Senza The Inn Resort & Spa Hotel (ex Zen) [Turkler]

REGIM MASĂ UAI
1560 Euro

Vacanța The Inn Resort

Buna!

Deși credeam ca va fi o vacanța de neuitat, primele probleme ai apărut de la aeroport... 2 ore jumate cu autocar pana la resort!

Ajunși aici, o caldura insuportabila înăuntru, am fost repede cazați, camere ok, mobilier puțin rupt pe la Colțuri, dar curat și cu bun gust!

Plaja e e dezastru... mergi pe strada vreo 500 de m, intri printr-un pasaj subteran, și ajungi... plaja foarte murdara, șezlonguri vechi, murdare, niște perne pe ele jegoase și pline de nisip, atmosfera sumbra!!!

Program de lucru la plaja pt servire10-17... exact când e mai cald și pleacă lumea la camera, prânz... etc!

Băuturi de foarte slaba calitate, berea e sub orice critica, și cea mai ordinara de la noi e peste ea!!

Personalul e ok, se comporta bine, sunt din clasa medie, slabi echipați, tineri, un pic cam Exploatați!!!

Mâncarea Per ansamblu e foarte buna, prăjituri la fel... dar plin de ruși gălăgiosi, ce lasă mesele pline la plecare, de fomisti ce sunt!!!

Internet contra cost:3 E pe zi

Prosoape plaja lași garanție 10E pt 1 bucata

Curățenie in camere zilnic, cu o mică atenție chiar insista!!

Masa de tenis jalnica, fileu rupt... etc

Câteva aparate de Fitness funcționabile, mese biliard:contra cost!!! Deci cam hoție pe fata!!!

Nu recomand... nu voi mai merge niciodată acolo!!!

Impresii încărcate de Maroios in 13.09.2018 07:37:15

Validat / Publicat: 13.09.18 08:08:23

• A fost prima sa vizită/vacanţă în TURCIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Maroios); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 4 voturi) nota2

[13.09.18 07:56:07]

@Maroios: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 95&ridAnt=89788

- adrianbogdan
[13.09.18 09:48:19]

Buna!

Cel puțin o problema o puteai evita si anume distanță mare intre aeroportul din Antalya si Alanya dacă te interesai inainte de achiziția pachetului turistic.

Regiunea Antalya este in general fieful rușilor nu prea inteleg ce te mira. Si eu stau de câteva zile și conviețuiesc cu rusii dar pana acum mi se pare ok traiul la comun cu ei. Ei cu treaba lor noi cu a noastră.

Vacante mai inspirate iti doresc!

- Maroios
[13.09.18 10:19:17]

E adevărat, ai punctat câteva aspecte care puteau fi evitate, dar cu celelalte nu cred ca ești de acord!!! Plaja plină de gunoaie, băuturi ca la crâșmele din sat... la UAI aștepți mai mult și 5 stele... dacă e senin afara!!!

- adrianbogdan
[13.09.18 11:01:49]

@Maroios: la pretul asta nu prea încape ultra all, numai avionul costă in jur de 260 euro restul este transfer si cazare cu ultra all cam putin?! este drept ca si omul sfințește locul, nu stiu ce sa zic despre ce ai găsit la fata locului dar cand esti informat parca iti mai asumi ce trăiești la fata locului.

Oricum încercă să te informezi mai bine si mai realist atunci când cumperi pachete turistice.

Toate cele bune!

- nrs
[13.09.18 11:14:11]

cu mizeria ai perfecta dreptate. cu restul nu prea

distanta fata de aeroport si fata de plaja o puteai afla inainte de achizitionarea sejurului

ce crezi ca puteai primi la un sejur de 800 euro/ 3 adulti

biliardul, bowlingul si alte astfel de distractii se platesc peste tot, poate la hotelurile de 2500-3000 euro/sejur (fara transport) nu s-or plati

din pacate ai facut o greseala care o fac cei mai multi: te-ai uitat numai la stele! stelele vorbesc despre camera si confortul ei, restul serviciilor sunt date de pretul platit. nu te-ai intrebat oare de ce unele hoteluri de 5* costa 800 euro/ sejur (cazul tau) iar altele 2800 euro/sejur?

alegeri mai inspirate pe viitor, astfel incat sa ai o vacanta asa cum iti doresti!

- Maroios
[13.09.18 11:43:52]

@nrs: Așa e, deși in ansamblu a fost ok, voi avea grija cu siguranța la anumite detalii, iar la afirmațiile din reclamele resorturilor, mult mai atent, toate oferă multe și fac mai putine!!!

Cu siguranța ma voi gândi bine înainte de o alta vacanța, dar cu siguranța nu la The in!

Toate cele bune!

Publicitate    [19.11.18 08:03:31]

• O destinatie DE RATAT (May.2018) - punctaj satisfactie: 4.05 (scris in 04.06.18 de xenna din BUCUREşTI) - NU RECOMANDĂ
  • Nu recomand! (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 5.35 (scris in 28.08.17 de geofox din PITEşTI) - NU RECOMANDĂ
  • Binisor (Jul.2017) - punctaj satisfactie: 7.00 (scris in 23.08.18 de Monisorin din TARGU LAPUS) - RECOMANDĂ
  • Ultra all services (Jun.2017) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 08.06.17 de Dan45 din SIBIU) - RECOMANDĂ
  • Un Hotel ok, dar nu 5 stele si nici Ultra all inclusive (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 8.40 (scris in 06.07.17 de Lucian T din TIMISOARA) - RECOMANDĂ
  • Nu recomand (Aug.2015) - punctaj satisfactie: 6.75 (scris in 28.08.15 de raluca Sima din CLUJ NAPOCA) - NU RECOMANDĂ
  • Nu corespunde pt. 5 stele UAI (Sep.2014) - punctaj satisfactie: 1.25 (scris in 29.09.14 de adyyy7 din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ

pagină generată in 0.120018959045 sec