ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.11.2018
DIN: pitesti
ÎNSCRIS: 18.08.09
OCT-2018

Locaţie de 'top' în KLADOVO!

Dupa ce am vizitat in septembrie pentru prima data KLADOVO, am simtit nevoia de a reveni cat de curand si la o luna fiind si ziua mea de nastere am gasit momentul, asa ca am revenit cu nerabdare si placere in acest micut dar cochet orasel sarbesc, aflat pe malul Dunarii la nici 10 km de granita cu noi de la Portile de fier 1. Despre orasel au mai scris si altii, cred ca voi reveni si eu cu impresii pe viitor despre locatiile unde desfatul culinar este la el acasa .

Data trecuta fiind ocupate majoritatea locurilor de cazare din oras datorita unor concursuri sportive ale sindicalistilor din intreaga Serbie, am locuit la Yva Apartment o locatie destul de buna la nevoie chiar daca nu este din "prima linie"!

Acum am avut prilejul sa aleg in cunostinta de cauza , avand si o oferta bogata la alegere,nefiind chiar sezon turistic , am ales pentru cazare locatia:LUX Aparmani, ce este cel mai bine cotata intre locatiile din oras.

Cladirea este special construita pentru a inchiriere in regim hotelier, la parter avand un supermarket din lantul Tekijanka, care domina orasul. Totul trebuie raportat la conditiile de dezvoltare ale Serbiei de azi care din pacate pentru ei a ramas in urma noastra, trecuta prin razboi si inca neintegrata in Uniune. Locatia de fata are "up-date " la zi in ceea ce priveste arhitectura interioara, finisajele si dotarile fiind destul de avantgardiste. Apartamentul este spatios de 55 mp, cu dormitor mare si o camera de relaxare ce are in capat o zona de luat masa si o mica bucatarie dotata cu frigider, plita electrica si cele necesare unui self catering, mai ales pentru micul dejun. Totul este aproape nou, curat si de calitate, lenjerie si salteaua fiind impecabile, televizor cu diagonala mare HD, si multe canale din tot spatiul fostei Yugoslavii si nu numai, inclusiv 3 romanesti, baia moderna cu cabina mare de dus si boiler ce asigura non stop apa calda. Pe balcon gasesti o masuta cocheta si 2 scaune unde iti poti savura in tihna cafeaua si [sau] tigara.

Administratorul locatiei este Bogdan un profesor de electrotehnica la liceul din oras, bun vorbitor de limba romana, care este si copropietar. Comunicarea cu acesta a fost perfecta de la momentul rezervarii pe sms si a continuat cu anteziua cazarii si pe parcursul acesteia fara probleme, fiind dispus sa te ajute daca nu esti documentat cu informatiile despre locatiile din oras, locuri de vizitat si de cumparaturi. [in cazul nostru nefiind nevoie ca le descoperisem cu 1 luna inante la precedenta vizita].

In concluzie o locatie excelenta intr-un oras ce aduce aminte de vremurile cand si la noi "gustul" mancarii era gust, produsele din restaurante si marketuri fiind calitative, diversificate la preturi decente si mai mici cu pana 20 de procente ,cu personal foarte amabil cunoscator de limba romana.. Preparatele din peste de Dunare in special salau si somn si traditionala lor "pleskavita' te imbie la petrecerea unor clipe minunate intr-o tara unde inca nu simte inca atat de mult partea rea a industrializarii si mondializarii produselor cu uniformizarea gustului.

Poti plati cu card bancar sau cash in dinari, euro sau lei fara probleme la orice restaurant.

Concluzia un loc de revenit pentru odihna si chefuri de tinut minte cu prietenii cu raport calitate -pret excelent.

Trimis de mariand in 01.11.18 16:16:22
Validat / Publicat: 01.11.18 18:44:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SERBIA.

VIZUALIZĂRI: 1684 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mariand); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[01.11.18 18:42:04]

@mariand:

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 27&ridAnt=90759

Mutat în rubrica "Lux Apartmani, KLADOVO" (nou-creată pe sait)

alinafulg
[01.11.18 19:54:42]

@mariand: Am fost acum o saptamana in Kladovo și confirm, mancarea are un gust deosebit.

[01.11.18 20:31:41]

mariandAUTOR REVIEW
[02.11.18 07:51:40]

@webmaster45: adresa selectata este o. k.

Va multumesc!

alinafulg, mariand