ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.05.2010
  • GR. VÂRSTĂ: 20-30 ani
    ÎNSCRIS: 31.05.10
    MAY-2010

Super distractie!

Ne-am simtit tare bine in acest hotel datorita echipei de animatie. Munceau zi de zi zambind doar ca sa le raspundem la fel. Felicitari dragii mei!

Camerele micute dar curate, mancare multa (mie imi plac salatele si pt mine a fost perfect, sotului meu nu si nu a fost incantat de mancare in mod deosebit, ceilalti prieteni ai nostri au fost foarte multumiti de tot). Ne-am luat ochelari si mergeam in larg sa vedem pesti, ne-am plimbat cu jet-ul, am facut masaj si toate la hotel. Am fost la seara turceasca si am aruncat cu banii de pomana, dezamagire totala.

In ultima zi eram foarte suparati ca plecam acasa, pentru noi a fost o vacanta minunata!

Trimis de nica* in 31.05.10 17:30:48
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kemer-Maxim Resort Hotel

VIZUALIZĂRI: 2336 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nica*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[31.05.10 17:49:33]

Mai da-ne te rog detalii referitoare la camere, piscine si all inclusive.

[01.06.10 10:16:24]

Camerele mai micute dar incapatoare, o piscina mare cu 2 tobogane, iar sistemul UAI a inclus mic dejun, mic dejun tarziu, snack, pranz, snack, cina, snack, bere, vin alb si rosu (ffffoarte bun), martini, whisky, raki, tot felul de sucuri - de la dozatoare (mie imi placea sa-mi iau apa minerala si puneam putin suc de rodii) pana la cola, fanta, sprite...

Repet, noi am fost multumiti si nu ne-am plictisit deloc! Daca vrei sa te mai ajut cu ceva, te rog!

[01.06.10 10:20:17]

Cam ce distanta este pana la Alanya ?

[01.06.10 10:32:40]

vreo 15 Km, aaaa, daca alegi club insula sa nu cumva sa mergi la seara turceasca sau in discoteca din Alanya -- noua ne-au spus cei de la hotel sa mergem - 13 $ pt drum si acolo o bere era 9$, ne-am cam ofticat...

[01.06.10 10:37:58]

Ok, multumesc.

[15.07.10 00:59:34]

Ciao! Noi am cumparat deja bilete, suntem din Oradea, 2 familii... am fost f entuziasmata la inceput, dara vad si pareri negative, mi-e si groaza sa nu imi stric vacanta sau sa nu fie ceea ce imi doresc.

Cine poate sa ne dea niste sfaturi cum sa ne comportam cu personalul de acolo, daca tre' sa dam bacsis pt a avea tot necesarul, de la racoritoare, la prosoape, lenjerie curata? ce ar trebui si ce nu ar trebui sa facem? sau sa vedem??

merci mult si astept raspuns!!

[15.07.10 01:16:14]

si eu am solicitat niste raspunsuri dar inca n-am primit nimic. si eu am gasit o oferta buna la acest hotel si mergem si cu 3 copiii dupa noi. eu totusi gandesc pozitiv, vad ca majoritatea spun lucruri bune. totusi, nu poti multumi pe toata lumea!

[15.07.10 06:16:49]

Ciao lacri! Sper sa primim niste raspunsuri exhaustive inainte de plecare... mi-as dori sa fie totul bine, mai ales ca suntem familii cu copii.

Nu sunt simandicoasa sau exagerat de pretentioasa, dar daca dau niste bani as vrea ca asteptarile mele sa nu fie in van. locuiesc in Italia si am ales totusi sa fac o vacanta in Turcia pt a sta impreuna cu familia din Ro. Cred ca as fi f suparata sa am probleme sau deziluzii.

Poate ne intalnim acolo... :-)

[15.07.10 11:20:11]

nu va faceti nicio grija, este pacat sa nu profitati de acel loc minunat!

vacanta placuta!

nici nu este nevoie sa iesiti din resort pt ca de dimineata pana seara echipa de entertainment se va ocupa atat de Dvs. cat si de copii (inclusiv disco pt copii) !

have fun!

[15.07.10 19:31:45]

Ciao Cocolina!

Nu stiu cand plecati voi, noi pe 31 iulie. Te rog daca pleci inaintea noastra sa postezi parerile tale aici sa ma asiguri ca totul va fi bine!

Nici noi nu suntem simandicosi si fitosi si sunt increzatoare ca va fi bine pentru ca am gasit f greu bilete, daca hotelul e plin inseamna ca e bun!

Drum bun, distractie placuta si profitati la maximum de acest concediu pentru ca dupa ce muncim din greu meritam o clipa de relaxare in conditii minunate!

Multumim Nica ca ne-ai asigurat ca totul va fi bine sincera sa fiu si eu am certitudinea asta!

[16.07.10 15:44:08]

Multumim pt raspunsuri Nica!lacri...nu cred ca o sa ne intalnim,noi avem biletele din 9 august.. :-( Dar te rog cand te intorci sa intri si sa lasi mesaj cum a fost,la ce trebuie sa ne asteptam,cum sa ne comportam cu personalul de acolo, daca tre' sa dam bacsis pt a avea tot necesarul, de la racoritoare, la prosoape, lenjerie curata? ce ar trebui si ce nu ar trebui sa facem? sau sa vedem??

Inca sunt prepcupata...sper sa fie tot ok!vacanta placuta si linistita!!!

[16.07.10 16:20:24]

ok,fi sigura ca am sa intru.deci noi plecam primii.eu am fost anul trecut la delphin de luxe si a fost minunat!cred ca va fi fain si aici!

te pup si iti voi scrie pe 7 sau 8 august cand ne vom intoarce.

toate cele bune!

[18.07.10 19:44:03]

Lacri, ai vazut la impresii ce a scris fata aia din galati??? deci sunt cu nervii in aer de pe acum... parca mi-e si groaza ce o sa gasim! maine sun la agentie sa am 2 vb cu ei!! Te rog tare mult sa intri si sa-mi lasi scris cum e acolo, la ce sa ma astept si ce trebuie sa facem!! Nu ne uita!!

[20.07.10 22:50:31]

Ciao Cocolina!

Eu acum sunt la Bruges, nu sunt in tara si de abia acum am deschis mailul. Ce sa zic, m-am cam speriat si eu. Ai fost la agentie? Ce au zis?

Sunt si pareri bune si rele. Nu mai stiu ce sa cred. Sunt tare confuza!

Maine e ziua nationala a Belgiei, pana una alta ma bucur de aceasta mica vacanta! Astept vesti bune de la tine!

Te pup si sper ca totul va fi bine!

[26.07.10 19:13:29]

Ciao Lacri! Am vb la agentie si fata de acolo mi-a dat sa vb cu alte persoane care au fost acolo, au spus ca e ok. Sora-mea s-a mai interesat la persoane care au fost acolo si toate au spus ca s-au simtit bine si a fost totul ok. Mi-am mai ridicat un pic moralul... incerc sa fiu optimista! In 1 august noi plecam in Romania... pe atunci tu vei fi deja in vacanta... sper sa aveti un sejur minunat si sa va distrati! Eu o sa astept cu nerabdare vesti de la tine... noi suntem din 9 acolo... :-)

Te pup si aveti grija de voi!! Astept cu nerabdare impresiile! Ciao

[07.08.10 21:29:28]

Draga Cocolina,

azi am venit, sunt obosita asa ca doar am sa-ti dau detalii despre ce trebuie sa faci sa iti fie bine pe acolo.

In primul rand pregateste spaga pt receptie ca sa primesti camere bune. Cam 10 dolari pt o camera, nu stiu cate aveti ii bagi in pasaport si ii dai ca sa primesti o camera buna.

Spaga e legalizata asa ca nu ne ascundem dupa degete. Schimba dolari de cate 1 si ii lasi in camera pe televizor sau masuta si camerista va face niste surprize frumusele.

daca ajungi seara dupa 9 nu mai aveti ce manca decat o supa la miezul noptii asa ca ia-ti de acasa ceva pt seara, cred ca ajungeti tarziu.

Exista un restaurant A la carte dar trebuie sa te programezi la tipa de la relatii cu publicul si nu primesc copii mai mici de 12 ani acolo.

Copiii daca sunt mai mici de 2 ani au miniclub, dar animatorii nu vorbesc romaneste. daca ii ajutati se vor simti bine.

E un restaurant snack in spatele topoganelor de apa unde de la 12 la 5 dupa amiaza copiii vor avea ce le place lor - cartofi prajiti, hamburger, minipizza.

In dreptul lor este o tipa turcoaica care face niste placintele cu branza, carne sau spanac traditionale turcesti numite gozleme. Sa le incercati cu ayran, e la un automat in dreptul vitrinei de hamburger, paralel, acesta e un iaurt de al lor sarat.

La sezlonguri trebuie sa fiti pe la 8 dimineata ca sa aveti sanse sa ocupati. Noi trimiteam pe cineva dimineata cu niste lucruri, le ocupa punandu-le pe ele si apoi mai tarziu veneam si noi.

Sunt ceea ce trebuie sa sti sa iti fie bine. camerele sunt micute dar curate.

Concediu placut si aveti grija de voi!

Cocolina, lacrimihai, nica*
    Alte impresii din această RUBRICĂPalmeras Beach Hotel (ex Club Insula) [Konakli]: