ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.05.2010
DIN: turnu magurele
ÎNSCRIS: 06.02.08
MAY-2010

Un hotel minunat! O locatie superba!

Au trecut 3 saptamani de cand ne am intors din minivacanta de1 Mai si m-am gandit ca este cazul sa adaug si eu impresii despre acest hotel. Am fost un grup de 20 de personae cu tot cu copii.

Incep direct cu cazarea, care s-a facut repede, camerele spatioase cu vedere la mare, telefon, TV, balcon mare, baie cu cada, uscator de par si o curetenie desavarsita atat in camera cat si in tot hotelul.

Locatia este superba! Pozitia excelenta a hotelului: mare, plaja, nisip, piscine sezlonguri.

Parcarea cu plata pazita. N- am avut nici un fel de probleme cu masinile

Personal amabil, zambitor si echipa de animatie super! Au fost 6 tineri care si au dat toata silinta sa ne simtim bine atat noi cat si copiii nostri.

Atentie! Nu recomand adolescentilor (16-17 ani) ! Fetelor noastre le a placut locatia dar s-au plictisit, ceilalti copii (7-8 ani) au fost incantati. Am avut in grup si un cuplu de tineri casatoriti care au fost multumiti fiind o locatie romantica.

Pe site scrie ca au masa de billiard dar nu au (personal nu mi- a lipsit).

Curetenia se face zilnic in camere, se schimba prosoapele in fiecare zi si in cele 4 zile s-a schimbat o data si lenjeria (suficient zic eu).

Allinclusive a fost ok. Ar fi fost imposibil sa nu gasesti sa mananci ceva pe gustul tau. Sucurile mi au placut, nu au fost naturale dar nici nu s -a simtit aspartanul din ele ca si cand ai lua pastile (aspartanul este un indulcitor). Baietii au fost multumiti de bauturile cu alcool.

Restaurantul este mare, nu este aglomeratie la masa, curetenie si am avut noroc de oameni civilizati (au fost numai romani).

Terasa de la bar are o priveliste minunata! Mare cat vezi cu ochii! Barmanii draguti, ca tot personalul.

Daca mai doriti sa va dau alte informatii, cu mare placere!

In concluzie raportul prêt/calitate foarte bun (am platit pe 3 nopti d ecazare cu allinclusive 80 euro/persoana camera cu vedere la mare).

Am sa atasez si cateva poze.

Trimis de mihhha in 24.05.10 23:08:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Constantin si Elena - hotel Azalia Albena - hotel Gergana

VIZUALIZĂRI: 2113 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mihhha); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 rasarit la malul marii

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA [25.05.10 06:32:24] »

Felicitari pentru primul review si te astept si cu altele in viitor. Eu cunosc acest resort si stiu ca e cel mai nou din Obzor dar am o singura intrebare: de 1 Mai a fost frigulet afara, ati avut incalzire in camere? Si daca da, cum s-a facut incalzirea? Pt mine e foarte important acest aspect, racesc imediat si imi trece foarte greu.

magdalena [25.05.10 07:37:50] »

Un vot si de la mine si bine ai venit pe site!

Mie mi-a placut hotelul cum arata si pe dinauntru si pe dinafara si sigur ne vom caza aici intr-un sejur.

Ionescunic, impartasim aceesi problema, trebuie sa fie cald de 1 mai, dar hotelurile care nu sunt deschise si iarna sunt reci de 1 mai....

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA [25.05.10 07:47:41] »

Magdalena, eu de cate ori am fost in Bulgaria de 1 mai am avut caldura de la Ac atat la Victoria palace cat si la nessebar mare, si am vorbit cu o prietena care a fost anul asta la Sol Palace nessebar si au avut si acolo caldura tot de la ac centralizat.

magdalena [25.05.10 07:55:17] »

Noi nu am avut niciodata caldura de 1 mai la bulgari: Nici la Nessebar la Sol Bay sau Mare, nici la Allegra din Nisipuri, nici la Laguna Beach din Sozopol nu era.

Am avut de Paste la hotel Azalia din Constantin si Elena.

mihhha [25.05.10 11:17:13] »

Caldura am avut de la AC, erau 22-23 gr. in camera. In prima seara in camera unei familii din grupul nostru nu a functionat AC dar le au dat o aeroterma si cate o sedinta SPA gratuit. A doua zi defectiunea s-a remediat.

In anii trecuti, am mers de Paste in Bulgaria si aparatele de aer conditionat au functionat - respectiv la Azalia si Gergana.

Anturium [25.05.10 19:34:40] »

mihhha, s-a deschis si cealalta aripa a hotelului?

Asta vara era deschisa doar aripa din dreapta, cum stai cu fata spre plaja, restul hotelului nefiind inca gata.

mihhha [25.05.10 23:33:19] »

Doar aripa din dreapta era deschisa, cealalta nu era.

mihhha [25.05.10 23:44:52] »

Daca mai doriti amanunte, va rog sa ma intrebati,

va voi raspunde cu mare placere pentru faptul ca si eu am fost informata citind impresiile de pe acest site. Chiar mi-au fost de mare ajutor.

Getodacu [02.07.10 11:41:16] »

Buna mihhha,

Avand in vedere ca o sa mergem pentru prima data in Bulgaria (si cu copii), ai vazut cumva daca la masa este si mancare pentru copii cu regim special? (fara lactoza - lapte praf, lapte...) ? Au si produse de cumparat (care nu intra in all inclusive) ? Si daca da, in ce? euro, leva?

Merci

A, si inca ceva ... sezlongurile sunt cu plata sau oferta . Pe site-uri zice ca platesti

mihhha [03.07.10 10:29:31] »

Buna Getodacu,

Imi pare rau, dar nu sunt sigura ca aveau la masa ceva cu regim special pentru copii. Aveau lapte dimineata la micul dejun. In grupul nostru cel mai mic copil a avut 5 cinci ani si in privinta mesei a fost ok. Nu stiu la care produse te referi dar, poti cumpara tot ce tine de bauturi atat alcoolice cat si nonalcoolice din import, cafea, ...

Sezlongurile de la piscina sunt gratuit, pe plaja cu plata, dar exista spatiu suficient pentru a sta la plaja pe un prosop.

Va urez un concediu placut!

Anturium, Getodacu, ionescunic, magdalena, mihhha
    Alte impresii din această RUBRICĂSol Luna Bay Resort Hotel: