Best Benalmadena Hotel

Avatar Medinuca
DIN Constanța
înscris/ă în 27.06.18
SEP-2018

M-am simțit ca acasă! (1)

Am hotărât să plecam în sudul Spaniei și datorită rewiev-urilor voastre am ales Hotel Best Benalmadena, din Benalmadena. Bună alegere.

Camere spațioase, vedere laterală la mare, curățenie, super bine. Mi-au lipsit papucii aceia de camera, de unică folosință (e bine de știut).

Masa, demipensiune, bufet suedez-foarte bine. Până și eu am avut ce manca (vegetarian). Menu variat, pe langă anumite chestii clasice care se găseau zilnic, au avut și menu specific în fiecare seară (mexican, italian, spaniol etc).

Fără băuturi seara, dar se puteau cumpăra. Oricum noi nu putem bea în timpul mesei, iar după poți sta la o terasă din jurul hotelului.

Stațiunea este foarte frumoasă și ai ce să faci acolo[...] - continuarea impresiilor ”de călătorie” (despre STAȚIUNE = Benalmadena) a fost mutată aici

Concluzie: Mi-a plăcut fiecare secundă din acest concediu.

Vă mulțumesc tuturor celor care vă scrieți aici impresiile de vacanță, călătorii. Deși nu-mi place să scriu public despre mine, scriu acest rewiev din respect pentru voi și în speranța că va fi de folos și altora.

Impresii încărcate de Medinuca in 10.10.2018 12:07:55

Validat / Publicat: 10.10.18 15:47:48

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în SPANIA. A mai fost în/la: Valencia, Barcelona, Benidorm, Gandia, Cuillera, Madrid

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Medinuca); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4300 PMA (din 6 voturi) nota2

[10.10.18 15:43:47]

@Medinuca: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

@Medinuca, pe viitor n-ar fi rău să desparţi recomandările despre cazare de cele referitoare la zona vizitată - în două articole distincte, unul de tip "de cazare" şi unul de tip "de călătorie".

S-ar obţine astfel o structurare mai bună a informaţiei utile - despre cazare, respectiv despre zonă sau împrejurimi (vezi mai jos) şi, deloc în ultimul rând, notele acordate ar reflecta mai bine gradul de recomandare al celor două "obiective" distincte (se întâmplă câteodată să stai într-un hotel pe care nu doreşti să-l recomanzi, dar zona sau localitatea ar merita cu totul altă medie - sau viceversa).

În plus, cine încearcă să aleagă o cazare în zonă - o gaseşte mai uşor, parcurgând doar lista rubricilor de cazare (fără a mai fi nevoit să citească - în acel moment - informaţii despre zonă); cine se documentează despre zonă - va găsi toate informaţiile căutate într-o singură rubrică (cea dedicată impresiilor "de călătorie"), fără a mai fi nevoit să "baleieze" toate rubricile de cazare (unele poate nu-l interesează, sau poate nu doreşte deloc cazare în zonă).

Am împărțit în două impresiile

1. prima parte, referitoare la cazare (cea de mai sus) a fost mutată în rubrica "Best Benalmadena Hotel, BENALMADENA COSTA" (deja existentă pe sait)

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE (CAMERE) a fost nedisponibilă pentru notare. Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazarea / camera - folosind linkul EDIT IMPRESII, afișat cu roșu mai sus și disponibil permanent la publicare (şi timp de 30 minute după aceasta).

Ulterior, poți scrie notele de la CAZARE şi sub formă de ECOU — le vom adăuga noi în caseta tehnică.

2. a doua parte, cu impresiile ”de călătorie” (despre stațiune) a fost păstrată în rubrica ”Descoperă Benalmadena” - vezi impresii

[10.10.18 20:26:57]