Diana Hotel

REGIM MASĂ Include mic dejun
1444,5 lei
+ COPII: 2 -- varsta: 1-5

Puțin dezamagit

Am făcut rezervarea cu aproximativ o lună înainte și mi-au spus că piscina va fi în renovare în acea perioadă în care ne vom caza.

Am acceptat si așa, insa cand am ajuns la recepție după acea lună mi s-a spus ce facilități avem si pri tre care a enumerat si piscina. Am intrebat "pai nu este in renovare" si au răspuns că au anulat renovarea pentru ianuarie, noi neavand costumele de baie, halate nu am avut în camera si mergeam cu haine de strada... Costume de baie am cumpărat din oraș.

Pe timpul nopții (toate nopțile) se lasă rece, pature erau subțiri și ne-a luat si răceală. Aerul co ditionat nu avea telecomanda si nu l-am putut porni să încălzească. Telefoanele fixe nu functionau (nu am avut nevoie dar ocupa noptiera degeaba). Zilnic tacâmurile si vesela nu erau spălate bine, la mi ul dejun se o servă cel mai bine, ca la prânz și cină îți servea farfuria deja plină și nu se mai vedea. Ușa la baie stătea să cadă, i-am anunțat, au venit 2 zile la rând câțiva meșteri, au constatat si așa a rămas.

Caloriferul curgea, i-am anunțat și au pus o sticlă tăiată pe care nu a mai verificat-o si după 2 zile dăduse deja pe afara, la sfârșitul sejurului era tot neatinsă. Pernele sunt precum cele din vagonul cuseta d ela CFR, foarte înguste și incomode. Jacuzzi din sala cu piscina a era pornit doar cand vroiau ei dintr-un panou lateral încuiat. Apa din jacuzzi nu se schimba, când am vrut sa intru plutea un fel de grăsime deasupra (probabil creme, alifii de la toți care nu foloseau dusul înainte.).

Mâncarea mi s-a părut ok, insa la un moment dat am comandat aripioare cu cartofi fetiței mele (17 lei aripioarele) si a primit 2 aripioare mititele tăiate pe jumătate (2 superioare si 2 inferioare) Copil de 5 ani și 15 kg nu a reușit să se sature. La 2 zile a cerut din nou aripioare copilul si de aceasta data a primit 3 aripioare (3 bucati superioare si 3 inferioare), de data asta s-a săturat.

Parcarea insuficienta deși hotelul nu era aglomerat. Am parcat undeva la vale pe pământul de pe marginea drumului.

Curățenie nu a făcut nimeni în camera in cele 4 zile, gunoiul l-a ridicat prima dată după 2 zile.

Totusi personalul a fost sociabil.

Sincer nu cred că voi mai merge.

Impresii încărcate de Bogdan Stancu in 03.12.2018 18:58:38

Validat / Publicat: 03.12.18 19:34:34

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Acum sunt la Hotel Carpathia Sinaia (excent, costuri mai mari). Hotel Afrodita Baile Herculane, Hotel Marea Neagra Mamaia etc.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Bogdan Stancu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7650 PMA (din 10 voturi) nota2

[03.12.18 19:24:16]

@Bogdan Stancu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 74&ridAnt=91309