ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.02.2019
DIN: Târgu Jiu
ÎNSCRIS: 01.09.10
JAN-2019

O mica sarbatoare romaneasca -- Mica Unire --

Cu toate ca sunt un client fidel al acestui hotel din anul 2017 nu am reusit sa scriu nimic despre el, dar astazi ia venit randul, nu ca asi fi eu primul care scrie despre el.

Parerea generala este buna se poate si mai bine si am vazut ca de-a lungul timpului responsabili hotelului se straduiesc sa avem conditii foarte bune de cazare chiar daca in anumite perioade mai au loc reimprospatari a anumitor segmente, dar se compenseaza cu alte activitati.

Hotelul ofera conditi foarte frumoase de cazare fiind cotat la 4 *, mai ales camerele cu vedere panoramica spre statiune, toate camerele dispun de balcon chiar si cele cu vedere spre munte care cred ca sunt si mai mici ca dimensiune si nu se merita achizitionate. Deci la cazare cereti camere cu vedere la statiune si nu veti regreta.

Hotelul dispune de o serie de saune, pscine cu apa termala si jacuzii dar si de tratament balnear de aceeia pe perioada de iarna este foarte indicat pentru o oaza de relaxare.

Asadar am ajuns la acesta pe la ora 18, cazare incepe dupa ora 16 de data aceasta am primit o camera cu vedere spre munte cam micuta mi sa parut dar curata, si am mers imediat la piscina cea mare Herculum - SPA care sa deschis recent dupa renovare, eram foarte curios cum arata.

Ca imagine arata destul de frumos dar in regiune piscinelor cu jacuzii nu imi place cum au renovat in sensul ca asa zisele scaune unde stai sunt prea sus pozitionate practic de la brau in sus stai in afara apei si pe deasupra mai este si un curent rece cred ca de la sistemul de dezaburire practic ingheti daca stai mai mult in afara, a fost mai bine inainte de renovare.

Hotelul mai dispune de inca o zona cu piscine mai micute cu anumite tipuri de apa DEROUM SPA, de care am beneficiat de aceasta data trecuta cand am sarbatorit Anul Centenarului, acum aceasta este in renovare si o sa mai deschida inca o piscina pentru copii.

Masa de la micul dejun a fost destul de ok si calitativ si cantitativ nu am nimic de reprosat chiar daca am mai auzit pe ici pe colo cativa nemultumiti.

Programul in fiecare zi a fost acelasi, dupa MD, mers la piscina, apoi somn dupa amiaza, seara am servit cina in centrul statiunii cum se coboara de la hotel sunt 2-3 restaurante acolo. Daca aveti mijloc de transport se poate servi masa la intrare in statiune vizavi de gara este un restaurant tip impinge tava si cred nu stiu sigur este nonstop.

De data aceasta nu am mai facut plimbari pe jos prin statiune datorita faptului ca a nins foarte mult si drumul era alunecos, dar am fost in alte perioade.

Se merita sa mai ei cate o pauza de relaxare in aceasta perioada.

Trimis de costyy † in 01.02.19 17:45:32
Validat / Publicat: 01.02.19 18:38:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în HERCULANE. A mai fost în/la: HOTEL DIANA

VIZUALIZĂRI: 2075 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (costyy †); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 HERCULUM SPA

nrs †
    [01.02.19 22:02:21]

pretul este pe zi sau pentru tot sejurul?

costyy †AUTOR REVIEW
    [01.02.19 22:44:04]

@nrs: Pentr-u tot sejurul am avut reducere 50%. Data trecuta de 1 Decembrie ni sa oferit un Voucher de reducere 50% care trebuia folosit până în Martie. 2019.

alinafulg
    [02.02.19 17:33:12]

@costyy: Am fost de foarte multe ori in Herculane însă nu am avut niciodata cazare la Afrodita. Din poze arata bine. De mancat se mananca foarte bine la Trandafirul Galben, este si hotel dar si restaurant cu mancare buna, noi am petrecut acolo chiar Revelionul 2017-2018.

tamarac
    [11.04.19 12:09:16]

@costyy:

Bună ziua, domnule Costi!

Dorim să vă mulţumim pentru alegerea dumneavoastră de a vă petrece sejurul în hotelul nostru, dar şi pentru că aţi dorit să împărtăşiţi cu noi experienţa dumneavoastră.

Fiecare opinie ce vine din partea oaspeților noștri este extrem de importantă pentru noi, deoarece lucrăm în permanență pentru a îmbunătăți spațiile și serviciile hotelului nostru.

Suntem foarte entuziasmați să aflăm că ați apreciat calitatea serviciilor și facilităților. Ne dorim să oferim experiența unui sejur reușit fiecărui oaspete și suntem constant într-un proces de îmbunătățire al activității.

Într-adevăr avem privilegiul unei locații deosebit de frumoase. Zona este încărcată de istorie și frumos, iar hotelul păstrează un iz al istoriei băilor termale din țara noastră.

Ne bucurăm că Zona Spa a fost pe placul dumneavoastră! Este cel mai nou proiect al nostru și ne bucurăm de fiecare dată când ne este împărțit entuziasmul pentru el.

Regretăm să aflăm că scaunele din jacuzzi nu au fost pe placul dumneavoastră, într-adevăr, în momentul actual se lucrează la piscina pentru copii.

În ceea ce privește varietatea și diversitatea preparatelor culinare, suntem bucuroși, că și pe această cale v-am satisfăcut nevoile.

Sperăm să avem oportunitatea de a vă revedea pe viitor pentru a vă oferi un nou sejur plin cu momente frumoase şi relaxante.

Cu stimă,

N. Tamara,

Public Relations Manager

NB tamarac este (sau a fost) reprezentant al unității
    Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
    spaily
    [14.04.19 14:43:21]

Este adevarat, acest hotel este unul foarte bun din toate punctele de vedere, noi am fost cazati acolo in anii trecuti de 2-3 ori si de fiecare data ne-am simtit extraordinar. V-om reveni curand cred ca de PASTE!!!

tamarac
    [15.04.19 09:41:25]

@spaily:

Bună ziua,

Dorim să vă mulțumim pentru cuvintele frumoase adresate hotelului nostru și ne bucurăm că sunteți un oaspete fidel, iar de fiecare dată, am reusit să vă oferim sejururi cât mai reușite. Vă așteptăm cu drag să reveniți curând pentru a petrece noi momente frumoase alături de echipa noastră.

O zi frumoasă!

Cu stimă,