ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.05.2010
DIN: bistrita
ÎNSCRIS: 19.07.08
AUG-2008

Un concediu perfect

Este un concediu perfect.

Am zburat din cluj fara nici o problema. Am ajuns cu ziua la hotel (am facut cam 15 minute de la aeroport) Sunt foarte ospitalieri. (a, avut UIA). totul a decurs foarte normal.

Avand in vedere ca hotelul este destul de mare au o sala de mese URIASA in plus se poate lua masa si afara pe terasa. Cred ca au o fabrica de facut mancare la cati oameni sunt cazati acolo. Si de fiecare se pot ocupa personal. Noi nu am avut nici cel mai mic lucru sa le spunem.

Camere sunt foarte mari foarte curate. Fac curatenie in fiecare zi. LCD tel AC si frigiderul din camera plin zilnic cu de toate (bere suc ciocolata alune etc) si nu a trebuit sa platim nimic chiar daca am consumat din el... Noi am fost cazati pe aripa dreapta din spate al hotelului (avand in vedere ca hotelul este ca si un avion. Ca sa fi avut vedere la mare ar fi trebuit sa platim inca vreo 90 eur dar am zis ca si asa nu stam toata ziua in camera...

Plaja foarte curata este a hotelului si este cu nisip cu jezlonguri gratuite. Inainte sa ajungi la plaja trebuie sa-ti iei niste prosope cu niste carduri care le primesti de la receptie iar seara cand mergi inapoi capeti iarasi cardurile ptr a 2-a zi. Este un bar pe plaja cu bauturi si sucuri. Dar pina sa ajungi la plaja sunt vreo 3 baruri tot asa cu sucuri piza placinte etc (cam 80 m este plaja de hotel). Este chiar si un ponton un se poate face plaja pe niste saltele (tot a hotelului. ) Tot personalul au grija ca turistii sa se simta bine mai ales cei care sunt ai acestui hotel. Avand in vedere ca este un hotel privat au si la intrare si pe plaja security. Iar staf-ul hotelui venea cam la 2 zile sa vada ce mai fac turisti si cum se simt.

Am fost intr-o singura excursie (nu-mi aduc aminte cum ai spunea. Undeva la un amfiteatru, dar a fost cu translator in limba romana - d-na MARIA care sta acolo si e foarte amabila si stie istorie de zici ca "cu carte de istorie s-a nascut".

O sa mai revin in ANTALYA si poate chiar la acest hotel. A fost foarte frumos. Dar atunci o sa venim 3 persoane (doarece am si un copil acuma) nu 2.

Trimis de kristian_timis in 26.05.10 16:06:37
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Istambul pe BOSFOR

VIZUALIZĂRI: 1792 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (kristian_timis); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 81.00 EUR pe cameră

presario
    [26.05.10 17:21:22]

Frumos hotel, ai inca un vot.

Am fost si eu in 2007 in iunie, am stat 2 saptamani aici.

Mancarea este foarte buna, iar cea de la restaurantul italian este absolut delicioasa.

Detalii gasiti aici

vezi impresii