Descoperă L.A.

înscris/ă în 02.12.16
AUG-2018
3000 dolari

10 zile in LA

Daca vrei sa vezi bine tot, trebuie cel putin 7 zile. Noi am stat 5 nopti in marina beach si 4 in anaheim.

Masina inchiriata, cca 20 euro pe zi dinainte. Shuttle din aeroport, apoi repede la hotel. Banda pull car la strazi e utila, trebuie sa fii cel putin 2 in masina. Strazile sunt majoritatea un fel de autostrazi, cu 3,4 benzi. Fara masina cred ca e greu, poate se merita daca esti singur. Noi eram 2 adulti si 1 copil.

Exista go card pe diverse zile, il iei pe net. Noi am vrut, dar nu am luat. Am gasit reducere pe site de discounturi la universal studious si disneyland.

Benzina ieftina, sub 4 lei litru.

Langa hotel era parcare publica cu 7 dolari pe zi fata de 20 la hotel. O zi la hollywood, parcare vreo 2 dolari ora. O zi la santa monica, warner bros, beverly hills. O zi la universal studious. E tur si aici similar cu warner bros numai ca nu cobori din trenulet. Warner mi s a parut prafuit, ma plictisisem. Am fost direct, fara rezervare si am gasit bilete imediat. Vreo 70 dolari de persoana. Fata de cca 100 dolari la universal mi s a parut mult. Doar 4 ore din care vreo 2 ore efectiv plimbarea.

Totul costa in state, relativ scump, nimic gratis. Insa ordine, toti respecta regulile.

Alta zi la plaja. In sud sunt multe, largi, lungi, vezi surferi, ca in filme.

O zi la getty center si villa. Frumos, dar pentru pasionati de arta. Gratis, doar parcare 15 dolari. Am facut rezervare online de la getty center pentru villa si parcare nu a mai costat.

o zi la outlet, cand ne am mutat in anaheim. Aici cel mai ieftin hotelul. 3 stele ambele dar foarte ok, ca de 4 stele. Cca 250 dolari in marina, 150 pe noapte in anaheim cu tot cu taxe, parcare. Pe booking unde am rezervat ambele preturi fara taxe, scrie sub fiecare cat sunt. Altele mai au si resort fee, parcare, scrie dar trebuie atentie.

Apoi 2 zile la disneyland. Mai ieftin luat separat. La digi roaming ieftin in state, cu date activate pentru google maps cred ca sub 10 dolari pe 7 zile.

Apoi am mai fost 4 nopti in las vegas despre care scriu alt review.

Impresii încărcate de Suditu in 06.09.2018 02:59:03

Validat / Publicat: 06.09.18 08:35:08

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în AMERICA DE NORD.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Suditu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 6 voturi) nota2

[06.09.18 08:34:40]

@Suditu: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 59&ridAnt=89577

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

- daniguti6
[07.05.19 22:09:36]

Salut, ai scris in postare ca ai folosit o cartela de la digi si ca aveai internet? poti sa dai mai multe detalii ca astia de la digi nu prea stiu despre ce e vb. ms