Romantic Boutique Hotel

MAR-2019
TIP: SINGLE
REGIM MASĂ Md

Execrabil

Am stat la acest hotel cu doua saptmani in urma, pentru 5 nopti, Mi s-a parut deosebit, din multe puncte de vedere: locatie, amenajare interioara, mic dejun. Din acest motiv, pentru urmatoarea perioada, care initial era programata a fi tot de 5 zile am facut rezervare chair la finalul primei perioade de sedere.

In dimineata zilei cand am plecat catre Focsani din nou, am aflat trista veste a mortii bunicului meu. Motiv pentru care, atunci cand am ajuns la receptie am anuntat ca nu o sa stau tot sejurul programat si ca, din considerente obiective, voi pleca mai devreme. Dna de la receptie mi-a spus ca sunt obligata sa platesc toata perioada pentru care am facut rezervarea chiar daca nu o sa stau atat am programat. Politica firmei.

Am cerut sa vorbesc cu cineva din conducere, evident la ora aceea, duminica noaptea, nu era nimeni disponibil. In fine, am completat formularul de cazare.

Am dat buletinul sa mi se faca o copie. Dupa care am primit spre a semna de luarea la cunostinta despre continutul regulamentului de ordine interioara, in care scria, nici mai mult nici mai putin, faptul ca anularea cazarii se poate face in scris, sau telefonic pana la ora 13 a zilei sosirii. Inainte de a semna formularul, i-am facut o poza. Nu de alta, dar dna de la receptie, Vasiliu Florentina, luase unul din cele doua exemplare pe care mi le-a data semnat. Chestiunea cu poza a suparat-o tare. Motiv pentru care mi-a spus foarte clar ca nu mai este dispusa sa ma accepte in hotel. Deloc. Duminica noaptea. In Focsani.

In fine, mi-am gasit cazare in alta parte in 3 min.

Cand a venit taxiul, receptionera era la tigara cu doi domni afara.

Concluzia, as prefera sa o traga proprietarii hotelului. Mie imi e sila.

Ar mai fi de spus ca dna de la receptie s-a oferit sa ma duca ei la un alt hotel. Ma intreb, cand a spus ei sa referit la cei doi domni cu care se intretinea cand am plecat eu?!

Impresii încărcate de Ina Ionica in 11.03.2019 08:42:09

Validat / Publicat: 11.03.19 15:55:08

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Ina Ionica); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1350 PMA (din 3 voturi) nota2

[11.03.19 15:54:53]

@Ina Ionica: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

Te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare.

% Articolul va fi publicat FĂRĂ NOTE, cf. Regulamentului - nu aţi fost cazați efectiv la această unitate.

In fine, mi-am gasit cazare in alta parte in 3 min.

Unde a fost acea cazare?

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

• Romantic Boutique Focsani – Excelent! Nota 10 wow! (Nov.2018) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 16.11.18 de Dan&Ema din BUCURESTI) - RECOMANDĂ