ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.09.2018
AUG-2018
2 AD. + 1 COPII -- v: 1 AN

Recomand cu mare drag vila 'Maria', Mamaia sat

Recomand cu drag vila "Maria", Mamaia sat, strada D5, nr 62

Nota: Vila se mai numeste si "Alex & Maria"

La aceasta vila am ajuns dupa ce am luat "teapa" cu vila initiala unde trebuia sa fim cazati vila "Sofia si Alex", desi citisem initial despre aceasta vila "Maria" doar pareri bune, imi pare rau ca nu am optat din start ptr ea.

Vila este situata aproape de mare, camera pe care am avut-o noi (nr. 6) are vedere la mare.

Vila are o constructie mediteraniana, foarte, foarte primitoare, calda si nu putin important extrem de curata.

Curatenia se face in fiecare zi, pe hol, in camera si in bucatarie era un miros frumos.

Camera nu este foarte mare, dar ai tot ce iti trebuie, patul cred ca are 1.60 a fost ok ptr noi si fetita noastra de 1 an si o luna, dar daca sunteti cu 2 copiii mici cred ca este o problema, cred totusi ca au paturi pliante, dar atunci nu veti avea deloc loc in camera, dupa cum am zis cred ca camera are cam 12 mp, nu mai mult in orice caz.

Camera are balcon individual cu suport ptr uscat rufe fara masa si scaune (si pe balcon se face curat).

Bucataria super mare, dotata cu tot ce iti trebuie, am putut in voie sa pregatesc tot ce am vrut ptr familia mea. Foarte frumos a fost ca bucataria are iesire directa la terasa, nu ai restrictiii, la orice ora poti sa iti pregatesti ceva, aspect important ptr noi intrucat copilul se trezea la ora 6 dim, iar la 6.30 deja pregateam micul dejun.

Iarasi un mare plus este domnisoara care s-a ocupat de cazare, foarte amabila, umila si cu bun simt, tot ea este persoana care facea curatenie (inainte de a intra in camera am fost intrebati daca dorim curatenie).

Vila are terasa, are curte mare, parcarea este in fata vilei, dar strada este destul de lata astfel incat masinile parcate nu au incurcat traficul.

La vila "Maria" am stat 2 nopti ptr ca pe 1 Septembrie vila s-a inchis si atunci am cautat din nou cazare si am gasit la vila "Afrodita" ptr care urmeaza iarasi sa scriu impresii ptr ca a fost SUPERB, au camere imense (peste 25-30 mp), dar voi scrie detaliat intr-un nou articol.

Concluzie: Recomand vila "Maria" ptr distanta fata de mare, curatenie, arhitectura frumoasa si atmosfera primitoare, insa daca aveti 2 copiii mici sau mai multi cred ca trebuie sa va orientati ptr spatii mai mari, dar ptr tineri, cuplu, fam. cu 1 copil este o alegere foarte buna.

Trimis de dianaserafim in 12.09.18 10:01:13
Validat / Publicat: 12.09.18 15:27:46
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 590 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dianaserafim); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [12.09.18 15:27:36] »

------

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 11&ridAnt=89772

• Alte impresii din această RUBRICĂVila Alex/Maria [Mamaia Sat]: