Unde mâncăm în zona Vulcanilor Noroioşi?

10.02.2019
Avatar carmencis
DIN Braila
înscris/ă în 10.02.19
FEB-2019

Hanul Moara Veche [Berca, BZ], restaurant

Ce poate face un zambet

Impreună cu un grup de prieteni ne-am oprit să mâncăm la pensiunea HANUL MOARA VECHE din comuna Berca, județul Buzău. Încă de la intrare ne-a surprins faptul că tot personalul restaurantului zâmbea și era extrem de primitor.

După ce ne-am așezat la masă și ne-am tras puțin sufletul, au venit chelnerița (Melania cred că o chema) și bucătarul și au început să ne recomande ce să mâncăm. Am glumit, am povestit, într-un cuvânt ne-am simțit foarte bine. Iar mâncarea... grozavă!

Ne-au făcut ziua frumoasă și cu siguranță vom reveni, poate să ne și cazăm aici.

Locul este îmbietor iar Melania ne-a trezit interesul cu o grămadă de informații despre obiectivele turistice din jur.

Impresii încărcate de carmencis in 10.02.2019 20:02:02

Validat / Publicat: 10.02.19 21:38:30

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (carmencis); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 5 voturi) nota2

[10.02.19 21:37:16]

@carmencis: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Unde mâncăm în zona Vulcanilor Noroioşi?, MĂGURA & BERCA" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: Unde mâncăm în Buzău și împrejurimi?]