ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.12.2018
DIN: Botoșani
ÎNSCRIS: 27.08.12
SEP-2018

Hotel Mandachi - Suceava

Pe la inceputul lunii septembrie eram invitati la o nunta in Suceava. Desi la doar 40 si ceva de km de casa, am ales ca dupa petrecere sa ramanem la hotelul Mandachi, acolo unde se rezervase camere pentru invitatii veniti din alte localitati.

Hotelul, este situat la iesirea din orasul Suceava pe drumul ce duce spre Bucuresti, mai exact pe bulevardul Sofia Vicoveanca nr. 105. Dat in folosinta cu putin timp inainte de a fi cazati, hotelul dispune de camere duble sau triple standard sau de lux, suite premium sau executive, centrul spa si wellness, sala de fitnes, restaurant, cafe-bar, receptie non stop.

Rezervarea fiind facuta de altcineva nu am ales noi tipul de camera, dar se pare ca am beneficiat de o matrimoniala de lux, spatioasa, cu mobilier si decoratiuni moderne.

La intrare in camera, pe partea dreapta se afla un dulap incapator cu doua usi cu oglinda, iar alaturi minibarul incorporat intr-un corp de mobilier cu 3-4 rafturi. Pe partea opusa se intra in baia moderna si dotata cu consumabile de calitate, prosoape noi si totul nou in jur. Avantajul celor ce se cazeaza imediat dupa deschidere:)

In camera un pat matrimonial cu doua noptiere ce faceau corp comun cu patul, doua lampi prinse de perete ce luminau local, prize si intrerupatoare pe ambele parti ale patului, un birou cu scaun si un televizor pe peretele opus patului. Camera este acoperita in intregime cu o mocheta in culori pastelate ce se regasesc si in tapetul de pe peretele din spatele patului. O camera placuta, primitoare, in care te poti relaxa chiar si dupa o petrecere de nunta.

In zona de spa am fost doar sa vizitam nu si pentru a ne bucura de beneficiile acesteia. Am fost insotiti de o domnisoara care s-a oferit sa ne dea si ceva explicatii. Pana a ajunge, drumul este decorat cu flori, cu vase decorative, cu locuri de relaxare. La receptia zonei spa sunt expuse numeroase sortimente de ceaiuri, care probabil pot fi servite in timp ce va relaxati. In acea zi era recomandat ceaiul de urzica.O fi cu frunze cu tot?=))

Ce am gasit in zona spa? O piscina cu dimensiuni de 14/6metri si o adancime de 1,40m, doatata cu filtre si sisteme de igenizare a apei, o cada cu jacuzzi, unde relaxarea este totala prin efectul de hidromasaj realizat de jeturile de apa. Urmeaza cele doua tipuri de sauna, una uscata si una umeda. Sauna umeda numita si hammam sau baie turceasca ofera intr-una dintre incaperi si o masa de masaj asa incat dupa o baie de aburi sa te poti bucura si de un masaj si hammamul sa fie complet.

Daca nu esti fan al saunei umede poti combina sauna uscata cu un masaj de relaxare, anticelulitic sau un masaj cu pietre calde. Mai poti beneficia si de o sedinta de reflexoterapie sau poti alege sa petreci cateva minute in sala de fitness unde gasesti aparatele ce asteaptasa fie folosite. Si daca asta nu este pe plac mai aveti si... ”Bum Bum Box”, adica unde va puteti descarca energiile negative intr-un sac de box!

Si dupa asa o activitate intensa somnul intr-o camera curata si placuta va fi odihnitor si urmatoarea zi poate fi inceputa cu un alt tonus.

Pentru ca incepututl de zi sa fie perfect e bine sa mananci si micul dejun, inclus in tariful de cazare, care se serveste in restaurantul hotelului.

Micul dejun tip bufet, a fost bogat si cu produse de calitate. Au fost o varietate de produse incat orice mofturos isi putea umple farfuria. Am avut patru sortimente de branza, trei de muschi, pastrama si alte carnuri, trei feluri de carnati, cremvusti, oua fierte, omleta, legume, masline, unt, dulceata, produse de patiserie, iaurt, lapte, ceai, cafea si cate mi-au mai scapat. Nu poti spune ca nu ai ce manca si vei incepe ziua flamand.

La toate aceste bunatati se adauga atmosfera placuta din spatiul in care se serveste micul dejun si amabalitatea personalului, tanar si bine intentionat sa satisfaca pretentiile turistilor mofturosi sau nu!

Ca o incheiere la cele spuse va recomand hotelul Mandachi, daca drumul vostru va poarta pe meleagurile sucevene. E un hotel bun care isi merita stelele si cu siguranta veti fi multumiti de camere, de zona spa si de mic dejun. Ce nu v-am spus, au o parcare mare in care va puteti lasa masina in siguranta.

Calatorii minunate!

Trimis de DOINITA in 28.12.18 08:32:56
Validat / Publicat: 28.12.18 09:26:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SUCEAVA.

VIZUALIZĂRI: 2883 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P13 Piscina

[28.12.18 09:24:52]

Excelentă și această recomandare

Mutat în rubrica "Mandachi Hotel & Spa, SUCEAVA" (nou-creată pe sait)

[28.12.18 09:29:36]

@DOINITA: Start vot! O recomandare excelenta, felicitări, votat cu mare drag.

[28.12.18 09:44:57]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

[28.12.18 09:57:27]

@webmasterX: Pozitionarea este corecta. Multumesc frumos, webmasterX!

[28.12.18 09:59:33]

@webmaster: Multumesc frumos!

[28.12.18 10:01:35]

@mishu: Mihaela, multumesc frumos! Cand deschizi votul imi merge bine

[28.12.18 10:10:36]

@DOINITA: ????????????

Paul665
[08.08.22 19:50:28]

Seamănă a review făcut la comanda. 90% din exprimare e identică cu cea de pe site ul locație. Și, ca sa fac o completare - apa rece, miroase îngrozitor a clor, atat in piscina cât și in jacuzzi.

nicole33
[08.08.22 23:51:09]

@Paul665:

Mie nu mi se pare deloc aşa, dar cine te împiedică să scrii şi tu un review 100% original, dacă părerile autoarei nu concordă cu ale tale?

Şi aşa nu am înţeles ce ai vrut să "completezi". Unde este apa rece la duş sau în piscină şi în jacuzzi?

[19.08.22 11:10:21]

@Paul665: Scuze ca nu am raspuns pana acum, dar chiar nu am avut niciun motiv sa fac ceva "la comanda". Nu am nicio legatura cu proprietarii sau administratorii hotelului! Daca am spus ca m-am simtit bine acolo, probabil ca asa a fost. Este perceptia mea si nu vad de ce trebuie sa coincida cu a altor turisti...

Daca ati fost cazat acolo e dreptul dumneavoastra sa prezentati locatia asa cum ati perceput-o si mi-ar face placere sa citesc si sa votez!

DOINITA, mishu, Paul665, Zoazore