Limak Limra Hotel [Kiris]

REGIM MASĂ UAI
1860 eur
+ COPII: 2 -- varsta: 8,10

Un hotel excelent

Noi am luat pachet avion + cazare + transport privat de pe site-ul hotelului si a fost super ok (doar ca avionul a fost cu escala, ceea ce pe noi nu ne-a deranjat).

Transferul e destul de lung dar daca luati privat - adica sa vina cu mini van Mercedes :) sa va ia doar pe voi, e ok.

Marele avantaj al acestui hotel este ca erau toate concentrate astfel incat nu erau distante lungi de mers pe jos - totul era la indemana.

Cazare: camera ok, nu de 5 stele lux insa frumoasa, spatioasa: 1 pat dublu si 2 de o persoana (noi am fost 2+2). Am apreciat rapiditatea cu care au raspuns sesizarilor: s-a tricat ceva la baie, desi seara, cand am revenit in camera pt somn era deja reparat.

Aerul conditionat cam zgomotos (e singurul minus) - dar noi oricum nu prea suportam aerul asa ca il tineam in functiune doar cand eram afara - cand intram, il inchideam si era ok.

Frigiderul: apa carbogazoasa, 2 cola, 2 fanta, 2 Efes si 2 Cappy. Apa plata era mare, la 1,5 litri parca. Oricum apa era in tot complexul la discretie: si la 1/2 si la 1,5 - erau frigidere si pe plaja.

Mancarea: multa! si buna; Nu chestii iesite din comun (adica somon o singura seara din 8) dar fripturi la gratar, tot felul de mancarici cu sos care mai de care mai apetisante, facute acolo pe niste plite, 3 feluri de peste la gratatr mereu, supe, ciorbe (o super ciorba de burta...), prajituri nu mai vorbesc!

PS: cei cu diabet sa faca bine sa ocoleasca Patiseria - este crima! este exact ca o cofetarie de top, doar ca prajiturile sunt la discretie, poti cere din fiecare :)) !!! OMG!!

Bauturile nu le-am prea incercat: berea, la draft, buna. Bauturi ar fi din import din care am vazut dar trebuie sa insisti altfel iti dau turcesti.

Marele minus dpndv este lipsa unui Aquaparc (are 3 tobogane - dintre care unul nu aluneca, avand panta prea lina si debit de apa redus - care functioneaza: 10-12 si 14-17). Copiii mei de 8 si 10 ani nu prea aveau activitati (dar s-au descurcat - seara erau show-uri exceptionale apoi picau late de la atata inot :)).

Piscine: multe, mari, curate, super! Marea: cu pietre (papuci speciali musai) dar avantajul e ca e ff limpede neavand nisip sa o tulbure. Se face adanca repede dar este asa sarata ca te tine la suprafata :). N-a fost un minus pt noi.

A! vedeti ca la plaja sunt zone separate pt fumatori si nefumatori - cum coborati in stanga sunt nefumatorii si in dreapa, fumatorii - sunt si discrete semen, tb sa fiti atenti ca s ale vedeti :) - ca sa nu mai existe probleme ca intra fumul in ochii celor care nu fumeaza. Foarte buna idea.

Una peste alta, hotelul este foarte bun, ne-a placut mult. Anul acesta, daca nu gasim ceva wow cu Aquaparc, vom merge tot la acest lant ca stim ca e ok.

Recomand!

Impresii încărcate de Blanka in 29.11.2018 11:54:25

Validat / Publicat: 29.11.18 16:11:53

• A fost prima sa vizită/vacanţă în TURCIA

Notează ca FAVORIT[ ce înseamnă? ] - ales ca "favorit" de 1 useri

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Blanka); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  11250 PMA (din 15 voturi) nota2

[29.11.18 16:10:07]

Odatu cu primul review dăruit comunității, @Blanka: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[29.11.18 16:11:40]

Bun review de debut, merită remarcat

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 55&ridAnt=91240

- FlorinaB47
[29.11.18 16:42:52]

@Blanka: Bună ziua. Cu ce companie aeriana a-ți călătorit? Am vrea sa încercăm o varianta cu zbor luata separat pt a ne alege mai avantajos orele... E stresanta escala în Istambul? Mulțumesc mult

- Blanka
[29.11.18 18:47:23]

@FlorinaB47: nu, e super bine. Anul asta am facut la fel, ne-am luat singuri direct de pe Pegasus si cu escala de 1 ora pt ca deja stim aeroportul. Nu e stresant, e chiar super pt ca in Sabia Gokcen (parca asa ii zice) au niste preturi la duty free... am luat tigari cu 6 lei pachetul. Plus ca am dat 500 eur pt 4 persoane, dus-intors cu bagaj de cala.

Publicitate    [26.08.19 11:46:18]