ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.09.2018
SEP-2018
2 AD. + 1 COPII

încărcat de pe telefon!

Recomand

- Este un loc liniștit, nou, deschis in 2018, ideal pt familii cu copii, cu plaja amenajată și marea la câțiva m in fata. Plaja din zona hotelului este mică, dar cam la 200 m exista o plaja mai mare (șezlong contracost). La mijlocul plajei este o podina din lemn amenajată destul de lata, ideală pentru plimbarile cu căruciorul.

- Hotelul este amplasat intr-o zona de golf, apa marii este curată dar cu f multe pietre, nu se vede răsăritul.

- Mâncarea f buna și variata chiar și pentru persoanele cu restricții alimentare și acest lucru este f bine semnalizat prin etichetele fiecarui fel de mancare; in fiecare seara este cina cu un anumit specific. In mancare nu se folosesc condimentele lor tradiționale. Băuturile locale sunt Ok, chiar și berea la draft. Automatele de cafea folosesc produse de calitate. Între mese se oferă gustări ce constau in fursecuri și fructe înainte de prânz și sandwich-uri și fructe după prânz.

- Zona Spa este ok și este deschisă pana la 20.00, piscina interioară este curată, saunele sunt de mai multe tipuri.

- Personalul f amabil, însă uneori ospatarii iti iau prea repede farfuria din fata, când nici nu termini de mâncat.

- Piscina exterioara este curata, se oferă șezlonguri și prosoape gratis, este deschisă de la 8.00-18.00, după care te scoate din apa și se inchide barul existent, poți însă sa rămâi la plaja și sa mergi la lobby bar situat la interior care este f aproape. Animatoarele pt copii sunt prietenoase, dar nu f dedicate, sau cel puțin așa păreau când am fost noi in septembrie.

- Vederea din camera către mare este superba. Camerele au pardoseala din gresie și sunt cam murdare, cu urme de var și praf. Când am ajuns noi am fost nevoiți sa chemam dna care făcea curățenie sa dea încă o data cu mopul și a dat așa in bătaie de joc. Nu se da cu matura sau cu aspiratorul ci pur și simplu se șterge cu mopul in mare prin camera, prin colțuri e plin de nisip și la baie erau câteva fire de par. La baie nu se face curat, doar se șterge pe jos. Prosoapele sunt schimbate zilnic, lenjeria însă nu au schimbat-o niciodată cât am fost cazați (7 nopți).

Per ansamblu am fost multumiți cel mai probabil din cauza mâncării care este f variata si gustoasa, am rămas însă dezamăgiți de mizeria din camera care nu ar trebui sa fie la un hotel de 4*.

Trimis de Ana Asmaranducai in 10.09.18 11:50:44
Validat / Publicat: 10.09.18 21:11:44

VIZUALIZĂRI: 6790 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ana Asmaranducai); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[10.09.18 21:11:30]

@Ana Asmaranducai: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

-------

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 99&ridAnt=89729

daf434
Alte impresii din această RUBRICĂRoyal Grand Hotel & Spa Kavarna: