ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.05.2010
ÎNSCRIS: 27.05.10
JUN-2009
2 AD. + 1 de 4 ani COPII

O super-vacanta, fara exagerare

Am petrecut in acest hotel 9 zile minunate de vacanta... rezervarile le-am facut prin intermediul unei agentii din Bulgaria -foarte seriosi- tarife foarte bune in comparatie cu tarifele practicate la acea data de agentiile romanesti. Despre hotel... ce sa spun... numai cuvinte de lauda.

Un hotel mare, linistit, foarte curat, mancare foarte buna-am avut demipensiune-, parcare gratuita, ... servicii de 4 stele, camere chiar de 5 (am stat intr-o junior suite). Piscina frumoasa, curata, apa cam rece...

Plaja cam la150 m, curata, nu foarte aglomerata, cu intrare lina in mare, nisip fin... ce sa mai... peste asteptari.

Va stau la dispozitie pentru informatii suplimentare

Trimis de dianamm in 27.05.10 16:52:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de Aur, hotel Berlin Golden Beach; Sunny Beach hotel Lion

VIZUALIZĂRI: 3494 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dianamm); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 imagine din balconul camerei spre piscina si barul de zi

pepsi70ro
[27.05.10 17:09:25]

Salut @dianamm, bine ai venit pe site!

Asa ca idee, cam cat ai platit pentru cel 9 nopti de cazare la hotel, adica crezi ca pretul obtinut prin agentia din Bulgaria a fost mai mic decat daca ai fi achizitionat excursia de la noi?

Si m-ar mai interesa modalitatile de distractie de la hotel, adica au fost animatori, spectacole, ceva asemanator? Am vazut ca ai dat o nota foarte buna si m-ar interesa modalitatile de distractie si recreere. Ma tot bate cineva la cap cu hotelul asta si vreau sa vad daca chiar se merita.

Ceva fotografii ai reusit sa faci? Multumesc!

[28.05.10 09:26:44]

Salutare si va raspund cu drag....am platit pentru cele 9 nopti cazare cu demipensiune 2 adulti si un copil intr-o junior suite 250 EUR (pretul pentru perioada respectiva la o agentie romaneasca, in aceleasi conditii fiind de 680 EUR). In ceea ce priveste modalitatile de distractie...nu au fost animatori, dar se organizau spectacole cu specific bulgaresc in restaurantul rustic al hotelului cu purcel la protap, pui la rotisor, muzica traditionala....foarte frumos, iar la piscina, party-uri pentru tineret cu muzica buna pana seara tarziu dar fara a deranja clientii hotelului, camerele fiind bine izolate chiar daca aveau vedere la piscina...

Fotografii am o gramada si voi incerca sa atasez cateva, am pierdut din vedere acest lucru. Sa vad daca o sa si reusesc....Pe curand.

[28.05.10 09:35:13]

Pretul este extraordinar, sigur nu ai gresit cand ai scris?

Poftim niste puncte si astept raspunsul tau.

[28.05.10 09:41:08]

stiu ca surprinde o asemenea diferenta... pretul este corect, am beneficiat in acea perioada si de oferta extras (7=9) a agentiei, valabila pana in 26 iunie 2009, respectiva agentie beneficiind de preturi preferentiale pentru acest hotel si nu numai (chiar zilele acestea am primit o super oferta pentru Zornitza Sand Elenite - 5*)

[28.05.10 09:50:55]

O mare rugaminte am la tine: da-mi pe PM numele agentiei, trebuie sa vad cu ochii mei.

[28.05.10 10:05:03]

o sa-ti trimit numele agentiei... are si un site cu posibilitatea accesarii in limba engleza... cu fotografii dar fara tarife pe care le poti primi trimitand cerere de oferta. In legatura cu aceasta agentie, pot sa va spun ca sotul meu a descoperit-o intamplator la targul de turism de la Bucuresti de la Romexpo din primavara anului trecut. Ceea ce m-a surprins placut a fost faptul ca la scurt timp de la cazarea noastra (venind din partea respectivei agentii am fost cazatia la 10 dimineata si nu la ora 14), am fost contactati de un reprezentant al agentiei cu care sotul meu s-a si intalnit care dorea impresii din partea noastra si ne-a informat cu privire la posibilitatile de distractii din zona... s. a. m. d

[28.05.10 10:08:29]

Exista cumva si posibilitatea unui pachet all inclusive, ar fi mai interesant, mai ales cand te duci cu un copil mic, nu prea ai chef sa umbli dupa pranz sau cina.

[28.05.10 10:12:24]

noi am avut micul dejun si cina, dar probabil ca exista si varianta AI... solicitati agentiei. Tocmai am incercat sa-ti trimit numele agentiei... sper sa fi reusit. Daca nu, trimite-mi un e-mail sa-ti dau replay

valentina
[28.05.10 11:07:22]

Stiu ca poti spune numele agentiei deoarece nu este din Romania.

[28.05.10 11:52:27]

nu stiu sigur...se poate?

[28.05.10 14:18:17]

Va rog, vreau si eu numele agentiei !

[28.05.10 14:48:21]

Cautand pe net posibile oferte pentru acest complex am descoperit ca o noua modalitate inedita de a face turism in Bg, cea la aprthoteluri.

Preturile sunt excelente, conditiile par din cele mai civilizate, nu au AI, se pare ca esti mai independent de serviciile hotelurilor, adica ai posibilitate de self-catering, masina de spalat, fier de calcat, vesela, etc.

Majoritatea hotelurilor sunt in zone adiacente Sunny Beach, dar si alte locatii noi de pe litoralul bulgaresc.

Alta scorneala bulgareasca menita sa-i sara peste criza, bravo lor.

[28.05.10 14:54:27]

Exista o modalitate sa mi spuneti in particular numele agentiei?

[28.05.10 15:03:05]

mihhha, iti dau eu numele agentiei pe PM, vei primi un mail in 2 minute

Mai intai intra pe contul tau si activeaza optiunea de a primi mesaje.

[28.05.10 15:04:59]

[28.05.10 15:20:25]

mihhha, nu iti pot trimite mesaj personal daca nu activezi acest lucru intrand pe contul tau si schimband optiunea din nu in da.

[28.05.10 15:54:41]

Gata!

georgi_mc
[31.05.10 22:19:50]

te rog sa-mi dai si mie numele agentie.

Merci,

pgotca
[03.06.10 14:31:16]

mare rugaminte de a avea numele agentiei bulgare vreau sa plec pe 7 iunie la acelasi complex poti sa-mi scrii urgent pe adresa violeta. adresa de mail, si alte date personale numai prin mesaj personal un nr pe care sa te pot suna?

pgotca
[03.06.10 21:43:41]

revin cu rugamintea de a avea raspuns urgent pentru agentia bulgara multumesc anticipat

[04.06.10 07:00:07]

@pgotca, mai intai intra pe contul tau si activeaza optiunea de a primi mesaje.

[04.06.10 08:51:08]

violeta am incercat sa-ti raspund... nu stiu daca am reusit... da-mi mesaj pe diana20mmm[at]yahoo.com

[08.06.10 15:44:00]

iata ca am pus si poze...si mai pun..

mihaiu77
[08.06.10 20:25:20]

dianamm,

te rog sa nu te superi dar am si eu aceeasi rugaminte cu site-ul agentiei bulgaresti. Vreau sa plec in luna iulie la Sunny Beach (pt ca am mai fost in anii trecuti in Nessebar si Elenite si vreau ceva tot in zona).

Imi poti scrie adresa agentiei pe PM sau la email adresa de mail, si alte date personale numai prin mesaj personal

Multumesc anticipat!

rodis
[18.07.10 16:30:00]

dianamm,

te rog frumos sa-mi trimiti si mie, daca se poate pe mail (sirocj[at]yahoo.com), numele agentiei.

Multumiri!

ina_dum*
[01.08.10 20:09:15]

dinamm,

As avea si eu aceeasi rugaminte, cu privire la site-ul agentiei bulgaresti, daca esti amabila. Adresa mea de e-mail este adresa de mail, si alte date personale numai prin mesaj personal

Mii de multumiri!

burady
[10.08.10 11:31:32]

@dianamm

te rog si eu numele si site-ul agentiei, vreau se plec cam in 3-4 zile

Mail:adresa de mail, si alte date personale numai prin mesaj personal

Multumesc anticipat

@valimi

Aparthotelurile nu sunt scorneala bulgareasca deloc, doar le-au adoptat si ei.

Prin alte tari chiar sunt mai convenabile, de pilda eu am fost 15 zile in Mallorca 2 persoane la un aparthotel cu banii cu care de la o agentie de la noi nu statea decat 1 pers 7 zile cel mult la demi-pensiune. Singura problema cu multe din ele este ca nu se pot gasi pe net, unele de abia acum isi fac pagini de net, altele nu le intereseaza ca oricum sunt pline mereu. Conditiile sunt excelente, bucatarie utilata complet, iar un cos de cumparaturi de la Eroski sau Alcampo (Auchan in Spania), sau orice alt supermarket este mult mai ieftina decat la altul similar la noi.

[10.08.10 11:37:07]

activeaza-ti optiunea de acceptare mesaj privat

tiberiuser
[17.01.11 20:49:59]

trimite-mi si mie te rog numele agentiei.

Multumesc anticipat!!!

laurak
[01.03.11 15:35:48]

As vrea si eu numele agentiei, te rog Diana.

Multumesc anticipat.

Lemnaru Mihaela
[30.05.11 18:05:48]

As dori si eu numele sau site-ul agentiei din Bulgaria, pe adresa de email [editat]

Multumesc mult!

[30.05.11 19:36:08]

Rugamintea mea este sa nu mai postati in clar adresele de mail pe site (ar evita multe probleme ulterioare - pentru voi), mesajele personale de aici tot in casuta voastra de mail ajung.

In alta ordine de idei n-ar fi o problema nominalizarea agentiei de turism din Bulgaria daca aceasta nu are reprezentanta in Romania.

octopusu
[26.03.12 23:59:03]

Buna, te rog ai putea sa imi dai si mie numele agentiei?

burady, dianamm, georgi_mc, ina_dum*, laurak, Lemnaru Mihaela, mihaiu77, mihhha, octopusu, pgotca, rodis, tiberiuser, valentina
Alte impresii din această RUBRICĂKarolina Complex hotelier: