ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.03.2019
DIN: tg jiu
ÎNSCRIS: 06.05.15
OCT-2018

Istanbul - Hotel Orka Royal Spa

In perioada 24-29 octombrie am fost 5 zile la Istanbul cu o mare firma de turism care zice ca si face clienti fericitii???? (nu prea reuseste mereu), oferta buna, pret bun-149€ pt 4 noptii-5 zile cazare, md si transport, deci super pret, hotelul unde am fost cazati este Orka Royal Spa, fix linga gara Sirtaki de unde se ia metroul ce circula pe sub mare pina in partea Asiatica.

Cartierul f ok, la 10 min de mers pe jos de principalele obiective, Moscheea Albastra, etc. f aproape de Bazarul de mirodeni, o zona civilizata, fara multe magazine dar cu multe restaurante, terase, cafenele, recomand zona si hotelul. De fapt despre hotel scriu aceste impresii, mai ales ca in perioada 28-31 februarie am fost din nou la Istanbul cu cazarea in Laleli visul femeilor, cartier cu mii de magazine, muuulta oferta si diversificata, zona draga doamnelor in special, si am stat tot la un hotel de 4*, extrem de prost si nesatisfacator.

Deci, Orka Royal hotel este un hotel de 4*, cu piscina pe acoperisi, cu un restaurant si o cafenea, camere micute dar f confortabile, saltele la paturi profi, mobilier cu stil, o deosebita atentie la detalii si se stie ca detaliile fac diferenta, si chiar o fac!

La subsolul hotelului este un centru Spa cu hammam, sauna, piscina, masaj si o sala de sport maricica, arata f bine, f curat si personalul amabil si profi.

Micul dejun pe care l am avut inclus in oferta a fost generos, diversificat si chiar personalizat, adica: La putine hoteluri din Turcia fara zona lor de litoral, ai la md 3-4 feluri de brinzeturi calup tip brinza cu mucegai in mai multe variante, 3-4 feluri de cascaval de calitata tot calup (nu feliutele de vezi prin ele) si cu instrumentele specifice de portionare linga ele.

Pe linga cele de mai dus pot sa spun ca si sapunurile gasite in camera ieseau din tiparele tipice ale hotelurilor, erau sapunele naturale ca cele folosite la hammamul hotelului.

Rezumind: Camera curata, mobilier f frumos, baia si consumabilele f bune, md deosebit, personal politicos si atent, piscina, centrul Spa, totul la nivel inalt surprinzator pt turcii, insa la receptie am vazut pliante si am inteles ca face parte acest hotel dintr o linie hoteliera care are hoteluri si in Antalya, Bodrum, cred ca de accea sunt asa profi si cu personalul instruit si atent la nevoile clientilor.

Va recomand Orka Royal Spa hotel cu tarie si ma gindesc sa imbin placerea=shoppingul (este situat hotelul la 2-3 statii de Laleli unde este nebunia cumparaturilor, si statia de tranvai T1 este chiar linga hotel) cu relaxare=vacanta=soare=piscina, acest hotel avindu le pe toate.

O sa scriu alta impresie desprecelalalt hotel tot de 4* turcesti dar care era real de maxim2*, ca sa va informez despre experientele mele si sa evitati greselile, pe sistemul- invata din greselile altora si sa nu apuci sa le faci tu.

Sejururi minunate tuturor si cit mai multe impresii din calatorii

Trimis de ManuelaManu in 14.03.19 17:53:04
Validat / Publicat: 15.03.19 19:24:33
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: istanbul, Hotel Beskdas, Kusadasi, etc

VIZUALIZĂRI: 721 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ManuelaManu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Piscina de pe acoprridul hotelului cu un view superb adupra Istanbulului by nigh
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 36.85 EUR pe cameră

webmasterX [15.03.19 19:24:04] »

Mutat în rubrica "Orka Royal Hotel & Spa, ISTANBUL" (nou-creată pe sait)

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE (CAMERE) a fost nedisponibilă pentru notare. Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazarea / camera - folosind linkul EDIT IMPRESII, afișat cu roșu mai sus și disponibil permanent la publicare (şi timp de 30 minute după aceasta).

webmaster [15.03.19 19:26:14] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

ManuelaManu