ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.09.2018
ÎNSCRIS: 26.07.12
AUG-2018

Sejur placut

Am ajuns din Bucuresti pana la hotel in 5 ore, adica la ora 12. Ne au dat imediat camera, situata deasupra receptiei langa un loc de lectura si wi fi. Erau mai multe reviste si carti pe niste rafuri, dar toate in germana si o limba nordica. Wi fi se prindea bine, de asemenea si in camera fiind aproape, puteai trimite si citi mailuri, dar nu puteai trimite un fisier sau poze pe mail sau whatsapp. Am primit bratarile la ora 12, deci am intrat in sejur cu pranzul. La sfarsit am eliberat camera la 12, dar am pastrat bratarile si am servit pranzul, intrucat plecam la ora 16.

Hotelul este de 4 stele, este curat, frumos, cu camere mari. Sunt facilitati de masaj contra cost. Este situat in partea de sud a statiunii, in zona de dune, inainte de un mic rau, mergand inspre Nessebar.

Pana pe plaja doar treci strada, dar apoi mai mergi putin printre dune, pe podet de lemn. Pe plaja este un bar Hidden de unde se aude muzica. In fata lui sunt sezlonguri 10 leva bucata pe zi, si umbrele tot 10 leva bucata, pe zi. Alaturi de sezlonguri, este o zona foarte mare de plaja pentru prosoape. Mergand pe plaja pana la Nessebar, faci o jumatate de ora.

Animatie la hotel este reprezentata de muzica la piscina, dimineata aqua gym si dupa amiaza joc de polo in piscina.

Mancarea a fost buna, diversificata, dar de 3 stele, adica nu au fost specialitati de fructe de mare, peste doar pangasius si hering, inghetata numai intre orele 16_17 la gustare, cand un lucrator care de obicei debarasa, iti punea o lingura de inghetata in pahar de plastic, pentru care stateai la coada. Un singur fel de inghetata, care dupa ce se termina era inlocuit de alt fel, de alta culoare dar cu acelasi gust. Niste prieteni, care au stat in aceeasi perioada la hotel de 3 stele, au avut exact aceeasi mancare, aceleasi feluri intr_o zi, pentru ca era adusa de la fabrica de mancare din centrul statiunii. Bauturile sunt asa cum le stiti la bulgari, adica acidulate la dozator si alcoolice diluate, ca oricat ar fi baut unii, nu se puteau imbata. Personalul a fost destul de amabil. Nu a spus nimeni nimic daca luai gustari in camera sau bauturi, sau daca luai la masa farfuria cu varf.

La venire, te conduce cameristul in camera, si desi nu e nevoie sa iti care bagajele, hotelul avand si lift, tot trebuie sa ii dat acolo 1 eur de fiecare bagaj, sau 5 lei, sau 2 leva. Daca doresti, poti lasa si la sfarsit ceva, intr-o cutie pusculita. Curatenie in camere se face zilnic, prosoapele si asternuturile se schimba la 3 zile.

Camerele au tv, frigider, a/c, uscator de par, cabina de dus sau cada cu cabina, telefon, canapea.

La piscina sunt sezlonguri libere si umbrele, toata ziua. Se poate intra la piscina prin hotel, sau pe o alee laterala, iar la intrare este loc de spalat nisipul de pe picioare. In hotel sunt diverse aranjamente florale sau opere de arta.

Camera unde am stat, era exact deasupra terasei de la restaurant, unde se si consumau bauturi de la bar pana la ora 22,30, deci era cam galagie, dar cu geamurile de termopan inchise, nu se auzea.

In comparatie cu alte hoteluri de aceeasi categorie din Bulgaria, si avand in vedere pretul de 31 eur de persoana intre 20 si 31 august, am fost multumiti.

Trimis de dianamea in 19.09.18 10:23:38
Validat / Publicat: 19.09.18 10:54:19
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Duni, Albena, Nisipuri, Sunny beach

VIZUALIZĂRI: 2071 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dianamea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Tablou in holul de la receptie

[19.09.18 10:54:29]