ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.09.2018
ÎNSCRIS: 17.09.18
AUG-2018

Foarte nemulțumit

O cazare de evitat, noi sigur nu mai mergem acolo

Totul extrem de mic, facut cu mare economie, investitie minima. Camera minuscula, nu puteam trece un om pe langa celalalt. Baia si mai mica si cu miros urat de canalizare, fara geam. Prosoape inchise la culoare, numai bine sa nu se poata vedea cat sunt de curate. Asternuturi... as vrea sa atasez poze, dar nu stiu daca se poate.

Dar peste toate acestea am fi putut trece, daca nu era si somnul chinuit. Saltea ingrozitoare, amandoi ne-am trezit cu dureri peste tot si anchilozati. Pernele nu le-am putut folosi, fiind exagerat de mari (si in raport cu dimensiunile patului) si extraordinar de dure, nu se lasau deloc, stateai cu gatul frant si capul ridicat, prin urmare a trebuit sa le dam la o parte. Cea mai tare a fost replica proprietarei, ca sunt din spuma cu memorie :)) )) ), de parca nu am mai vazut si noi d-astea sau nu am avea si pe acasa.

In concluzie: nu mai calcam pe acolo.

Acesta este si review-ul postat pe booking, la care am primit si un raspuns suparat al unitatii (am sms-ul ca dovada), cum ca toata evaluarea este falsa si ca am un interes in a-i denigra si ca nu mai gasim la pretul acela ce dotari ofera ei. Nu am niciun interes ascuns, sunt un calator frecvent, atat in Corbu, cat si in restul tarii si in strainatate si imi spun opiniile sincere. Am ajuns la aceasta unitate pentru ca ne-am hotarat tarziu sa mergem. Cu siguranta se gasesc in tara conditii mai bune la acelasi pret, iar la casa Laura tot cu siguranta am dormit cel mai prost. Uneori merita sa platesti ceva mai mult ca sa nu ai parte de ceva ieftin si de o asa experienta. Si mai am inca o data confirmarea ca uneori media ridicata a review-urilor nu reflecta realitatea, am patit-o si in Muntenegru cu o proprietate in care probabil apartamentul nostru (mergand cu copil si bunica dupa noi) era singurul nerenovat, cu panze de paianjen, furnici peste tot in bucatarie si par de caine. Nu cred ca are rost sa mai spun despre Casa Laura ca nu e o unitate clasificata si ca evaziunea fiscala e la ea acasa...

Trimis de Laura108 in 17.09.18 10:37:09
Validat / Publicat: 17.09.18 17:33:24
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CORBU / CAPUL MIDIA. A mai fost în/la: 4 alte locatii de cazare din Corbu, extrem de multe cazari in tara si strainatate

VIZUALIZĂRI: 933 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Laura108); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[17.09.18 17:31:10]

@Laura108: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Casa Laura [Corbu], CORBU / CAPUL MIDIA" (nou-creată pe sait)

[17.09.18 17:58:29]

casalaura
[31.03.19 09:27:25]

Ne pare foarte rau ca nu v-ati simtit bine la noi acasa. Cu toate acestea intotdeauna comunicarea este esentiala cu noi in timpul sejurului oaspetilor nostrii si nu trebuia sa ne jigniti cu atata dezinvoltura.

Noi nu suntem constituiti ca unitate de turism ci suntem proprietari care inchiriem 5 camere din proprietatea noastra in scop turistic cum de altfel este specificat si pe booking * casa la tara* nu pensiune sau altceva. Avem declarat totul la fisc, eliberam bon fiscal si factura iar suma care ati platit-o pentru cazare a fost batuta in casa de marcat.

Ne straduim ca oaspetii nostri sa se simta cat mai bine si venim intotdeauna in intampinarea dorintelor si nevoilor acestora.

Camerele au suprafata de 12 mp asa cum este specificat si in descrierea de pe booking, iar fotografiile afisate exprima realitarea nefiind editate. Mobilierul este nou respectiv pat dublu matrimonial, doua comode si sifonier. Frigider cu congelator de 100 litri in fiecare camera (nu ca la majoritatea spatiilor de cazare unde ai un minibar in care nu incape o sticla de 2 litri). Televizor led cu diagonala de 61 cm. In camera in care ati stat aer conditionat Whirpool cu al 6-lea simt. Lenjeriile de pat, prosoapele, saltelele si pernele sunt noi si putem dovedii cu facturile de achizitie. In privinta pernelor puteati sa ne spuneti si le schimbam cu altele mai mici. Saltelele sunt cu fermitate medie potrivite pentru majoritatea oaspetilor.

Noi avem convingerea ca dotarile camerelor sunt echivalente cu o clasificare de 3 stele sau margarete la unitatile de turism si cu toate acestea, practicam preturi de bun simt mult mai scazute decat majoritatea locatiilor de cazare din zona.

Cele peste 400 de persoane care ne-au vizitat sezonul acesta au apreciat obiectiv ceea ce au gasit in casa noastra si datorita acestora suntem in topul preferintelor turistilor.

Aceasta fiind replica noastra la cuvintele dure pe care ni le-ati adresat, va dorim ca pe viitor sa va cazati numai in locatii care va satisfac exigentele, si speram ca in evaluarile viitoare sa incercati sa exprimati realitatea.

NB casalaura este (sau a fost) reprezentant al unității
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT

casalaura