91980

DEC-2018
REGIM MASĂ DP,Gala Dinner
1220 EUR

Revelion 2019

Pentru finele anului am ales pachetul de servicii incluzand 5 nopti de cazare in camera standard twin beds cu balcon, mic dejun si cine festive bufet, Gala Dinner (servire la masa), cocktail pe 31 dec si brunch pe 01 ian. 2019.

Desi am ajuns in jurul orei 12, ni s-a facut imediat check-in-ul. Camera este spatioasa, paturile confortabile. Sunt multe programe TV, semnalul WI-FI free este puternic in toata locatia. Exista un mini bar cam saracacios dar vis-a-vis sunt Mega Image si Carrefour, cu preturi accesibile.

Am avut halate de baie si papuci de unica folosinta, safety box.

Curatenia a fost zilnica, prosoapele s-au schimbat in fiecare zi.

Singura problema pe care am avut-o ref. la camera a fost faptul ca, fiind la etajul 4, adica ultimul din primul corp de cladire, caloriferul, desi fierbinte, datorita subdimensionarii sale nu a facut fata frigului de afara. Cei de la receptie ne-au pus la dispozitie un calorifer electric si totul a fost ok.

Micul dejun a fost bogat si variat. La fel si cinele festive. Pentru cinele festive bauturile au fost contra cost.

Meniul de revelion a fost rafinat si bogat. Ne-a placut foarte mult faptul ca s-a optat pentru servirea preparatelor gradual, pe durata intregii nopti. Open bar si cocktail in barul hotelului inainte de masa de revelion. La momentul cazarii managerul restaurantului a facut si rezervarea locurilor la masa in functie de preferintele turistilor.

In restaurantul Artemis in fiecare seara a fost program cu muzica live sustinut de Higher Ground Orchestra. Seara de 30 dec a avut tematica de bal mascat. In noaptea de revelion programul artistic a fost sustinut de Andreea Balan si trupa sa, Nico si Mandinga. Seara de 01 ian a avut tematica -port traditional romanesc iar programul a fost sustinut de Diana Matei si taraful Cleante.

Artificiile de la miezul noptii au fost o adevarata incantare ca show si durata atat pentru noi, turistii cat si pentru locuitorii orasului, acestea fiind lansate chiar din fata hotelului. Cred ca au fost singurii care au avut un asemenea program de artificii din statiune.

Noi am plecat de la Gala Dinner in jurul orei 6:00 dar in restaurant aceasta a continuat.

In fiecare noapte a fost deschis si The Club, cu DJ

Parcarea a fost contra-cost, 24 lei/zi.

Personalul restaurantului & barului a fost foarte amabil, serviciul a fost foarte bun.

Baietii de la intrare au fost foarte saritori, ne-au ajutat cu bagajele de la/la parcare -camera.

A fost o minivacanta reusita, vom reveni la acest hotel.

Impresii încărcate de aneta67 in 17.01.2019 18:12:45

Validat / Publicat: 17.01.19 18:47:39

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (aneta67); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  8100 PMA (din 10 voturi) nota2

[17.01.19 18:46:43]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 93&ridAnt=91980

pagină generată in 0.0819082260132 sec