ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.12.2018
DIN: buzau
ÎNSCRIS: 07.02.17
AUG-2018

O optiune buna

Am fost a 9 oara pe Litoralul bulgaresc si am o idee despre ce poate oferi. Sunrise e o optiune buna pentru sejur care sa nu-ti sparga finantele si totusi sa te simti bine.

Locatia e chiar la drum, va sfatuiesc sa luati cu vedere la mare altfel la pranz dormiti cu usa si geamurile inchise pentru ca se aude tot traficul de pe soseaua care leaga Varna cu Burgas.

Hotelul are 4 corpuri, noi am avut la 4 persoane apartament. Fiecare scara (ca la bloc sa zicem) are cam 3 apartamente pe etaj, 6 etaje si lift pentru fiecare scara. E liber tot timpul.

Apartament super mare, 2 camere cu 2 paturi +sufragerie, 2 bai (una mare si una de servici doar cu toaleta). S-a mai spus si inainte.

Ce mi-a placut a fost masa, intotdeauna era cartofi, legume si un gratar sau o friptura la cuptor, sosurile si combinatiile super gustoase. Si noi suntem fffff pretentiosi. In unele dimineti au avut chiar gogosi facute de ei, exact ca acasa. Am numarat la fiecare pranz sau cina cel putin 3 feluri de carne preparate f. bine. De salate si restul e ca la orice AI, cu de toate. Restaurantul cam micut in caz ca ploua sau e frig, noroc ca a fost cald si majoritatea utilizeaza terasa. Au zona pentru burgeri, frigarui sau shaorma zilnic la pranz intr-un chiosc langa restaurant si lac. Va sfatuiesc sa va inscrieti la a la carte barbeque! Gratar de porc sau pui cu garnituri de legume coapte si cartofi deosebiti! Nu ratati.

Plaja e foarte frumoasa, sezlonguri berechet la orice ora, gratis pentru cei cazati. Inconvenientul e ca faci cam 5 minute pana la plaja de-a lungul unui camp, in plin soare. Daca s-ar amenaja spatiu dintre hotel si plaja, ar fi extraordinar.

Pentru cei mai sportivi, sunt disponibile terenuri de fotbal pe iarba si volei. Se jucau intr-o veselie romanasii nostri.

In rest, seara poti sa mergi cu maxi (1.5 leva) la Obzor, un orasel neasteptat de dragut si animat, de statiune den Mamaia dar mai cu bun simt.

Per total, daca nu va place balamucul si doriti odihna la pret bun si conditii super, va recomand.

Trimis de mona1 in 08.12.18 23:48:07
Validat / Publicat: 09.12.18 08:29:54
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2806 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mona1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P06 Terenul de fotbal

[08.12.18 23:55:47]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 45&ridAnt=91390

[09.12.18 08:29:35]

resita2009
    [09.12.18 11:29:44]

De 4 ori am fost si eu pe litoralul vecinilor si de fiecare data am admirat, in trecere Sunrise, mai ales cand am fost cazat la Soll Luna din Obzor, dar de fiecare data cand alegeam concediu aparea altceva, cu toate ca Sunrise era pe lista scurta de hoteluri unde doresc sa merg anul viitor.

ps. mi-ai facut o pofta cu poza aia de Barbeque de-mi vine sa mor )

mona1AUTOR REVIEW
    [09.12.18 11:37:28]

@resita2009: sol Luna e fff aglomerat. Stăteau că sardelele pe plaja. Asta nu mi ar fi plăcut. Poate anul asta mergeți la Sunrise

resita2009
    [09.12.18 12:23:32]

@mona1: poate acum, acum 3-4 anii cand am fost acolo totul era foarte linistit, nu era aglomeratia de la alte hoteluri etc etc.

Oricand m-as reintoarce la Sol Luna mai ales ca acum este si Aqua Park dar parca ofertele din Turcia sunt mult mai tentante si mai bune

Mihai18
    [09.12.18 14:38:05]

Câteva cuvinte despre @Mona1.

Pe acest sit, ești „junior” însă prin conținutul reviewului cât și al fotografiilor, ai potențial să devi un user de calitate.

Ai simțit exigențele pentru AFA și ai premiza să urci în ierarhia AFA.

Eu citesc și sunt atent la reviewurile scrise de juniori și simt pe cei care au înclinații pentru acest sit, motiv pentru care îi încurajez și susțin. Și eu am fost junior și după ce am postat primul review, m-am îngrozit de cât de slab era, motiv pentru care am solicitat Web-lui să-l șteargă. După 3 ani și jumătate mai sunt activ pe AFA datorită unor useri cărora le rămân recunoscător pe viață, aceștia fiind @ Nicole, @Krisstinna și @Vega06.

Sfatul care vi-l dau

- citiți mai întâi reviewuri scrise de useri cu experiență. Vă recomand pe @Carmen Ion, @Irinad, @Crismis ș.a.m.d.

- călătoriți și la întoarcere scrieți reviewuri

Cu bine și luați în seamă ce am scris mai sus.

dantonela06
    [09.01.19 18:32:45]

@mona1: Buna, acest hotel are bar pe plaja? Puteti sa imi spuneti care hoteluri au bar pe plaja (din zona unde ati fost dv.)?

mona1AUTOR REVIEW
    [09.01.19 19:56:53]

@dantonela06: din pacate nu dar sincer, noi nu am simtit nevoia. Este un mic bar contra cost dar nu l-am folosit.

Direct pe plaja mai sunt hoteluri, Sol Luna Bay e langa plaja (dar e f f aglomerat si scump), S-a mai construit in 2018 Sunrise Blue Magic resort care e la 10 m de plaja dar mancarea e naspa.

Daca te uiti pe harta, cam toate hotelurile din prima linie sunt aproape de mare deci poti sa mergi la barul de la piscina.

Daca ai buget mai mare, iti recomand Riu sau Marina.

dantonela06, Mihai18, mona1, resita2009
    Alte impresii din această RUBRICĂSunrise All Suites Resort: