ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.09.2018

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Vacanta in Turcia

Pentru ca mereu intru si citesc impresii despre hoteluri inainte sa aleg unde plecam, m-am gandit sa va scriu si experienta noastra care poate va v-a ajuta.

Am ajuns la Sentido Turan pe 24 august, extrem de cald, undeva la 37 grade ziua, ne-au cazat in jur de ora 14.00, desi am ajuns pe la 11.00 la hotel dar asta chiar nu a fost o problema. Primele 4 zile a fost totul perfect, mai ales ca am asteptat toti concediul ca pe painea calda, mancarea, terasele si receptia de nota 10, camerele in schimb lasa de dorit. Plinte desfacute, usa de la baie mai avea putin si cadea, etc

Dupa 4 zile copilul a inceput sa faca febra mare care daca am vazut ca nu ii trece am decis sa mergem cu el la cabinetul medical din incinta hotelului. Acolo era un domn care a refuzat sa se uite la copil spunand ca este doar asistent si ca daca suntem de acord cheama telefonic un doctor. Am zis da si dupa 2 ore a ajuns medicul, care l-a consultat pe ceas fix 1 min, dupa care a zis in 5 min sa ne vedem la receptie ca ne duce la el la clinica sa il vada un pediatru. Ok, in nebunia aia am zis da, iar dupa cele 5 min ne astepta deja ambulanta in fata. Am ajuns la clinica si dupa cateva "priviri" pediatrul a zis ca are gura mana picior si ne-a dat o reteta apoi ne-a spus ca cu o zi inainte de plecare sa revenim pentru a lua aviz ca putem pleca cu el in tara, altfel nu putem pleca.

Copilul dupa cele 3 zile era in perfecta stare doar ca acea cateva bubite pe maini si pe picioare. Am decis sa nu mai mergem cu el pana la clinica respectiva si sa plecam pur si simplu cu el acasa, asta dupa ce ne-au confirmat si cei de la hotel ca putem pleca linistiti. Recunosc ca ne-am facut mii de filme ca nu ne vor lasa la aeroport sa plecam, ca au anuntat cei de la clinica, etc, dar totul a fost ok, apoi am inteles ca este o politica a lor de a lua niste bani unor oameni disperati cu copii bolnavi.

Nu va ganditi ca era cine stie ce clinica, o cladire cu 4 etaje intr-un camp la vreo 20 de min de hotel, noi am platit 250 euro pentru ambulanta, care desi nu am cerut-o era deja pregatita in fata hotelului si pt cele 3 minute adunate ale doctorilor care ne-au consultat din ochi copilul.

La hotel cand am ajuns aveam deja scrisoare in usa ca vor sa discute cu noi. Mai exact si-au cerut scuze ca s-a imbolnavit copilul si ne-au interzis sa mai iesim cu el la masa si la piscina, in schimb ne-au precizat ca la plaja putem merge.

Asa cum era normal nu ne-am expus copilul deloc si am stat doar in camera pana in ziua plecarii, dar da, baiatul nostru sunt 100% convinsa ca de la ei a luat boala, pt ca cu 2 zile inainte am vazut pe plaja o fetita plina plina de bubite pe maini si pe picioare, iar cat am mai stat pe acolo inca 3 mame se plangeau ca au copii febra... Pentru noi a fost groaznica experienta.

Multa sanatate si vacante frumoase va dorim!

Trimis de AlexandraV in 03.09.18 14:41:42
Validat / Publicat: 04.09.18 08:53:53
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 8600 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (AlexandraV); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[04.09.18 08:53:46]

@AlexandraV: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 06&ridAnt=89441

red dog
    [04.09.18 20:29:17]

Asigurare de sanatate nu ati avut?

mblue
    [01.11.18 12:39:00]

Din pacate ceva de genul aceasta am patit si noi. Am fost in perioada 15-22 Septembrie (Sambata pana Sambata), in seara zilei de Joi fetita mica a vomitat, apoi am fost internati in spital, acolo ne-a pus o perfuzie care nu a lasat-o pana la capat.

Sambata ne-am intors in tara, iar in tara a mai stat 3 zile la urgente in Cluj-Napoca.

Majoritatea celor care aveau copii mici ne-au relatat ca au fost cu copiii la urgenta.

In tara dupa 2 zile eu am facut gura mana picior iar 1 saptamana mersul a fost un chin.

Noroc ca asigurarea de sanatate facuta de agentia din Cluj a acoperit totul(nu am platit nimic la spital).

Alta problema a fost la sosire, am sosit la 12 noaptea (trebuia sa ajungem la 8) dar avionul din Cluj a avut intarziere, bagajele in aeroport au intarziat iar cand am sosit ne-au redirectat la alt complex Sentido Club World. Dupa discutii cu agentia din Cluj a 2-a zi ne-a adus unde am platit.

mblue, red dog
    Alte impresii din această RUBRICĂTuran Prince Hotel (ex Sentido) :