La pas prin Mamaia

înscris/ă în 11.07.13
AUG-2018
276euro -3 nopti

Din ce în ce mai rău

La sfârșit de sezon Mamaia arăta rău. Mizerie, prețuri de vârf de sezon, aglomeratie în weekend, hoteluri scumpe, zona de nord(Hotel Rex - La Butoaie) care arăta bine, curată, cu oameni cu bun simț și cu cei șapte ani de acasă începe să fie ocupată de... mă abțin să îi cataloghez.

Dacă Mamaia în mandatul Mazăre arăta bine, acum arata rău, din punctul meu de vedere (nu sunt psdist).

Dacă nu se oprește jecmăneala și bătaia de joc de care avem parte ca turiști la mare în România, e trist.

La terase numai copii obosiți ca și chelneri, ospătari care abia așteptau să plece acasă.

Poate în sezon a arătat altfel.

Impresii încărcate de adycys in 02.09.2018 22:23:45

Validat / Publicat: 03.09.18 08:33:59

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (adycys); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  450 PMA (din 1 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii DE CĂLĂTORIE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de adycys? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[03.09.18 08:33:49]

@adycys: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 66&ridAnt=89412

Unde ați fost cazați?

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

- chris79
[03.09.18 08:57:48]

Nu, nu a aratat altfel in sezon.

Nu trebuie sa fim sau nu pesedisti ca sa recunoastem decaderea Constantei si a statiunii Mamaia dupa disparitia lui Mazare. Mizeria si delasarea se vad la tot pasul, nepasare generala data de faptul ca "treaba merge oricum si asa". Iar acum cu voucherele de vacanta nici nu mai are rost nimeni sa se chinuie sa faca ceva...

Mamaia e umbra celei ce era pe vremea lui Mazare, deja pana si ceea ce a facut tandemul Udrea/Mazare in statiune incepe sa se degradeze.

- Rofri
[04.09.18 15:35:50]

Mie mi se pare relevant acest clip intitulat ”Mamaia de altădată, după 40 de ani”, care arată în oglindă imagini cu stațiunea în anii 80 și 2012:

Aici se vede că degradarea stațiunii Mamaia a început înainte, în timpul și după Mazăre, prin construcții haotice care s-au ridicat fără a respecta arhitectura originală.

pagină generată in 0.133480072021 sec