Adristel Hotel

DIN Satu Mare
înscris/ă în 11.10.18
JUL-2018
bilete de tratament

De evitat acest hotel. Isi bate joc de pensionarii veniti cu bilete de tratament

Parintii mei au obtinut bilete de tratament la acest hotel.

I. Camera / conditiile de cazare

Conditiile din aceast hotel lasa extrem de mult de dorit. In multe zile nu era apa calda deloc, iar uneori era doar foarte putin calda, dar nu indeajuns incat sa faci un dus. Fiind perioada de vara si fiind foarte cald, camerele neavand aer conditionat, si tinand cont ca esti si la tratament ai nevoie de un dus cel putin odata pe zi.

Explicatia era de fiecare data aceeiasi: avem 2 centrale si cateodata se termina apa calda cand fac mai multe persoane dus in acelasi timp.

Ai mei au verificat apa calda si la 5 dimineata si aceasta lipsea. De asemenea au verificat de multe ori peste zi si la fel, ea lipsea. Ei, ca si hotel trebuie sa asigure apa calda indiferent de ora si indiferent de cate persoane sunt cazate.

Parerea noastra e ca ei doreau de fapt sa faca economie si nici macar nu porneau centralele, acestea fiind pe lemne.

Doresc sa subliniez ca la un moment dat tatal meu a vorbit cu patronul localului si acesta a devenit foarte nervos spunandu-i tatalui meu in prima faza ca minte, iar mai apoi i-a spus exact asa: "Nu aveti conditii acasa si vreti sa aveti aici? ". Consider ca intelegeti gravitatea acestei afirmatii!

Proprietarii acestui local profita de pe urma acestor bilete de tratamente si incearca sa castige cat mai mult de pe urma batranilor care si asa majoritatea is amarati si plin de boli.

II. Mancarea

Este putina, si de slaba calitate. Multora nu le placea mancarea de acolo. Spre exemplu mancare de varza continea doar 1-2 bucatele de carne. Desertul consta de multe ori din 3 prune; da, 3 prune.

III. Tratamentul

Personalul se comporta ok la baza de tratament, insa eficacitatea operatiunilor lasa mult de dorit.

Ai mei dupa cele 2 saptamani se simt la fel ca inainte, nu simt nici un efect benefic, precum l-au simtit de ex. acum 1 an cand au fost la Covasna.

De asemenea, discutand si cu alti persionari, nici acestia nu au simtit imbunatatiri mai deloc sau chiar deloc.

Aceasta locatie isi bate pur si simplu joc de bietii pensionari bolnavi. Scopul lor este sa scoata cat mai multi bani de pe urma lor, motiv pentru care: nu ofera apa calda, mancarea e putina si eficacitatea tratementelor e net inferioara fata de alte locuri.

Subliniez ca toate problemele de mai sus au fost semnalate si de alti pensionari. Sunt multi care nici nu stau toata perioada tratamentului acolo, renuntant dupa doar cateva zile.

Nu stiu cum se comporta cu turistii care nu sunt la tratament, insa de pe pensionarii veniti la tratament profita din plin. In perioada cat au fost ai mei (14 zile) au fost doar pensionari cazati. Personal am sunat sa-mi fac rezervare si mi-au spus ca nu au locuri pana in octombrie - deci banuiesc ca au pensionari la tratament in tot acest timp.

De evitat acest hotel. Isi bat joc de bietii oameni! Sa le fie rusine.

Impresii încărcate de paula123_1 in 11.10.2018 16:03:51

Validat / Publicat: 11.10.18 19:32:27

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Covasna, Felix, Tusnad, etc.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (paula123_1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 4 voturi) nota2

[11.10.18 19:31:46]

AmFostAcolo nu acceptă impresii scrise în numele unor terți, fie chiar din familie.

În cazul de față, fiind vorba despre un nou-înscris, la primul său review (bun venit pe AmFostAcolo!) vom face însă o excepție și vom publica impresiile - FĂRĂ NOTE.

- paula123_1
[11.10.18 20:56:11]

@webmasterX: Va multumesc si bine v-am gasit! Ai mei nu stiu sa foloseasca internetul. Toate impresiile sunt asa cum mi le-au semnalat ei.

[12.10.18 21:16:16]

@paula123_1: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

- paula123_1
[12.10.18 21:23:46]

@webmaster26: aproape OK... e putin mai sus, aproape de capatul strazii... pe partea dreapta a ecranului (sau pe stanga cum ar fi daca ai urca acea strada catre hotel) - apare si pe harta de 2 ori in acea zona: "ADRISTEL" si "Hotel Adristel" - acolo e.