ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.09.2018
ÎNSCRIS: 18.07.13
AUG-2018

Vila Blue - asa DA

Salutare AFA-isti,

Ca sa va faceti o prima impresie despre mine, de 8-9 ani eu vin tot in Eforie Nord.

Imi place mie aici, mi se pare ca este cea mai buna combinatie (nici prea calm si liniste ca la Sud, nici agitatie si galagie ca la Mamaia).

Cam 5 ani la rand am fost la Vila Andrei (amfostacolo.ro/hotel9.php ... e-nord&id=15322). Anul aces, din motiv de parinti care vor marea putin mai aproape, am decis sa cautam ceva putin mai aproape, si ne-am oprist la Vila Blue. O stiam, stiam unde este, am trecut de multe ori pe langa ea.

Vila are de anul acesta un nou management.

Am sunat cu 2 luni inainte, am vorbit cu un domn foarte amabil, Bogdan, care ne-a spus mai multe detalii despre impartirea vilei, numarul de camere si ne-a indrumat sa alegem 2 camere la etajul 2.

Am vorbit si de avans, am primit pe mail toate datele, facut plata si asteptat vacanta.

Dupa multe ore pe drum, am ajuns in jurul orei 10 AM. Ne-au pastrat un loc de parcare in fata vilei, desi nu erau obligati (nu ofera locuri de parcare), am vazut camerele, placut si ne-am si instalat.

Am facut cateva poze si din interior, dar puteti gasi unele mai edificatoare si cautand pe internet.

Camerele sunt mari, un mic inconvenient la cea in care am stat eu este ca AC batea fix in pat. O coloana langa pat, dar nu m-a deranjat cu nimic.

Frigider in camera, televizor cu pureci dar nu m-a deranjat pentru ca nu am avut timp de el.

Baia destul de mare, sapun lichid, cadita de dus.

Aproximativ in fiecare zi se intra si se spala pe jos, se aranja patul, se lua gunoiul, se schimba hartia igienica.

Prosoapele erau noi (unul de fata si unul mare), la 3-4 zile s-au schimbat si lenjera si prosoapele.

Balcon cu 2 scaune si o masuta, puteai intinde rufele la uscat.

Cat timp am stat noi acolo, nu ne-a deranjat nimeni dupa masa sau dimineata, era tot timpul cineva la receptie, ne-au ajutat inclusiv cu mersul la un service (deh, vara vrei AC).

Daca ar fi sa fiu carcotas, as putea spune ca in fata baii parchetul era putin umflat.

Ca semnalul de la Wi-fi nu era cel mai bun, dar pe mine unul acest lucru nu m-a deranjat.

Seara la ora 22:30 deja nu se mai auzea multa galagie (am inteles ca este data o dispozitie de primarie care interzice muzica si galagie dupa aceasta ora), dimineata de la 6 incepea iar vanzoleala, dar daca inchizi geamurile nu mai este nici o problema.

In incheiere, as vrea sa spun ca recomand aceasta unitate de cazare celor care vor sa stea linistiti, la un pret mai mult ca ok si celor care vor curatenie.

Trimis de Cobalt in 07.09.18 11:46:13
Validat / Publicat: 07.09.18 13:52:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD. A mai fost în/la: Tot in Eforie Nord, la Vila Andrei si la unele vile din zona Steaua de Mare

VIZUALIZĂRI: 1472 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Cobalt); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[07.09.18 13:50:33]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Vila Blue / Hotel, EFORIE NORD" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CAZARE]

[07.09.18 15:30:13]

@webmasterX: Salut, nu inteleg de ce exista / Hotel in denumire, din moment ce peste tot scrie clar si simplu doar Vila Blue.

Adresa acesteia nu este corecta, coordonatele corecte sunt:

44°03'53.2"N 28°38'07.6"E

44.064766,28.635430

sau

google MAPS

[07.09.18 15:48:41]

@Cobalt:

Poate că mai demult își spuneau „hotel”?

În fine, am eliminat „/Hotel” din denumire

[07.09.18 15:50:20]

@webmasterX: multumesc, daca ai putea modifica si coordonatele, totul ar fi perfect.

[07.09.18 15:56:20]

@Cobalt: de coord se ocupă web26/web45, când ajung pe sait...

[07.09.18 16:18:27]

@Cobalt: Am setat coordonatele GPS conform indicațiilor, rezultând următoarea poziționare pe harta interactivă AFA.

Am adnotat, deasemenea, aceste coordonate ca fiind confirmate.

[07.09.18 16:19:30]

@webmaster26: multumesc

[07.09.18 17:39:32]

crispanda
[06.09.19 12:55:52]

@Cobalt: Buna ziua, o singura intrebare am: de pe balcon se vede marea?

Multumesc,

Cristina

[06.09.19 13:05:18]

@crispanda: Buna ziua,

Vila are balcoane pe 2 laterale.

De pe una din ele se vede centrul si strada care duce la mare, iar de pe cealalata, cladirile din spate.

Nu, nu se vede marea direct.

crispanda
[06.09.19 13:07:20]