ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.05.2010
    DIN: bucuresti
    ÎNSCRIS: 28.04.10
    DEC-2009

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Zona superba si pensiunea rustica si primitoare

De aceasta pensiune stiam de la niste prieteni care au fost foarte incantati de conditiile care le ofera.

Dupa un drum lung pe Transfagarasan am ajuns seara in zona Sibiului si asa ne-am hotarat sa poposim la pensiunea Calin. Dupa 45 de minute de mers cu masina din Sibiu am ajuns la Gura Raului. Propietarii au fost foarte draguti si primitori. Dupa ce ne-au prezentat camerele ne-au ospatat cu afinata si pentru ca noi am dorit sa ne facem singuri gratarul ne-au pus la dispozitie tot ce aveam nevoie. Camerele sunt rustice cu motive din acea zona.

Trimis de aurelia radu* in 29.05.10 11:22:14
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GURA RÂULUI [SB].

VIZUALIZĂRI: 3309 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aurelia radu*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 La intrare in pensiune sub scara

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA [29.05.10 11:49:41] »

Propietarii au fost foarte draguti si primitori [... ] ne-au ospatat cu afinata

si... de baut ce v-au dat?

putin cam prea putine cuvinte despre cazarea propriu-zisa...

Dupa un drum lung pe Transfagarasan am ajuns...

pai daca atifostacolo in decembrie, cum ati mers pe TF, ca stiu ca de prin noiembrie se inchide? !

creivean [29.05.10 12:11:19] »

Dacă asta-i adresa: str. Principala nr. 417, comuna Gura Râului, Jud. SIBIU

Atunci astea-s Coordonatele GPS: N 45.7280508 x E 23.9823827

Din păcate, până nu lămureşti semnele de întrebare ridicate de @Dragos, corecte de altfel, până nu dai mai multe detalii, deoarece din ce am citit pe net, zona şi pensiunea chiar îi ok. şi până nu pui nişte poze, eu nu-ţi pot acorda puncte.

dannek [29.05.10 12:26:03] »

Si ceva fotografii se poate.

Please!

aurelia radu* [29.05.10 12:49:45] »

Pozele sunt postate deja. Traseul a fost Bucuresti Brasov - Balea Cascada. La Balea Cascada am urcat cu telecabina pana la Balea Lac. Dupa ce ne-am intors de la Balea Lac am pornit spre Sibiu respectiv spre Gura Raului. Camerele sunt curate iar gazda gateste grozav. Face o paine de casa si prajituri delicioase. Si draga Dragos cu afinata ne-au intampinat, aveau si un vin bun. Noi nu suntem consumatori de alcool asa ca nu am consumat decat am degustat. Nu cred ca trebuie sa traversezi Transfagarasanul dintr-o parte in alta ca sa spui ca ai fost pe transfagarasan nu. Cand m-am inscris pe am fost acolo am crezut ca oamenii inscrisi aici discuta civilizat dar cu parere de rau constat ca sunt in contraatac.

tilinka [29.05.10 12:52:18] »

e 12:51 si nu e nicio poza!

Si... nu te supara ... dar, cam au dreptate Dragos si Creivean. Totusi dragos a vorbit pe un ton glumet nicidecum necivilizat!

aurelia radu* [29.05.10 12:54:26] »

Tilinka pozele sunt postate probabil ca in curand o sa fie vizibile.

pepsi70ro [29.05.10 13:06:07] »

Cand m-am inscris pe am fost acolo am crezut ca oamenii inscrisi aici discuta civilizat...

A discutat cineva ne-civilizat?

Nu vorbesc in numele lui Dragos, dar mie cel putin mi-ar place sa citesc impresii utile despre acesta pensiune la care faci referire. Doar referire.

Nu o spun cu rautate, crede-ma dar probabil asa cum gandesc eu gandesc multi altii care vor sa citeasca impresii de la acea pensiune, traite de cineva cazat acolo. Din unica ta fraza referitoare la aceasta pensiune, pardon, doua, nu se inteleg prea multe.

Imi cer scuze daca te-am ofensat cu ceva, dar si alte persoane care au inceput ca tine (adica telegrafic ), continua sa scrie impresii si sunt chiar in esalonul superior foarte apreciati.

webmasterXY* [29.05.10 13:10:35] »

Pozele vor fi validate in curand. In wk. volumul de munca este foarte mare si cu putina rabdare vom da curs tuturor solicitarilor.

aurelia radu* [29.05.10 13:13:22] »

Si asta este o problema poate ca spun doar cateva cuvinte toti acei oameni care sunt in esalonul superior dar descriu mult mai bine dacat sa faca descrieri lungi si plictisitoare.

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA [29.05.10 23:44:58] »

tu chiar nu stii de gluma...

nu-i nimic! mai bine mai tarziu, dar am primit cateva informatii cu adevarat utile. iar pozele completeaza cuvintele cu care nu esti prea darnica.

multumesc!

aurelia radu* [30.05.10 17:25:21] »

Dragos stiu de gluma dar mie, nu mi sa parut ca este gluma. In ceea ce priveste informatiile eu nu prea sunt o povestitoare buna dar o sa incerc sa dau mai multe detalii. Stii, eu imi dau seama mult si din poze dar nu toata lumea e ca mine. Deci facem pace.

creivean [30.05.10 19:01:50] »

Din păcate, până nu lămureşti semnele de întrebare ridicate... până nu dai mai multe detalii, deoarece din ce am citit pe net, zona şi pensiunea chiar îi ok. şi până nu pui nişte poze, eu nu-ţi pot acorda puncte

Condiţiile fiind îndeplinite, vin şi punctele

Oricum, zona-i superbă, felicitări pentru că ne-ai adus-o în atenţie.

L.E. : Aurelia, dacă nu te deranjează şi dacă webmasterii sunt de acord, se poate pune această prezentare a pensiunii, click aici

webmasterXY* [30.05.10 20:09:22] »

Adăugat prezentarea.

aurelia radu* [30.05.10 21:23:34] »

Multumesc mult. Nu ma deranjeaza deloc trebuie sa facem cunoscuta mai bine zona. Eu o sa merg in curand acolo si vreau sa aduc mai multe poze si impresii.

aurelia radu*, creivean, dannek, tilinka
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Călin:

• pagină generată în 0.052202224731445 sec