ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.12.2018
ÎNSCRIS: 22.04.12
DEC-2018
colegi

Hai sa fim studenti la Student’s Pub!

Adresa

Aleea Studentilor nr. 1. In zona Complexului Studentesc din Timisoara sunt cum este si firesc multe camine si multe puburi, dar si cateva magazine alimentare ieftine. Condusi de studenti, mergem cu gasca lor catre Aleea Studentilor. Din Bd. Eroilor de la Tisa intram perpendicular pe strada Caras, facem un S cu gatul spre stanga si intram pe Aleea Studentilor, care este ca o palnie in care converg studentii veniti din mai multe directii.

Sa vedem meciul

Cautam ceva de mancare ieftin si bun. Cautam atmosfera placuta. Cautam sa vedem meciul. Toate in acelasi timp 3 in 1. Am facut turul puburilor si teraselor si cafenelelor din zona si ne-am intors la prima unde intrasem: Students’ Pub.

Pub-ul are un salon la parter si unul mult mai mare la subsol. Am coborit la -1 unde era un ecran mare pe care se putea proiecta vizionarea meciului, dar si alt televizor mai mic. Nu am avut convingerea ca putem sta sa vedem tot meciul de handbal, caci gazdele doreau sa mute la o anumita ora pe alt post pentru fotbal. Au mai venit insa tinere care doreau sa vada handbal, meciul Romaniei si pana la urma, la cererea publicului am vazut meciul dorit pe ecranul mare.

Mancarica

Student style. Ieftin si variat. Am parcurs meniul. Era si ciorbe, carnuri, paste, dar am optat pentru pizza Student’s Pub. Aceasta ca si celelalte se serveau in patru dimensiuni posibile.

O pizza si 2 beri Ciuc au fost ingredientele cinei. Si un ceai cu coldrex, ultimul de la purtator. Servirea a fost prompta. Des veneau ospatari si ajutoare pe la mese si debarasau sau aduceau comenzi. O nota buna pentru aceste servicii.

Pizza a fost sub asteptarile mele, dar am mancat-o toata, ca pizzele imi plac oricum. Berea Ciuc a fost felul doi, dupa ceaiul cald si bienvenit.

La sfarsit am platit cu cardul si am primit bon fiscal. Pentru doua persoane care s-au uitat la meci, au mancat si au baut a costat 99 de lei. Plus 10 lei placerea mea.

Atmosfera si optiuni

Atmosfera este cea specific studenteasca. NU cred ca trebuie sa descriu ce inseamna asta. Tineri, vorbareti, veseli, frumosi, exuberanti, haiosi. Viata!

In sala de la -1 in afara barului unde puteai comanda galgaieli diferite, puteai petrece timpul si jucand o table, un remy, un sah, care erau puse la dispozitie de gazde. Cateva mese de billiard asigurau inca o optiune de petrecere a timpului. Mi-ar fi placut sa petrec mai mult timp aici, dar m-am rezumat la 3 in 1: papa, bautura, meci. Ieftin (spre mediu) si intr-o atmosfera placuta.

Imi plac mult locuri ca acesta, fara fite, pretentii, plin de viata si luminos si calduros.

Numai de bine! Recomand!

Si Hai Romania! :))

Trimis de Dan&Ema in 15.12.18 17:20:34
Validat / Publicat: 15.12.18 20:23:37

VIZUALIZĂRI: 1398 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P04 Student's Pub

ungureanica [15.12.18 21:06:02] »

Poate nu a fost gustoasă pizza, dar de aratat arată bine. Să îți fie de bine!

Dan&Ema [15.12.18 21:12:04] »

@ungureanica:

Pizzele imi plac in general. Astea romanesti, nu alea originale italienesti.

Si am mancat multe la viata mea. Asa ca am termen de comparatie.

In cunostinta de cauza sustin ca nu a fist una din pizzele gustoase. Bine ca nu am luat-o pe cea mai babana!

Multumesc de lectura si ecou!

Weekend fain! ????????????????????????

DOINITA [15.12.18 22:41:28] »

Studenții, nu sunt pretențioși și mănâncă tot! Sa va fie de bine!

Dan&Ema [16.12.18 08:43:41] »

@DOINITA:

Asa este. Studentii nu sunt pretentiosi. De regula au bani putini si se descurca. Este prima interactiune a omului matur care studiaza cu viata reala.

Lumea studenteasca este inconfundabila si atmosfera din jurul ei este speciala. In Complexul Studentesc m-am bucurat din nou sa fiu student si sa simt si sa traiesc si sa mananc in rand cu ei.

Multumesc de lectura si ecou.

Numai bine! ????

crismis [16.12.18 09:43:42] »

@Dan&Ema: Iubesc locurile frecventate de studenți, mă fac să mă întorc în timp! Când era fiica mea la Cluj și ajungeam și eu, o puneam să-și strângă gașca și-i scoteam la masă. Am fost și prin restaurante mai de fițe, dar cel mai mult mi-a plăcut pe la cele din complexul studentesc.

La anul sper să re-încep acest "sport" cu Paul. Și s-ar putea ca și Milena să revină în Cluj pentru master...

Dan&Ema [16.12.18 09:57:58] »

@crismis:

Ma bucur daca ti-am redeschis apetitul pentru acest sport. Ai si un pretext, al doilea de fapt. Bravo, voua!

Este asa de faina forfota aia studenteasca din Campus / Complex.

Sunt mai multe locuri unde se poate servi ceva. De la solutii pentru burger, shaorme, pizze, dar mai ales terasele studentesti. Vara e infinit mai atractiv, dar atmosfera este prezenta oricand peste an cat e populat Complexul.

Multumesc de vizita si ecou! Gaudeamus igitur!

Numai bine! ????????

crismis, Dan&Ema, DOINITA, ungureanica