ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.09.2018
ÎNSCRIS: 02.09.18
AUG-2018

Un hotel cu adevarat de 4 stele

scurt de tot.

PRO:

- hotel impecabil (camere mari, mobilier nou, curate, personal profesionist, curatenie la 2 zile, servicii impecabile, piscina adulti, piscine copii, tobogane cu apa, program artistic in fiecare seara, animatori, kids club, salvamari).

- mancare foarte buna (mancare foarte bine gatita, extrem de variata, carne de rechin, supa de scoici, branza cu mucegai, salate, inclusiv pentru vegetarieni).

- locatia: se afla in sudul statiunii, departe de zgomotul vietii de noapte din centru. Plaja se afla la maxim 100m de hotel si este extrem de curata, nisip fin si apa curata (mai bine decat la Mamaia).

- imprejurimi: puteti vizita orasul Nessebar cat si orasul vechi Nessebar care trebuie vazut (1,20 leva/bilet autobuz maxim 10 minute de mers). Daca sunteti fara masina puteti merge in centrul statiunii cu Titicar (7leva/adult, 1 leva/copil) sau pueti inchiria masini electrice (40leva/ora).

CONTRA:

-???

Trimis de Ciobix in 02.09.18 20:14:23
Validat / Publicat: 02.09.18 21:04:57
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 1889 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ciobix); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [02.09.18 21:01:32] »

@Ciobix: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

mona1 [05.12.18 22:39:35] »

@Ciobix: Buna. La plaja sezlongurile sunt cu plata sau incluse in sejur? mersi

Ciobix [05.12.18 23:27:04] »

@mona1: nu au plaja proprie. Sunt cu bani.

anamaria86 [31.05.19 13:40:56] »

@Ciobix: Buna ziua, si noi vom merge anul acesta si as vrea sa va intreb: 1. cum e cu intrarea in restaurant, se face pe serii cum am mai citit?

2. e tinuta obligatorie pantaloni lungi la barbati si chestii de genul? Adica inteleg termenul decent, nu vom merge in costum de baie, dar vreau sa stiu daca sunt reguli stricte?

3. Si la masa suplimenteaza mancarea care s-a terminat sau trebuie sa ajungi primul ca sa ai ce sa oferi copilului (ca ei sunt mai greu de multumit)?

4. Sunt fructe suficiente si sunt intregi sau bucatele? (desigur, nu ma astept la pepene intreg, dar sunt locuri unde taie merele, piersicile, bananele, iar ele se oxideaza de nu le poti manca. Eu anul trecut m-am ales cu o enterocolita la un hotel din Nisipuri si vizita la Urgente si as vrea sa stiu ca macar de fructe ma pot atinge

Multumesc anticipat pentru rabdarea de a raspunde!

Ciobix [31.05.19 13:47:07] »

@anamaria86:

Buna Ana,

1. Intrarea la masa este în 2 serii. Vei fi anunțată când te cazezi in ce serie ești și la ce ora sa intri.

2. Nu este niciun dresscode.

3. Mâncarea nu se termină niciodată . Crede-mă! Este mancare sa dai și la alt hotel. Chiar nu-ți face griji pentru așa ceva. Și încă ceva: o sa ramai uimita de cate feluri de mâncare vei avea!

4. Fructe sunt suficiente. Acum nu îți pot garanta proveniența lor. Doar pepenii (roșu și galben) sunt tăiați felii, restul fructelor sunt întregi.

Ca de final, niciun om nu seamănă unul cu celălalt la gusturi sau pretenții. Fiecare avem propriile ștachete și suntem subiectivi.

Eu personal mă întorc și anul acesta acolo cu familia (și am 2 copii) fara să mă gandesc.

Îți doresc un sejur reușit!

anamaria86 [31.05.19 14:04:04] »

@Ciobix: Multumesc pentru promptitudine!

Pretentii sunt doar la decenta, stiu ce am platit si nu am asteptari mai mari, doar sa fie curat si mancare nestricata, cum din pacate am patit. Hotelul la care am fost anul trecut are review-uri doar proaste pe afa, pacat ca nu am stiut eu unde sa caut informatii.

Concediu placut va doresc, si multumesc inca o data, nu mai am motive sa imi fac griji, asa ca voi astepta cu nerabdare vacanta.

anamaria86 [09.08.19 09:10:37] »

@Ciobix: Ati fost in concediu? Eram curioasa cum a fost anul acesta la Tiara Noi mergem in ultima saptamana din august

anamaria86, Ciobix, mona1
Alte impresii din această RUBRICĂTiara Beach Hotel (ex Iberostar) :