ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.09.2018
ÎNSCRIS: 24.09.18
JUL-2018

încărcat de pe telefon!

Horror

Exact așa cum am scris încă din titlu, întreg sejurul a fost HORROR.

Sa începem cu părțile bune ale acestui “ resort “: peisajul superb, vegetația bogată și Poziționarea hotelului; cam atât de bine... in rest...

Încă de când intri in Receptie te loveste o groaznica atitudine de superioritate și nesimțire a receptionerilor care pe lângă faptul ca nu au chef nici măcar sa salute, primele cuvinte care țin loc de “ buna ziua “ sunt “ pay accomodation tax”, deci când e vorba de a cere bani se poate sa te bage in seama.

Personalul nu are ca punct forte amabilitatea... Nu ai voie sa faci nimic pentru ca ești certat la tot pasul... nu vezi un zâmbet, nimic. Dacă îndrăznești sa ceri sa fi servit cu ceva ți se Răspunde sec dar pătrunzător “ self serving “ sau “ Market “, pai cum naiba așa ceva la all inclusive??!! Cum așa ceva la un hotel de 5 *??!! Cum sa ai o așa atitudine fata de clienții care scot din buzunare mii de euro pentru un sejur?

Ce sa mai zic de camera :)) ))... sub orice critica: o magherniță mică, cu aer condiționat pus deasupra patului ca sa îți bată direct in cap, un minibar gol care nici măcar băgat in priza nu este, 2 sticle de apa calda (cica era pusă acolo pentru a fi băută), așternuturi curate dar fff vechi, o baie înghesuită și fff simpla la fel ca și camera... Ma simteam ca la noi pe litoral, mai exact ca la Vama Veche sau Eforie.

Ușor ușor ajungem și la capitolul “ mâncare “... deși nu se poate numi “ mâncare “ ceea ce am primit zilnic timp de 7 zile... 4-5 feluri de mâncare gătită care era ORIBILĂ (nu avea gust, nu avea miros), o salata de roșii, castraveți și brânză pe care ne-o dădeau dimineața, prânz și seara, care era făcută cu nu știu cât timp înainte că deja la prânz roșiile erau “ borșite “ sa zic așa sau “ oțețite “. Băuturile au fost o maaaaare dezamagire, toate băuturile erau DOAR de la DOZATOR (un fel de Cola, un fel de Sprite și un fel de Fanta), toate băuturile erau servite in pahare de unica folosință, zici ca eram la hotel de 2*... Fresh-ul de portocale era contra-cost, restaurantele in care se serveau mesele erau exact ca pe timpuri: urate, învechite, cu fețe de masa pătate și vechi de 100 de ani. Ca sa poți sa comanzi ceva de la barul de pe plaja trebuia sa stai la coada cel puțin 10-15 minute. Sa stai la coada la hotel de 5* all inclusive?! Cam ciudat...

La piscina am dat peste o alta dezamagire... umbrelele sunt făcute dintr-o plasa de țânțari albastra care nu protejează deloc de razele UV, alegându-te in final cu o insolație și niște arsuri pe piele de toată Frumusețea.

Plaja mică, neîncăpătoare, umbrele la fel de mici ca cele de la piscina, greci care vând gogoși pe plaja și striga in gura mare (exact ca la noi la mare). Nu am văzut pază pe plaja, nu te servește nimeni nici măcar cu un pahar de apa...

Total DEZAMĂGITOR.

Nu recomand nimănui aceasta bodegă extrem de scumpă pentru ceea ce oferă.

NICIODATĂ acest “ Nana Beach” nu va ajunge sa se ridice nici măcar la standardele unui hotel de 3*-4*-5* din Turcia.

Trimis de Andreea.16 in 24.09.18 10:06:26
Validat / Publicat: 24.09.18 13:46:33
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Halkidiki

VIZUALIZĂRI: 1555 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Andreea.16); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Coada de la barul de pe plaja, așteptai 10-15 min sa iei o apa sau un suc... așa era zilnic pana când se închidea barul.

webmasterX [24.09.18 13:46:10] »

@Andreea. 16: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Am retras notele acordate unităţii - conform regulamentului (1. B. 7), nu e acceptabilă evaluarea multiplă a unei unităţi de cazare de către membrii aceluiaşi grup sau ai aceleiaşi familii, pentru un sejur comun — vezi impresii

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 67&ridAnt=90025

• Alte impresii din această RUBRICĂNana Beach Hotel:

• pagină generată în 0.038192987442017 sec