Julia Studios (unitate neclasificată)

11.10.2018
Avatar Catalina.am
DIN Timişoara
înscris/ă în 18.09.18
SEP-2018

O locatie placuta Julia Studios

In perioada 11-18 Septembrie am plecat in vacanta in minunata insula Lefkada. Am cautat ceva timp o locatie de cazare, deoarece m-am hotarat destul de tarziu asupra destinatiei de vacanta si nu mai gaseam locuri. In final am ales Julia Studios, in Nidri.

Cazarea este foarte aproape de centru orasului si era exact ce cautam. Mergi 2 minute si ajungi la mare... daca mergi in jos pe straduta catre mare gasesti sezlonguri si multa liniste. Dimineata apa este lina si a fost perfect pentru relaxare.

Yianna este fiica Juliei si a fost foarte draguta. A fost acolo cand ne-am cazat si ne-a dat tips pentru cele mai bune locuri de plaja, unde sa mancam, unde putem bea cafea buna. A fost o gazda foarte calda si o gaseai destul de des pe terasa daca aveai intrebari.

Camera unde am fost eu cazata a fost foarte mare, aveam o mica chicineta, pe care nu prea am folosit-o si o baie spatioasa cu dus. Exact ce am cautat. Foarte curata, a venit tanti de a schimbat asternuturile de 2 ori si a si facut curat.

Am citit reviewurile anterioare referitoare la zgomot si la faptul ca auzeai masina de gunoi, dar sincer eu aud cand vin sa ridice gunoiul si acasa, asa ca pentru mine nu a fost un impediment. Vila nu este foarte mare, are 2 etaje... iar camerele se jos cred ca au fost initial concepute pentru o alta intrebuintare, dar sunt foarte mari.

Mi-a placut ca eram foarte aproape de centru si ca eram foarte aproape de statia de autobuz, am putut vizita aproape orice plaja am dorit.

Vis a vis este un centru de inchiriat biciclete asa ca am inchiriat si bicicleta si am mers cu ea la cascada din Nidri (care era interesanta... pana ajungi la ea e totul secat, doar cand ajungi langa cascada ai apa).

In rest mi-a placut ca Nidri este foarte animat si marea are o culoare foarte frumoasa. In Nidri e foarte linistita marea... in alte zone ca de ex la Milos, Kathisma e foarte agitata.

Am mancat si recomand Delfini... atat de placut, linistit si excenta mancarea... e la 5 min de Julia Studios si mi-a placut foarte mult.

Recomand Julia Studios daca cautati o locatie aproape de centru, curata, pentru un buget modest si cu gazde calde si prietenoase.

Impresii încărcate de Catalina.am in 11.10.2018 11:42:12

Validat / Publicat: 11.10.18 14:25:38

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA. A mai fost în/la: Thassos, Creta, Skiathos

Notează ca FAVORIT[ ce înseamnă? ] - ales ca "favorit" de 1 useri

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Catalina.am); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  6300 PMA (din 9 voturi) nota2

[11.10.18 14:25:28]

@Catalina.am: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 94&ridAnt=90376

Publicitate    [14.12.18 06:27:25]