ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.05.2010
    DIN: Cluj-Napoca
    ÎNSCRIS: 23.05.10
    AUG-2009

Voyage Sorgun

Am fost acolo la final de august - inceput de septembrie 2009.

O sa punctez doar aspecte negative, asa ca puteti considera ca ce nu aduc in discutie e ok.

Hotelul are o cladire principala, o cladire auxiliara si o multime de bungalow-uri.

Sunt patru tipuri de camere care pot fi rezervate: cu vedere la mare (numai in cladirea principala), cu vedere la "land", cu vedere la gradina si in bungalow.

Atentie mare ce alegeti, pentru ca va poate strica concediul.

Noi am avut cu "vederea la gradina" si am fost cazati in cladirea principala... super ok! Asta s-a intamplat insa doar prin "amabilitatea" baiatului de la receptie si contra a 40$ bacsis.

Am avut surpriza ca a doua zi sa fim contactati de la receptie si sa fim anuntati ca trebuie sa ne mutam in cladirea auxiliara (situata langa parcare si parcul de distractii - multa galagie) pentru ca de fapt aia insemna "vedere la gradina". Cel putin in viziunea lor...

Am refuzat... am facut un pic de scandal... si in final am fost lasati sa ramanem in camera alocata initial.

A... evitati bungalow-urile... desi arata extraordinar din afara, sunt facute din rigips, fara nici un fel de izolatii (la cat ploua la ei nici nu e cazul) asa ca se aude tot ce discuta vecinii! Plus ca au gresie pe jos si doar dus in baie.

In rest mancarea super ok, serviciile ok, la restaurantele "a la carte" am luat masa o singura data - cel pescaresc, la celelalte am fost refuzati pe motiv ca eram doar doua persoane iar masa era de minim 4.

Au doua restaurante principale: unul pentru familii si unul in care este interzis accesul cu copii sub 16 ani.

Am fost contactati de agentia de turism partenera de acolo care ne-a oferit mai multe excursii. Am ales una de cumparaturi, contra 10 euro. Fraiereala curata... te plimba in trei magazine... unul de piele, o bijuterie si un market, toate apartinand aceluiasi lant si toate foarte scumpe. Dupa o zi de pierduta aiurea, am fost luminati de un binevoitor care ne-a informat ca se poate lua microbuzul din fata hotelului, cu care se ajunge foarte usor si foarte repede in Side - orasul vechi, unde am gasit de toate si la preturi mult mai normale.

In rest... ok... intrarea in apa cam bolovanoasa, dar rezonabila, multi rusi si nemti.

Trimis de cocolino26* in 23.05.10 22:09:02

VIZUALIZĂRI: 2824 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cocolino26*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Rila
    [27.07.10 20:02:58]

Buna ziua

am si eu cateva intrebari, pentru ca as merge cu baietlelul nostru de 7 ani:

1. are voie copilul la toate toboganele?

2. marea are intrarea lina? bolovanoasa de la bolovani? sunt si valuri? cineva zice de alge, au fost si in 2009

3. se vorbeste engleza?

4. la masa erau pesti? cat de des?

cam astea . va multumesc de raspuns

domidoc, Rila
    Alte impresii din această RUBRICĂVoyage Sorgun Select: