ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.01.2019
DEC-2018

încărcat de pe telefon!

Revelion la Pensiunea Ioana

Revelion 2018-2019!

Am fost acolo cu sotia in ideea de a mai iesi din casa dupa binecunoscutul Craciun in familie. O alegere mai buna nici ca puteam face.

Odata ajunsi am avut parte de o primire calduroasa de care nu ai parte prin multe locuri in Romania.

Proprietarii pensiunii sunt niste oameni extraordinari. De cand am ajuns acesti oameni nu au incetat sa ne surprinda placut. Ne-am cazat intr-o camera frumoasa exact ca in pozele din anuntul gasit pe internet (PS suntem satui de hoteluri si pensiuni care una promovează si alta ofera in realitate) aici am gasit exact ce am vazut in poze.

Dupa cazare am iesit prin curte sa luam un pic de aer de munte unde am dat de un peisaj de iarna superb. Ne-am plimbat un pic prin statiune si am revenit tocmai la timp pentru masa de seara unde am ramas foarte placut surprinsi de gustul mancarii si de portiile generoase.

Nu mai stau sa povestesc rand pe rand toate cele 4 zile, am sa fac un rezumat: mancare buna si multa, pot sa zic ca la mama acasa, dar sper sa nu vada mama acest comentariu (nu am mancat asa bunatati la mama acasa ???? si nici prin prea multe locuri), cred ca s-ar fi saturat si cel mai gurmand om de pe planta la ce portii uriase am primit, gazdele ne-au tratat impecabil, camere calduroase, muzica buna.

Un revelion superb alaturi de oameni minunati.

Deja am dat avansul pentru revelion 2019-2020!

Multumimi Ioana si Adrian pentru un sejur de neuitat!

Trimis de GeorgeRadu in 08.01.19 21:31:25
Validat / Publicat: 08.01.19 22:08:15
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRAN.

VIZUALIZĂRI: 375 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (GeorgeRadu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 20.00 EUR pe cameră

[08.01.19 22:08:02]

@GeorgeRadu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[09.01.19 20:01:06]

În urma unei sesizări, revenim cu o solicitare de clarificare adresate autoruluia cestui review:

fotografiile încărcate îți aparțin? (au fost luate cu telefonul ori aparatul foto propriu?)

Suspendat, sperăm temporar, până la clarificare

GeorgeRaduAUTOR REVIEW
    [10.01.19 10:45:59]

@webmaster: Buna ziua, fotografiile sunt facute cu trelefonul pesonal, una in data de 29 decembri innainte de micul dejun si cealalta in data de 2 ianuarie. Daca doriti va pot trimite si chitanta pentru avansul dat pt revelion 2020

[10.01.19 12:46:28]

@GeorgeRadu: se pare că este imperios necesar să trimiteți documentul menționat mai sus - scanat, pe adresa foto@amfostacolo.ro

Va fi analizat de echipa tehnică (nu va fi făcut public)

[15.01.19 13:02:39]

În lipsa oricărui răspuns din partea autorului (sau din cauza răspunsului neconcludent), acest articol este declarat incert / inacceptabil, fiind astfel marcat pentru retragerea de pe sait.

Retragerea va fi făcută peste 24 de ore începând din acest moment, timp în care autorul încă mai poate răspunde solicitărilor echipei de moderare.

GeorgeRaduAUTOR REVIEW
    [15.01.19 17:26:45]

@webmaster: Buna ziua, am transmis documentul in format jpg.

Intrebarea e urmatoarea: Solicitati documente tuturor care posteaza pe site-ul dvs? Banuiesc ca ati solocitat o dovada ca au petrecut sejurul acolo si celor care au comentat numai mizerii.

Anul trecut am cautat informatii despre hotel Le Bleu din Turcia si am gasit niste review-uri urate pe site-ul dvs., cu toate astea am fost acolo si nu este deloc asa.

De aici trac concluzia ca acest site nu vine in ajutorul turistilor, ba mai mult dezinformeaza total, fapt care ma face sa fac niste sesizari la autoritatiile competente.

Multumesc, O zi buna in continuare!

[15.01.19 19:15:16]

@GeorgeRadu: solicităm dovezi doar în cazul în care avem indicii CLARE de ”fraudare” a Regulamentului.

De exemplu, în cazul tău:

- ai afirmat că pozele încărcate *îți aparțin* (au fost făcute cu telefonul propriu)

- pozele respective există însă și pe paginile oficiale de promovare ori prezentare a pensiunii

- în cele mai multe cazuri, pozele de pe saiturile de promovare sunt făcute cu telefonul proprietarilor - și nu al turiștilor.

REZULTĂ o (foarte) probabilă CLARĂ legătură între voi și proprietari.

CU alte cuvinte: este (FOARTE) posibil să faceți parte din categoriile de autori din partea cărora Regulamentul nu acceptă impresii - ”proprietari, angajați ori apropiați ai acestora”

[15.01.19 19:34:38]

@GeorgeRadu: documentul trimis - o factură, completată de mână pe un tipizat - nu poate constitui ”dovadă”.

Singurele documente care pot dovedi cazarea acolo sunt doc. de plată (bon fiscal, extras de cont)

(O factură scrisă de mână se poate ușor întocmi - doar ca ”dovadă” - apoi anula; cu atât mai mult de categoriile din care faceți - posibil - parte: ”proprietari, angajați, apropiați ai acestora”)

[15.01.19 19:39:28]

revin asupra celor de mai sus

- factura este adnotată ca fiind plătită ”cu vouchere de vacanță”

- plata cu vouchere este, în acest moment, acceptată ca dovadă a plății.

Procedura de retragerea de pe sait este anulată; review-ul este trecut în stadiul ”normal”.

GeorgeRadu
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Ioana & Vila M-ții Bucegi [Poarta]: