Cabana Edelweiss

înscris/ă în 11.02.12
FEB-2019

Dezgustat de cabana Edelweiss

Buna seara,

Am stat 3 zile la Cabana Edelweiss si am fost mai mult decat dezgustati.

In primul rand camera miroase oribil, mai ales baia. On baie se da cu o solutie foarte urat mirositoare, care ramane si nu mai dispare. Am crezut ca dau cu acea solutie inainte de a veni noi, pentru ca a fost o tabara de copii. A doua zi, dupa ce ne-am intors de la ski si am intrat in camera, o duhoare de nedescris. I-am spus receptionerei sa nu mai vina si ziua urmatoare sa dea cu solutia aceea insuportabila. Foarte rece... mi-a raspuns ca este o solutie autorizata de DSP si ma intreaba daca ma deranjeaza pe mine, nu pe altii... Pai eu vorbesc in numele meu, nu al altora.

De asemenea, iti ofera micul dejun cu 20 RON si pranzul sau cina cu 40 RON. Ei spun ca poti sa iti alegi orice. In meniu nu este apa inclusa. Daca vrei, trebuie sa cumperi o sticla de apa de 500 ml cu 5 RON.

Nu exista un spatiu unde sa te joci cu copiii, nu este nici o masa nici in camera, nici pe hol. Daca vrei sa te joci ceva, trebuie sa vii in sala de mese. Cum te pui la o masa, vin ca furnicile sa te intrebe daca vrei ceva de baut. Bineinteles, 5 RON pe o sticla de apa de 500 ml.

Peste tot in cabana sunt afise ca apa nu este potabila. Am gasit in sala de mese o carafa de apa si am luat de acolo. Bineinteles, am fost vazut de oamenii care sunt acolo, sunt vreo 6-7 persoane, toti angajatii cabanei care misuna prin sala de mese sa se uite ce faci. Mi-a atras atentia ca apa este de la robinet si ca nu este potabila. Am baut acea apa si este mult mai buna decat apa care o vand ei cu 5 RON.

Nu am vazut nimic din partea angajatilor sa faca ceva sa te simti bine. Am vazut ca nu stiu ce sa faca sa iti ia banii si ei sa nu faca nimic.

Impresii încărcate de Valentin1 in 11.02.2019 21:40:46

Validat / Publicat: 11.02.19 22:16:29

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Valentin1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  450 PMA (din 1 voturi) nota2

[11.02.19 22:16:01]

@Valentin1: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

Te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 83&ridAnt=92370