Pansion Bianko-Anja (unitate neclasificată)

10.10.2018
Avatar razvan.s1980
DIN Reşiţa
înscris/ă în 21.11.16
SEP-2018
REGIM MASĂ Fara masa
25 euro/ noapte

Ferească Dumnezeu!!!

Sal all... Ne-am oprit la aceasta "a 8-a minune a lumii" fiind în tranzit spre Grecia. Anul trecut placandu-ne mult Skopje, ne-am hotărât să rămânem o noapte și în acest an pt a vizita din nou centrul superb. Intrând pe net, am rezervat aici, noi împreună cu inca 4 familii... Ne-am luat după pozele de pe net (au un program tare bun de prelucrare sau pozele sunt făcute acum 187 de ani, la inaugurare) postate pe site-ul de cazari.

Ajunși la locație, prima mea reacție a fost că nu stau acolo nici mort... dar celelalte familii apucaseră sa dea buletinele așa că n-am mai avut ce face... Prima impresie a fost exact ca în filmele americane, cu acele moteluri infecte de pe autostrăzi, unde se ascund ăștia de fug de politie, cu parcare interioara de unde intri direct in camere (camerele toate de la parter aveau ușă direct in parcare). Din ce mi-am dat seama, această locație este construita într-o fostă hala, compartimentată astfel încât să vina niste amețiți ca noi sa se cazeze...

Dar surprizele continua: ne luam cheia de la camere și ce să vezi? Nu prea seamănă cu pozele de pe net... Dat un pic cu mopul și cam la asta se rezumă curățenia... Am lăsat geamurile deschise, altfel nu puteai sta acolo de miros... Și eu tot am nimerit bine, la o alta familie era tavanul 70-80 la sută negru de mucegai (asta in condițiile in care era rigips, va dați seama ce era dedesubt)...

Acum ce sa mai facem, ne-am zis că avem doar o noapte de dormit așa că am plecat prin oraș la hoinăreală...

Dimineața, pe la 4 ne trezim sa plecam spre Grecia și mergem sa ne luam o cafea de la un automat de langa recepție... când ce să vezi, surprizele continua: la etaj (știu, pare ciudat că această locație mai are și etaj, având în vedere igrasia și problemele pe care le are) era un geam deschis din care se auzeau niste sunete că din filmele destinate adulților... pe noi, ca adulți, nu ne-a deranjat prea tare, dar în momentul când au ieșit copii și au început să întrebe ce se aude, a trebuit să-i "rugam" să-și închidă geamul... iar, cat am mai stat noi acolo (cele 10 minute sa ne bem cafeaua) a mai venit un "tuciuriu" cu 3 "domnișoare" (ce-i drept arătau bine) pe care probabil le adusese sa le prezinte răsăritul de soare...

Ca și concluzie despre această locație: nu, nu, nu!!! Murdar, insalubru as zice, și probabil, folosita mai degraba pt alte scopuri decât cele normale... Acum, că se mai găsesc și unii care sa se lase păcăliți de pozele de pe net...

Eu, făcând rezervarea și pentru celelalte 4 familii, m-am simțit destul de rău, dar macar glumele au fost bune (ne spuneam intre noi că suntem cazați la Ritz, Hilton sau alte hoteluri de lux)... Îmi pare rău (chiar îmi pare) că n-am făcut poze, dar eram convins că mi se strica și telefonul daca apare locația în pozele din memoria lui...

Impresii încărcate de razvan.s1980 in 10.10.2018 17:37:41

Validat / Publicat: 10.10.18 19:25:34

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (razvan.s1980); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5100 PMA (din 5 voturi) nota2