ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.09.2018
ÎNSCRIS: 02.09.09
AUG-2018

Ne-am simţit extraordinar

Am avut sejurul platit din 22 august, 5 nopti. Am plecat dimineata la 7 cu autocarul si am ajuns la hotel in jurul orei 16.30. Trebuia sa ajungem mai devreme, dar din cauza unei defectiuni la motorul autocarului bulgaresc care ne-a preluat din Varna am avut aceasta intarziere.

Hotelul ne-a impresionat prin aspect si curatenie. Am platit o camera cu vedere la parc, dar vreau sa stiti ca nu exista nici un parc. Sunt doua variante: vedere la piscina si vedere la strada, catre statiune. Nu se auzea zgomotul de afara daca era usa inchisa la balcon.

Camera a fost mare cu mocheta pe jos, pat dublu, TV LCD, dulap de haine dotat cu umerase, un seif si mini frigider. In balcon am avut o masuta cu doua scaune si un uscator de rufe. Baia a fost dotata cu tot ce trebuie: prosoape, sapun, gel de dus, sampon, uscator de par.

Pot sa va spun ca s-a facut curatenie in camera zilnic, prosoapele ni s-au schimbat de doua ori, iar asternutul o data. In 2 zile am gasit pe pat o floare, respectiv doua lebede facute din prosoape. Am apreciat gestul asta si am lasat pe pat cativa leva pentru doamna ce facea curatenia.

Masa a fost buna. Nu a excelat prin foarte multe feluri de mancare dar mereu aveai ce sa alegi. Afara pe terasa se faceau cartofii prajiti, gratarele, pulpe de pui, aripioare, pizza. Am avut supe crème, paste, peste, pui, miel, pregatite in mai multe feluri, salate, fructe, dulciuri insa nu prea grozave, vin rosu, rose si alb, bere, sucuri la dozator dar bune si cafea la discretie. Se puteau bea cateva cockteiluri la bar care erau incluse in all inclusive.

Hotelul are o piscina mare si una pentru copii cu tobogane. Piscina mare se afla in partea dinspre mare, iar cea de copii in lateralul hotelului.

Plaja este la 5 minute de mers pe jos cu nisip fin si intrare lina in mare. Am avut parte de o vreme frumoasa dupa ce inainte de 15 august a plouat destul de mult.

Ne-am simtit extraordinar la Tiara Beach si recomandam acest hotel tuturor.

Trimis de gratziela in 07.09.18 23:56:18
Validat / Publicat: 08.09.18 00:26:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Nisipurile de Aur

VIZUALIZĂRI: 3037 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gratziela); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

mona1
[06.12.18 21:24:27]

Buna

cam cat se face pana la plaja, am vazut pe Google ca e un drum prin niste dealuri de nisip, si cat costa sezlongul la mare? noua ne place pe plaja ca de aceea venim la mare.

mersi

gratzielaAUTOR REVIEW
[07.12.18 00:14:09]

@mona1: Buna seara. Pana la plaja faci 7-8 minute si nu trebuie sa treci peste damburi de nisip. Iesiti pe poarta din spate a hotelului si o iei pe straduta care iese direct la plaja. Ajungi repede.

Daca imi aduc bine aminte sezlongul era 8 leva ca si umbrela.

Noi ne-am simtit extraordinar. Sper sa va placa si voua. Vacanta placuta.

gratziela, mona1
Alte impresii din această RUBRICĂTiara Beach Hotel (ex Iberostar) :