Unde mâncăm în zona Vatra Dornei?

04.12.2018
Avatar Cristi Siderof
înscris/ă în 18.10.11
DEC-2018

Restaurantul pensiunii Rubyn'N

Lectie de turism in tara lucrului bine facut

Va salut pe toti si imi pare rau ca dupa o perioada de tacere vin cu un comentariu pe care nu as vrea sa il cataloghez in vreun fel. Fiecare sa extraga ce vrea.

Fotografii de la aceasta locatie nu o sa mai pun, fiind deja puse de catre alti nefericiti participanti la sarbatorirea centenarului in stil neaos bucovinean.

Patronul acestei locatii e un tip iesit din tipare, un jucator din ce am observat si ca sa intelegeti ce vreau sa spun, doar unul caruia ii place riscul iti ia banii in avans cu ceva timp inainte si vorbeste la alte pensiuni cu o ora inainte. Vreau sa specific ca stiam de la inceput ca nu vom sta la pensiunea dansului ci vom fi prezenti doar la petrecerile din fiecare seara si la micul dejun in restaurantul pensiunii. Acest lucru s-a dovedit a fi norocul nostru, Casa Dranca, dovedindu-se a fi o locatie extraordinara cu oameni deosebiti dar asa cum am mai spus, un loc de cazare luat in calcul de catre domnul de la Rubyn insa fara sa stabileasca in prealabil acest mic amanunt si cu proprietarul de la Casa Dranca.

Stau si ma gandesc, daca era ocupat ce faceam? Banuiesc ca dormeam si noi la sala sporturilor ca alte familii. Atentie, nu e gluma.

Formatia a fost una mediocra dar care prin patosul cu care a cantat a reusit sa ne incalzeasca la propriu si la figurat. De, ... erau in jur de 15-16 grade in restaurant.

Meniul din prima seara a reusit sa ne pacaleasca desi nici prima seara nu a beneficiat de un desert dar macar a fost mai divers si cat de cat a multumit toate categoriile de participanti, insa incepand cu dimineata urmatoare, ... sa te tii.

In afara de ospatarita tanara si blonda care uzita manuta la aranjatul produselor pe platouri dimineata dar care s-a miscat bine in rest si ne-a zambit tot timpul, restul personalului (aproape inexistent) se uita la noi de parca ii era ciuda ca s-a nascut.

Organizarea praf, servirea dezlanata iar la urma urarile de final din partea geniului care a condus ostilitatile (sunteti niste saraci; taranilor; etc) au infrumusetat atmosfera.

LA MULTI ANI PENTRU CEI 100 DE ANI DE ROMANIA!!!

Am infrant inca o data, nu s-a schimbat nimic.

Impresii încărcate de Cristi Siderof in 04.12.2018 10:22:16

Validat / Publicat: 04.12.18 13:17:45

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Cristi Siderof); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  8100 PMA (din 13 voturi) nota2

[04.12.18 13:14:52]

Hai să văd dacă am înțeles bine:

- ați stat la ”Casa Dranca”, dar ai scris review de cazare despre Pensiunea Ruby'nN

Ești utilizator vechi, ar fi trebuit să realizezi că NU e normal.

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Unde mâncăm în zona Vatra Dornei? , VATRA DORNEI" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: Pensiunea Ruby'nN]

Notele acordate la capitolul CAZARE au fost retrase

NB: Recomandările referitoare exclusiv la restaurantul unei unităţi de cazare NU se încarcă la rubrica de cazare respectivă, ci la rubrici de tipul "Unde mâncăm în zona X (sau similare) "

Casa Dranca, dovedindu-se a fi o locatie extraordinara cu oameni deosebit

Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou. Cu atât mai mult cu cât am înțeles că ”merită”!

Poți folosi linkul direct ADAUGĂ IMPRESII NOI

- Dragos CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[04.12.18 14:19:20]

@Cristi Siderof: felicitări pentru păstrarea intactă a simțului umorului în astfel de condiții.

Și da, e totuși trist că unii încă mai fac astfel de „inginerii” și nu sunt raportați către organele în drept să îi repună pe drumul normal.

Bun venit pe AFA; m-aș bucura să citesc și alte impresii, din alte locuri, dacă le scrii la fel de haios.

- Cristi Siderof
[05.12.18 17:41:38]

@webmasterX: Nu am gresit cu nimic dar cateodata agatandu-ne de birocratie (boala cronica a romanului) pierdem esentialul.

Era o imagine generala a dezastrului nu o descriere a restaurantului si a bucatelor.

Am stat intadevar in alta parte dar nu ca am vrut noi sau ca nu ne-a convenit la Rubyn ci datorita ingineriilor patronului care a vrut sa inghesuie 100 de persoane la masa intr-o pensiune cu doar 10 camere.

Mult mai periculos pentru turisti acest stil de cazare mai ales ca domnul cu pricina nu isi face nici un plan in care sa includa si proprietarii pensiunilor vizate si de aceea as fi gasit potrivit ca aceasta postare sa fie cu referire la pensiune si nu la restaurant unde banuiesc ca daca te duci sa mananci intr-o zi normala nu cred ca e asa de grav.

Parerea mea este sa reflectati la asta.

Ganditi-va ca cineva care cauta cazare nu se uita unde sa manance inainte.

Numai bine.

- Cristi Siderof
[05.12.18 17:45:02]

@Dragos: Multumesc pentru aprecieri, sincer as scrie mai des mai ales ca la noi nu sta roata, ca sa zic asa, plus ca natura serviciului ma poarta in fiecare saptamana prin hoteluri, pensiuni si restaurante.

Problema este cu timpul care se condenseaza pe zi ce trece.

Numai bine