ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.09.2018
AUG-2018

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător

Eu punctez, dv. trageti concluzia cuvenita

Sa incep cu inceputul. Nu putini au fost atrasi de flayerele gasite in diverse publicatii (in cazul meu, intr-una cu programe TV), unde sunt prezentate doua locatii, la Uzlina si la Murighiol. Ma voi referi la prima. Inca de la inceput, pentru cine nu este prea atent, sunt prezentate doua sejururi, de patru si de cinci zile. Elementar, in turism, referirile se fac la numarul de nopti. Deja, subliminal, potentialul client este pacalit, daca nu este, ma repet, atent. Deci, este vorba de trei, respectiv patru nopti.

Acum, cu flayerul in fata, sa zic cate ceva despre serviciile incluse.

Transport cu autocarul. Unul dintre serviciile care s-au ridicat la inaltimea asteptarilor. Nu intru in amanunte.

Transferul cu barca. Acum e acum: la coborarea din autocar, grupul nu a fost asteptat de nimeni, pe malul bratului Sf. Gheorghe aflandu-se mai multe pontoane. Dupa diverse cercetari, s-a descoperit respectivul ponton, astfel grupul respectiv, cca. 48 de persoane asteptand cam 20 de minute sa apara prima barca, in care incapeau cam 10-12 turisti. Pana la urma au fost doua asemenea vehicule, facand cateva drumuri (cca 10-15 min. dusul). Bineinteles, mare inghesuiala, oameni si bagaje. Ambarcatiuni de ultima generatie? Nici vorba.

Odata ajunsi la destinatie, nu ne-a asteptat nimeni la ponton, pentru a ne indruma catre receptie. Surpriza de bun venit cu icre si tuica? Nicidecum.

Cazare si masa conform programului. Am fost cazati intr-un imobil cu etaj, unde totul scartaia, usi, podele, inclusiv scaunul de la WC. Apa venea cu toane. Mirosul, pestilential, de la canalizare. Ma miram de ce, intrand, am observat AC-ul functionand la maximum. Un fapt pozitiv, hartia igienica era de calitate, in trei straturi. Nu mai spun nimic despre scara care duce la etaj, care are o panta cam periculoasa. In rest, este de mentionat spatiul generos de cazare.

Masa. Orele de servit masa sunt putin relative, probabil in functie de cum se termina gatitul. Personalul este insuficient. Mancarea a fost, in general de nota 7, si nu sunt o persoana prea pretentioasa. Cel mai tare a fost in ajunul plecarii, cand, la pranz, a fost fasole boabe cu afumatura, iar la cina, spaghete cu fasolea ramasa la pranz (fapt recunoscut de un membru al personalului).

Piscina a fost OK.

Foc de tabara, in niciun caz. Nu ca i-am dus lipsa.

A! Inca un lucru de mentionat. Natura este la ea acasa. Asta-i partea frumoasa.

Pentru mine, e clar: nu voi mai calca pe-acolo. Si din motivele de mai sus, voi fi suspicios si la nivel de agentie de turism. Deci, cam tot ce tine de "Gulliver"...

Asa ca Delta este mare, oferta, la fel. N-o ratati!

PS: Barul, cu pretentii de trei stele (la preturi), ofera apa minerala cu 5 lei sticla de 0,5l. Iar cu berea, a fost tare. Dupa ce, in primele trei zile, sticla de bere Ursus Ciucaș costa 7 lei, in ultima zi pretul a urcat la 10 lei. Revoltator!

Trimis de AdrianLungu in 08.09.18 11:05:34
Validat / Publicat: 08.09.18 13:18:36

VIZUALIZĂRI: 1359 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (AdrianLungu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 31.00 EUR pe cameră

webmaster26 [08.09.18 11:09:47] »

@AdrianLungu: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 39&ridAnt=89659

AdrianLungu [16.09.18 12:57:37] »

Postez si aici corectia necesara: din cauza neatentiei mele, am confundat preturile si marcile berilor. Deci: berea de 7 lei a ramas 7 lei, cea de 10 lei a ramas 10 lei. Nu a avut loc nicio scumpire. In rest, neajunsurile mentionate raman valabile. As mai aduga unul: in pofida promisiunilor primite cu ceva timp inainte, nu am gasit, la bar, bere fara alcool.

AdrianLungu [16.09.18 13:27:24] »

AdrianLungu, managergulliver
    Alte impresii din această RUBRICĂGulliver Delta Resort [ex Safo, ex Genius]: