ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.09.2018

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică
Foarte nemulțumit

Complex Perla

As dori sa las cateva impresii despre aceasta locatie frumoasa, care va poate ajuta sa alegeti s-au nu aceasta locatie.

Un minunat loc pentru o vacanta relativ scurta, de doar 6 nopti, 2 adulti si un copil de 15 ani. Privelistea (motivul pentru care am ales acest loc), este dimineata la ora 6.30 cand soarele rasare, de-a dreptul fermecatoare..., tinand cont ca primele doua vile au fost reconfigurate, redimensionate, totul pare nou, banuiesc ca maxim 2-3 ani... acu 4 ani am fost in vizita la niste prieteni care au fost cazati exact la aceeasi vila, si am ramas cu o impresie deosebita... mai ales ca amplasare si am tinut in mod obligatoriu ca unul din concediile noastre sa fie in acest loc!!! Pozitionarea chiar pe plaja a acestor vile, parca te fac sa uiti de toate pacatele lumii!!!

Parca te fac sa uiti ca platind o fabuloasa suma de 580 lei (in care a fost inclus un pat suplimentar pentru copil-doar 90 lei), in conditiile in care sezonul de varf a trecut si preturile au coborat... dar sa revenim la pacate... m-a bucurat enorm de mult ca am evitat aglomeratia ultimilor 12 ani de cand mergem la mare si insistenti ca vom mai veni si la anul... am tot facut-o, gradul de dezamagire fiind mai mare de la concediu la concediu si nu pt faptul ca nu am fi putut merge in alta tara, dar exista un gram de...roman in mine in noi, de... acasa... doar ca d efiecare data acest frumos cuvant cu o insemnatate uriasa"acasa" a inceput sa se deterioreze. Si de ce?

pentru ca... omul sfiinteste locul!!! evident ca din aceasta categorie suntem si noi... va plictisesc!!! dar cum sa nu observ, cum aceste minunate camere care aveau in jur de 2omp au fost taiate in jumatate din dorinta avara a unui patron (de alta nationalitate) de asi spori veniturile considerabil, cum sa nu observ o haita de caini care umblau liberi de dimineata pana seara, printre turisti care majoritatea nu stateau la aceste vile, 7 vile fiind la numar... domnule patron cu tot respectul, la banii care ii incasati pe aceasta perioada ati putea sa asigurati intimitatea celor care stau cazati acolo, ati fi putut sa oferiti un mic dejun, asa cum e si normal sa o faceti la sumele pe care le incasati, ati fi putut asigura curatenia zilnica in aceste camere, nu sa fiu obligat sa dau cate un bacsis ca sa vina sa mi se ia gunoiul din camera, mai ales dupa un drum de 600 km sa stau sa astept sa vina camerista la ora 17, deci dupa chek in, sa-mi aduca in camera inca un pat... ati fi putut sa va informati ca pe plaja de pe raza complexului exista sezlonguri de lemn rupte in ultimul hal, in care sotia mea era cat pe ce sa calce intr-o scandura sarita din ele si usor acoperita de nisip, scandura plina d ecuie ruginite, cu siguranta m-ati fi cunoscut personal atunci!! dar v-ati degrevat de faptul ca plaja nu e a dvs... la fel ca si restaurantul unde stai pt o omleta cam 2 ore dimineata la micul dejun... si cam 2 ore sa suni la receptie pt a vorbi cu cineva din personal... da da da omul sfinteste locul!!! dar am trecut peste toate aceste inconveniente pt ca natura care inca mai supravietuieste omului ne ofera de fiecare data magie!!! ff urat din partea dvs, vis a vis de sumele pe care le incasati, pt avarismul de care ati dat dovada transformand acele camere spatioase in cutii de chibrituri, colturoase si neuniforme, de parca eram pe serpentine!!! nu mai zic de mizerie generala, de modul ca in concediu a trebuit sa spal gresia, sa-mi cumpar hartie igienica, sa ma chinui cu tot felul de improvizatii de a-mi usca rufele, pentru ca ar fi fost foarte costisitor pt dvs... sa oferiti 2-3 sfori s-au alte mijloace de uscare, a trebuit sa astept 2 zile sa vina cineva sa remedieze, semnalul video de la un televizor no name, probabil luat dintr-o clasa de gradinita, de faptul ca nu asigurati intrarea dinspre Eforie nord, fiind linie continua, s-au daca se vine pe langa circ, cu siguranta ca ai circ si in masina pe acea bucata de drum pana la intrarea in complex...

Pacat ca nu ati adus din occident stima si respectul fata de client, cel care va asigura un trai super decent si care sa nu uitati ca va va fi ambasador oriunde va merge!!! am plecat acasa dupa cele 6 zile cu un gust amar, cu o imensa suma de bani cheltuita si cu nenumaratele sfaturi ale amicilor de a ma reorienta cu adevarat spre alte meleaguri... cu siguranta o voi face... acolo unde un patron sa merita efortul efortul nostru de un an... !!! sper sa invatati ceva din aceste ganduri de concediu.

Cu respect!!!

Trimis de MIDOSUCEAVA in 10.09.18 15:23:40
Validat / Publicat: 10.09.18 17:01:08

VIZUALIZĂRI: 1698 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MIDOSUCEAVA); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[10.09.18 17:00:21]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 49&ridAnt=89736

pepsi70ro CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[10.09.18 17:03:55]

Plaja si marea 0%???

iulian68
[10.09.18 18:57:15]

Sa inteleg ca 580 de lei a fost tot sejurul?

MIDOSUCEAVAAUTOR REVIEW
[10.09.18 20:04:25]

@iulian68: ha ha ha... nu domnule draga... pe seara

MIDOSUCEAVAAUTOR REVIEW
[10.09.18 20:09:45]

@pepsi70ro: mizeria oamenilor e peste tot... marea e neagra murdara si furioasa

iulian68, MIDOSUCEAVA
Alte impresii din această RUBRICĂLa Perla Bianca Residence (ex Complex La Perla) :