuri)

k Acapulko, cred ca nick-nameul tau ne spune tot... , de fapt.

[06.06.10 23:31:00]

Sa-mi fie cu iertare, cu tot respectul pe care il port pt, acest site si mai ales pt user-ul Dragos, care m-a contrat la intrarea pe acest site, si vreau sa intreb, asa, in naivitatea si prostia mea, ... , Cine se poate numi ACAPULCO??? , pacat ca e considerat si silver...

[06.06.10 23:34:27]

Oare ACAPULCO, cunoaste istoria si semnificatia cuvantului pe care il utilizeaza cu atata mandrie? E tardiv un raspuns cu 4 min intarziere... , google e maret...

Ganduri bune pt utilizatorii acestui superforum

[06.06.10 23:46:45]

Da, e tardiv... Pentru ca din cauza de atac la persoana am fost nevoit sa iţi dau un cartonaş galben, ca sa poţi sa te detaşezi de starea de iritare care te-a determinat sa fii atât de pornit împotriva altui utilizator.

Încearcă te rog, pe viitor, sa combaţi doar ideile cu care nu eşti de acord, lăsând utilizatorii în pace. Iar dacă vreunul dintre aceştia va face vreun lucru care sa te ofenseze, exista linkul REPORT.

Mulţumesc,

[06.06.10 23:54:51]

PS1 Acesta este totuşi un site, nu un forum. Forumul este aici;

PS2 Rangurile (printre care şi silver) sunt date doar de către activitatea (şi aprecierea acesteia) de pe acest sait.

[07.06.10 00:04:36]

@zoran, acu', drept sa spun... nici nu stiu cum sa iau declaratia de mai sus...

oricum, eu nu "m-am luat" de tine. doar am incercat sa arat ca mie nu mi se pare normal sa dai ceva in plus (si in avans, ca la...) fata de pretul platit ca sa obtii exact lucrul pentru care ai platit. (camera/apartamentul rezervat, curatenia din camera etc.) eventual pot sa recompensez bunele servicii (daca a fost cazul!) la plecare. cel putin, eu asa fac. iar pentru lamuririle aduse, chiar ti-am multumit sincer.

o seara buna!

RobertCodescu
[04.10.10 10:06:20]

WOW!!! La hotel Meridian am fost în 1990 când am avut banchetul de terminarea liceului (la naiba am 38 de ani!!!) şi toată lumea era uimită cum am prins noi loc de banchet (3 autocare) la Hotel Meridian!!! Mi-a plăcut mult atunci mi-a plăcut şi reviewul tău aşa că 400 PMA de la mine chiar dacă unii sunt mai ironici şi mai "înţepători", încearcă să nu pui la suflet şi o să-i "îmblânzeşti" pe toţi!!!

CREDE-MĂ mie mi-a ieşit!!!

[04.10.10 10:35:35]

Multumesc pt sfat, am sa incerc, cu toate ca o sa-mi fie mai greu, sunt un tip coleric si cam impulsiv.

Si apropos, am fost in vara acum, la Meridian, a fost superb, 7 zile, Apartament, masa tip all inclusive, mai putin alcoolul, (3 feluri ciorba, 5 feluri carne si garnituri, suc, apa minerala, fructe si prajituri la liber) (tip bufet), cu sotia si 2 copii, cu tot cu drum si cheltuieli adiacente 35oo Ron. Eu cred ca e bine.

ADO5000
[16.04.11 20:28:06]

are aer conditionat, apartamentul? dar camera?

liviuyal
[24.06.11 09:02:01]

nu, din pacate. Dar am observat cad ma plimbam la un etaj aer conditionat!!!

acapulco, ADO5000, i2000, liviuyal, magdalena, valimi, zoran
Alte impresii din această RUBRICĂMeridian Hotel: