ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.09.2018
ÎNSCRIS: 15.02.12
AUG-2018

Un hotel bun de tot

Am citit confuzata review-urile anterioare, pot doar sa cred ca in ultimii ani s-a schimbat ceva la hotel pentru ca nu suntem asa nemultumiti.

Probabil si conteaza intreg contextul in care calatorim. Pentru noi, cu copil de 5 ani, a fost perfect. Camerele foarte mari, curate - ma rog, nu ajungea zilnic camerista (banuiesc ca e prea putin personal si venea pe la 4 dupa masa cand dormeam). Dar nu a fost un disconfort major. Camera cu balcon, cu suport de rufe, masa si scaune. La interior, perdelele erau dublate de niste draperii black out, perfecte pentru a intuneca de tot camera. Plase de tantari, foarte ingenioase, la geamul spre balon.

Pat suplimentar - desi nu cerusem - care nu incurca deloc, masa cu fotoliu, dulap mare (cu scartait de usa culisanta), safe inclus. AC a mers fara probleme, pareau noi instalatiile, nu erau zgomotoase si nu ne batea aerul in cap.

Baia spatioasa, cu cada - erau si cu dus unele camere - curat, multe consumabile. Noi am avut camera deluxe dubla. Exista si posibilitatea deluxe cu sea view, care nu prea merita investitia...

Hotelul e amplasat intr-un golfulet, plaja cu nisip, cu apa PERFECTA, albastra, intrare lina, copiii s-au simtit ca in paradis. MEREU erau libere sezlonguri si la mare si la pisicina, desi hotelul era fully booked. Banuim noi ca multi oaspeti preferau sa se plimbe pe alte plaje, noi, cu copii, am lenevit mult la hotel.

Este un pic izolat, adica tre sa mergi cu masina pana la magazin, taverne, dar 5-6 min nu mai mult.

Au un centru spa unde am incercat un usor masaj - mie mi-a placut mult. Preturile cam mari insa... Am avut gratuit acces la terenul de tenis. Trebuie insa rezervare.

Probabil ca un minus este masa. Mancarea e buna, de calitate, dar nu foarte variata la micul dejun si pranz. Seara e senzationala, cu gratar afara, in fiecare zi alte chestii, (mai) multe salate, dulciuri bune. Dimineata si pranz - nu asa multe... Dar nu muream de foame.

Personalul e dragut tare, se straduiesc pentru orice sa ajute. Sunt doua fete care tin sedinte de yoga la umbra, in gradina si apoi lectii de zumba in apa. Am participat din plin la toate - noi si intreaga plaja.

E prost rau semnalul la internet - uneori chiar la telefon... Dar am supravietuit si fara. Daca era nevoie sa lucram sau sa trimitem chestii de dimensiuni mari, la receptia hotelului ne dadeau un cod si mergea bine.

Nu mi-a placut ca nu au o toaleta mai aproape de plaja, transpiram pana alergam la cea din restaurant, cu copil de 20kg in brate. Dar le-am dat acest feedback in Guest Book.

Un alt minus - dar, ma rog, nu l-as atribui numai lor - este faptul ca bauturile sunt scumpe. Am avut pensiune completa (adica toate mesele incluse, fara bauturi) si am mai lasat 400 eur acolo, exclusiv pe bauturi. Sigur, poti sa bei mai putin beri / limonade sau sa manance copilul mai putine inghetate dar una peste alta, mi se pare mult, in conditiile in care din cei 400 eur, 80+ erau taxele (au 24% TVA-ul plus o taxa de statiune... ?!!?).

Una peste alta, pentru noi a fost fffff bun hotelul. Perfect pt copil. Nu stiu daca vom reveni - pentru ca am fost a 4-a oara in thassos, la toate stelele. Insa eu cred ca este un hotel de 5* cu un restaurant de 4*, daca le pot categorisi asa.

Atasez poze din afara hotelului - nu am poze din camere, dar cele de pe site-ul oficial sunt reale.

Trimis de andreea_kamelya in 18.09.18 15:46:43
Validat / Publicat: 18.09.18 21:08:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 2199 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andreea_kamelya); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P08 piscina
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com