Hello Hotel

MEMBRU: PREMIUM
MAY-2010
TIP: SINGLE

Nu alegeti acest hotel

Am ales hotelul pe principiul ieftin (avea oferta) si aproape de gara de nord. In poze pe net arata bine dar nu e asa.

Prima impresie a fost legata de cartela magnetica: nu a vrut sa deschida camera nici dupa ce a venit receptionerul sa verifice. Asa ca mi-a dat o alta camera.

Camera este mica, ca mobilier are doar un pat mare, un scaun cu spatar, si un dulap cu rafturi si fara usi (un fel de biblioteca? ! ? ). Deci nu ai unde sa-ti pui lucrurile, decat in dulap pentru ca scaunul l-am folosit pe post de masa.

In camera, pe un colt, era chiuveta, cu 2 pahare de plastic rosii - singurele din camera - care puteau fi folosite ca suport, nu sa bei din ele.

Dupa coltul din dreapta al chiuvetei era WC-ul - acceptabil.

Dupa coltul din stanga, cu deschidere in camera, era cabina de dus. Pe langa faptul ca dusul era fix, sus in perete, faptul ca se deschidea spre camera face ca apa sa curga inevitabil in camera.

Toate garniturile de la usi (la WC si la dus) erau din cauciuc - o banda care mereu era pe jos, adica nefixata, deci usile nu se inchid.

Imi pare rau ca nu am avut aparatul foto sa fac poze!

Nici alegerea ca locatie nu prea am nimerit-o deoarece statia de autobuz era destul de departe.

Curatenia a lasat foarte mult de dorit: pe jos era gresie in partea dinspre usa si la dus si WC - am vazut foarte multe fire de par pe jos, si chiar in cabina de dus pe pereti, dar deoarece dusul e fix nu prea poti sa speli. Desi am anuntat la receptie de cum am venit, nu s-a vazut ca ar fi dat cu matura!!!

Nu am servit masa asa ca nu pot sa spun ceva la acest capitol.

Camera nu are balcon, iar geamul era foarte aproape de peretele altui corp de hotel si in dreptul coridorului de la acelasi etaj. Asa ca te vedea oricine trecea pe coridor.

In concluzie, nu merita!

Impresii încărcate de delia58 in 01.06.2010 20:33:44

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (delia58); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1200 PMA (din 5 voturi) nota2

- Diaura*
[01.06.10 20:41:18]

Doamne , cat de scump este acest hotel...de ce ai ramas acolo cand ai vazut cum arata camera?

- presario
[01.06.10 20:46:42]

Am stat si eu o data acolo si cam cu aceleasi impresii am ramas.

Sa nu uitam si de proasta ( chiar inexistenta ) izolatie fonica a camerelor, adica aproape auzi tot ce se vorbeste in camera alaturata, sau pe hol.

- delia58
[01.06.10 20:51:34]

@ Diaura - Nu am avut de ales, era cel mai ieftin hotel si nu prea am avut buget mare. Noroc ca numai am dormit!

Am uitat sa spun ca avea si un TV care are doar 9 sau 10 canale. Am profitat si am vazut preselectia de la Eurovision. Macar atat!

@ Presario - Am vazut abia acum impresiile tale, daca le gaseam inainte poate ma razgandeam. Nu pot sa spun de zgomot pentru ca am stat foarte putin si nu am prins probabil vecini.

- sasrichard
[01.06.10 21:03:19]

Eu am auzit ca ar fi al Udrei, dar nu e verificat.

- dannek
[01.06.10 21:11:46]

De notat si trecut pe lista neagra

- creivean
[01.06.10 22:18:42]
Eu am auzit ca ar fi al Udrei, dar nu e verificat.

Nu ştiu care-i treaba cu acest hotel, dar eu am stat în Euro Hotels International Triumf, parte a grupului Euro Hotels, ce mai deţine şi hotelul Euro Hotels International Polizu, aflate în proprietatea d-lui Cocoş (soţul doamnei), aşa am înţeles eu când am stat acolo.

Aici am scris despre Euro Hotels International Triumf: click aici

• Super OK! (Dec.2017) - punctaj satisfactie: 9.67 (scris in 16.01.18 de pepsi70ro din CONSTANTA) - RECOMANDĂ
  • H. Hello - Cazare bună (Oct.2016) - punctaj satisfactie: 9.17 (scris in 05.11.16 de c-kosty din ONEşTI [BC]) - RECOMANDĂ
  • Curat si micut (Jul.2016) - punctaj satisfactie: 6.58 (scris in 09.08.16 de tamas din CLUJ NAPOCA) - NU RECOMANDĂ
  • Hello Hotels, încântați de cunoștință! (Aug.2015) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 03.09.15 de kikiritzi din BRăDENI [SB]) - RECOMANDĂ
  • Un hotel nu foarte 'intim' (Jun.2015) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 21.07.15 de luciaoradea din ORADEA) - RECOMANDĂ
  • Foarte bun (Jan.2015) - punctaj satisfactie: 9.30 (scris in 07.01.15 de lucika din CHIșINăU) - RECOMANDĂ
  • O alegere foarte buna (Jun.2011) - punctaj satisfactie: 9.83 (scris in 01.07.11 de FloreS din BUCURESTI) - RECOMANDĂ