ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.11.2018
DIN: Roman
ÎNSCRIS: 23.07.12
JUN-2018

Recomand 100%

Deși părerile sunt împărțite despre acest resort, eu vreau să vă spun că atât noi cât și prietenii din Iași cu care am fost, suntem foarte mulțumiți de sejurul petrecut aici.

Am văzut și turiști (români) care au întâmpinat ceva probleme de cazare, dar cred că personalul de la recepție era puțin cam neștiutor.

Desigur, pretențiile pentru un UAI sunt mari, dar acest hotel NU se încadrează în această categorie, ci este tot un All inclusive. Cu toate acestea, nefiind pretențioși sau exagerați, ca alții, ne-am simțit foarte bine.

Mâncarea, băutura, întreg complexul hotelier cu grădinile, parcul de distracții, distracțiile de seară de la Amfiteatru au fost SUPER!!!

Așadar, recomand 100% tuturor celor care au copii și vor un sejur relaxant (și pentru cei mai puțin mofturoși).

Trimis de bgm_marcel in 04.11.18 16:59:53
Validat / Publicat: 04.11.18 17:42:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Ephesia Holiday Club, Le Bleu Hotel din Kusadasi, Royal Holiday Club Palace din Side - Antalya, Istanbul, Ankara, Goreme

VIZUALIZĂRI: 3335 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bgm_marcel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[04.11.18 17:02:46]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 01&ridAnt=90831

---------

[18.11.18 09:47:55]

ne puteti da cateva detalii despre plaja, intrarea in apa (lina sau abrupta) minibarul din camera, barul de pe plaja e comun cu celalalt hotel al lor (golden coast)?

[18.11.18 10:51:56]

@rodicabotez: Plaja este foarte frumoasă și lată, șezlonguri cu umbrele iar la aproximativ 20 m de la intrarea în apă, sunt pietre, trebuie să ai grijă puțin, însă este ok.

Barurile (sunt două), sunt mai mult decât suficiente.

Deplasarea la plajă se face cu ajutorul trocariciului electric (nu știu cum se numesc), iar pe jos durează aproximativ 15 min.

Minibarul din cameră este sărăcăcios iar în afară de apă nu am consumat nimic, dar compensează cu brio celelalte baruri, unde sunt de toate.

Baftă!!!

P. S. Din păcate nu mai am poze, dar încerc să văd dacă în telefonul soției mai găsesc și voi posta.

[18.11.18 17:34:57]

@bgm_marcel: sa inteleg ca hotelul nu e chiar pe plaja? din toate descrierile pe care le-am gasit pe diferite site-uri parea a fi pe plaja, este adevarat ca gradina hotelului e foarte mare, dar nicaieri nu am gasit specificatia ca transferul spre plaja se face cu tractorasul.

[18.11.18 20:05:12]

@rodicabotez: așa este, nu este pe plajă, fiindcă între plajă și corpurile de clădire ale hotelului sunt amplasate grădinile.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [18.11.18 20:36:39]

@rodicabotez:

O simplă privire pe orice hartă te va convinge imediat de faptul că acest hotel NU este pe plajă. Hotelul se află în linia A DOUA faţă de mare, între hotel şi plajă aflându-se alte hoteluri.

Distanţa până la plajă nu cred să fie mai mare de 500 metri, dar trebuie să ieşi din resort şi să traversezi o stradă, în cazuri de acest gen fiind preferabilă folosirea transferului la plajă pus la dispoziţie gratuit de către hotel.

Dacă doreşti un hotel aflat în prima linie, poţi încerca VonResort Golden Coast, acesta aflându-se chiar pe plajă.

Cele trei hoteluri VonResort au mai multe facilităţi pe care le folosesc la comun.

[19.11.18 09:05:11]

@bgm_marcel: multumesc ptr detalii

[19.11.18 09:10:37]

@nicole33: multumesc ptr lamuriri... am vzt acum harta si intr-adevar hotelul e in linia a doua

[19.11.18 11:11:03]

Nu te uita că nu este pe plajă fiindcă nu este nicio problemă, gândește-te la relaxarea din acel Resort!

[19.11.18 12:35:49]

@bgm_marcel: ptr mine nu e nicio problema dar s-ar putea sa fie ptr copiii din gasca, care la ora 6.30 dimi ies la aerosol pe plaja... aici ar putea fi "buba"... mai studiez "cazul"... oricum, multumesc ptr amanunte

Moni12
    [26.12.18 17:41:40]

As vrea sa rezerv camera km a acest hotel, și rog detalii despre hotel,

- ex. are bar pe plajă, parc de distracții (am văzut că scrie că are) dar nu știu sigur și dacă da dau bilete gratis pt clienți hotelului? ,

- se poate mânca și la restaurantul celuilalt hotel Golden Elite?

- Plajă e cu nisip și intrare lina? Are discoteca pt adulți? Etc...

mulțumesc anticipat

[27.12.18 07:10:51]

@Moni12: are 2 baruri pe plajă, parcul de distracții este gratuit, nu ne poate servi masa la celelalte Golden iar plaja este lină, cu nisip fin, doar că după 15 m, în apă, pe anumite porțiuni, se întâlnesc pietre, care dispar apoi după alți 5 - 6 m.

Recomand cu drag acest Resort!!!

Moni12
    [27.12.18 07:22:45]