91946

înscris/ă în 18.02.13
JAN-2019
REGIM MASĂ DP

Pensiunea Edera - Pomul laudat

Dupa Revelion am vrut sa petrecem cateva zile la munte si cum nu vroiam Valea Prahovei din cauza aglomeratiei, am cautat in zona Fundata (stiam ca aici sunt mari sansele sa gasim zapada) si am gasit pensiunea Edera din Fundata,

aici aveau camere disponibile si o nota impresionanta pe [...], adica 10 si nu din putine recenzii, prin urmare am ales aceasta pensiune.

Costul per noapte pentru o camera dubla cu demipensiune pentru 2 adulti si un copil de 7 ani a fost de 230 ron per noapte, iar pentru prietenii nostri cu copiii de 3 ani costul a fost de 230 ron de camera cu demipensiune.

O sa incerc sa trec mai jos impresiile mele impartindu-le in doua categorii plusuri si minusuri.

Plusuri:

- pentru cei care merg iarna, pozitionarea pensiunii este ideala, in fata ei este un deal pe care te poti da cu sania la nesfarsit

- curtea este mare, au loc lejer 10 masini

- au doua foisoare unde poti sa stai impreuna cu prietenii

- au multe camere pentru grupuri

- o sala de mese suficient de mare cat sa incapa ~30 persoane

Minusuri:

-este plasata in drumul national

-camere nu foarte mari (cel putin cele duble)

-baile extrem de mici si inguste, in plus pentru economie le-au "dotat" cu senzori de lumina, astfel la fiecare 2 minute in care senzorul nu te detecteaza ca te misti, s stinge lumina, foarte neplacut cand faci dus searanoaptea

- curatenia lasa de dorit, cand am ajuns camera era curata, nimic de zis, dar cat am stat acolo (4 zile) nu a intrat nimeni sa dea cu aspiratorul sau cu mopul sau sa ia gunoiul din baie

- paturile desi arata frumos (schelet de lemn masiv) scartaie al naibii de tare

- desi este destul de bine antifonata fata de exterior, se aud totusi tirurile cand trec pe soseaua nationala

- avand structura din lemn, se aud toate zgomotele din vila (cand urca sau coboara cineva, cand cineva se spala la baie sau intra in dus)

- la masa nu au intrebat pe nimeni din cei prezenti ce ar vrea sa manance sau daca au anumite sugestii, a fost servita masa pe principiul asta va dam, mancat sau nu e problema voastra

- la micul dejun desi se lauda cu produse traditionale, majoritatea erau cumparate.

In rest parerea generala cu care am ramas a fost ca: desi pareau binevoitori, atitudinea era va convine bine, nu va convine, asta este.

NOTĂ: Operatorul acestei destinații (proprietarul, administratorul etc) a scris un răspuns / drept la replică referitor la aceste impresii

Impresii încărcate de Kolegu in 13.01.2019 23:16:06

Validat / Publicat: 14.01.19 06:12:38

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Kolegu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5400 PMA (din 8 voturi) nota2

[14.01.19 06:12:25]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 09&ridAnt=91946

- petrut
[15.01.19 13:18:09]
NB: este (sau a fost) reprezentant al unității

@Kolegu: buna ziua domnule "Kolegu"

ca si proprietar al pensiuni Edera imi cer scuze pentru nemultumirile pe care le-ati avut la pensiunea noastra, dar este datoria mea sa va raspund la nemultumirile dumneavoastra, nemultumiri care daca ne erau aduse la cunostinta in timpul sejurului, o parte din ele le puteam rezolva in asa fel ca dumneavoastra sa fiti mai multumit de sejurul la pensiunea noastra.

1. Intradevar pensiunea se afla in aproprierea DN 73, la o distanta de 20m de acesta dar asta este un + in cele mai multe cazuri sau un -.

2. Referitor la marimea camerelor, camerele duble sant compartimentate pentru 2 persoane ca si patul, va fost adus la cunostinta in momentul rezervari ca nu aveti loc in pat cu copil de 7 ani sau copiii de 3 ani, dar ati insistat sa luati aceste camere, pentru copii neachitand nimic suplimentar.

3. Baile camerelor sant dotate cu cabine de dus, giuveta si wc au o marime de 5-6mp asa cum cere ministerul turismului la o pensiune de 3 margarete,

referitor la senzori au fost montati deoarece sint mult mai comozi pentru turisti si intradevar economicosi pentru noi deoarece majoritatea turistilor lasa lumina aprinsa in baie de la cazare la plecare.

4. Referitor la curatenia din camere, asa cum ati mentionat noi v-am predat camera curata, daca doreati sa intram sa aspiram, sa dam cu mopul ar fi fost bine sa ne spuneti si rezolvam imediat, de obicei turisti care stau 3, 4 zile nu ne permit accesul in camere.

5 Referitor la zgomotul din pensiune, si camere mentionez ca este destul de bine izolat fonic intre camere si etaje dar mai depinde si de respectul turistilor intre ei, daca ei stau in sala de mese si copii alearga in pensiune automat se creaza un deranj.

6 Referitor la masa, nefiiind un singur grup, fiind mai multe grupulete cazate, masa fiind bufet suedez si consider destul de diversificata, dumneavoastra avand posibilitatea de a va alege ce si cat va puneti in farfurie,

nu consider ca la 3 margarete trebuia sa trec pe la fiecare persoana sa inrteb ce ar dori sa serveasca, acest lucru era normal daca serveam la portie un singur fel de mancare.

7 Pentru micul dejun servim produse locale dar si produse din comert, va comunic ca nu ne laudam cu produse traditionale si nici cu conditi de cazare si doar prezentam ce oferim turistilor nostri.

va multumesc pentru parerea dumneavoastra si imi pare rau ca nu ati fost multumit la noi.

• Relaxare! (May.2018) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 14.05.18 de sorynneagu din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Un wekend de vis (Nov.2017) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 28.11.17 de remo59 din CERNAVODA) - RECOMANDĂ
  • Relaxare la Edera din Fundata (May.2017) - punctaj satisfactie: 9.60 (scris in 09.06.17 de tmihad din BUCUREşTI) - RECOMANDĂ
  • Văzut, plăcut, vom reveni cu drag (Sep.2016) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 12.09.16 de HFbraila din BRăILA) - RECOMANDĂ
  • Un loc mirific! (Dec.2014) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 19.01.15 de lori_vox din BUCURESTI) - RECOMANDĂ