ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.09.2018
AUG-2018
colegi

încărcat de pe telefon!

Never again

Maine (2 sept) se incheie sejurul nostru de 5 zile si abia așteptăm plecarea.

Timp de 5 zile nu s-a facut deloc curat in camera, nici macar nu a intrat cineva sa vada daca ar trebui lasata niste hartie la baie. Nu a venit nimeni nici daca am lasat afara semnul "please clean my room" si am fost plecati toata ziua.

Pe tavanul balconului sunt panze de paianjen si seara apar tarantule in toata regula. Pentru ca ne gandeam sa ne relaxam pe balcon seara, am cerut in repetate randuri sa vina cineva sa ia jos panzele, dar evident ca nu a venit nimeni.

Partea insuportabila a sederii a fost mancarea. Exista 3 mese tip bufet, deci ai 2 ore pe zi sa mananci, si poti alege intre 2 feluri de mancare. Intre timp, pizza, dar a fost si o zi in care nu s-a putut manca nici pizza.

Daca va vedeti pe plaja cu o bautura, o gogoașă, o clătită, vreun hamburger sau cocktail, ati gresit locația. La barul de pe plaja gasesti bere, inghetata si 4 bauturi care nu implica vreo cunostinta avansata din partea barmanului pt a le prepara, gen campari orange, rom cu cola. La pret piperat bineinteles. Cu apa e f greu,daca vrei sa bei 2 litri pe zi, costa 24 lei de persoana.

Am incercat masa de seara tip bufet, mult sub mediocru. Doar 2 feluri de mancare cu 2 garnituri (mamaliga si orez cu legume decongelat parea a fi). Toata mancarea pare a fi din ce e mai ieftin intr-un supermarket.

De asemenea aleg feluri de mancare care nu prea trebuie gatite, probabil ca bucatarul ori nu are timp si ajutor, ori nu are pregatire.

Plaja lor privata e mai scumpa ca in Neptun, plina de alge si apa e tulbure.

Nicaieri nu se vede atingerea cuiva cu viziune, cu interes in legatura cu cum se vor simti oaspeții, daca au tot ce le trebuie, sa nu mai vorbim de optiuni si alternative. Ma bucuram sa nu trebuiasca sa ies din "resort" ca sa nu mor de foame.

In legatura cu personalul, are intentii bune dar este este nepregatit. Nu cred ca e vina lor mai alrs ca sunt f tineri, au nevoie de training la locul de munca din partea cuiva care poate sa conduca prin exemplu. N-am vazut un singur manager care sa supervizeze restaurantul sau ceva in resortul asta, sa vada ce spun oapetii, de ce au nevoie, sa isi indrume personalul aratandu-le ce si mai alea CUM se face.

Personalul pare nemulțumit (la receptie cel putin ploua cu plangeri), prost platit si nepregatit. Prin urmare, asa este si calitatea serviciilor pe care le ofera, precum investiția care s-a facut in ei.

Ieri am iesit din "resort", care e in mijlocul pustiului, si am mers in Neptun. Ce diferenta! Am gasit acolo o plaja cu apa curata, intretinuta mai bine dar cu lucruri de vazut, de facut si multe multe locuri unde se poate manca.

Prin urmare, ce motiv iti mai ramane sa vii la Blaxy daca nu ai servicii de calitate sau macar mâncare?

Piscinele lor arata bine, dar din pacate n-am putut intra pt ca apa este f rece.

In timpul serii se simte un miros urat, ca de canalizare, si nu ne putem da seama de unde, tinand cont ca suntem la cuca măcăii.

Fix prin "resort" trece trenul. Ca sa ajungi pe plaja treci si linia ferata.

Pentru sederea noastra am platit cu vouchere, altfel am fi facut un early check out si ne mutam in Neptun. Din pacate, nu ne-am mai intoarce nici daca sederea ar fi gratis.

Trimis de AndreeaSt0 in 01.09.18 11:01:26
Validat / Publicat: 01.09.18 12:13:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în NEPTUN / OLIMP. A mai fost în/la: Litoral romania (mangalia, costinesti, neptun)

VIZUALIZĂRI: 1676 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (AndreeaSt0); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P10 Cam pustiu
  • sait oficial al acestei destinații:

[01.09.18 11:46:02]

@AndreeaSt0: te rugăm să faci totuși un efort și să scrii (și) în română, nu de alta, dar suntem un sait românesc, având 99,99% utilizatori români. Mulți nu vorbesc limba în care ai scris impresiile, iar dintre cei care totuși o vorbesc, și mai puțini o pot citi (sau scrie).

În forma în care se prezintă acum, articolul nu poate fi publicat.

Mulțumim

PS: Poţi înlocui textul cu traducerea în limba română folosind butonul EDIT IMPRESII.

Scrie te rog un ecou când ai terminat.

AndreeaSt0AUTOR REVIEW
[01.09.18 12:08:52]

@webmasterX: Buna, am folosit textul in engleza la traducere, ca tocmai postasem pe un alt site si nu vroiam sa nu uit ideile. Am terminat de tradus si am salvat

[01.09.18 12:10:05]

Mulțumiri

Impresiile vor fi publicate în scurt timp

patrick007
[08.09.18 00:37:29]

O rusine de comentariu. Sa fim seriosi. Vi cu vouchere cadou de la stat... moca si ai pretentii de 5 stele... la cat valorau acele vouchere nu meritai nici macar jumatate din Blaxy. De ce nu ai ales 5 sau 4 stele in mamaia cu cele 2 vouchere... ptr ca era prea putin... 1 comentariu si acela negativ.

AndreeaSt0AUTOR REVIEW
[08.09.18 06:04:17]

Pentru ca am folosit vouchere, nu inseamna ca am platit putin. Doar nu va imaginati ca hotelurile ies in pierdere cu voucherele. Ba dimpotriva, si va spun pentru ca lucrez in industrie.

Daca vi se pare ca problema e la mine, probabil ca subteti obisnuit cu astfel de tratamente. Eu una nu, si cred ca minimul e cu mult mai sus. Daca voucherele va socheaza, imaginati-va ca altii au parte tot de asta, si fara vouchere. Faceti-va sejurul acolo si cititi in caietul de la receptie.

AndreeaSt0, patrick007
Alte impresii din această RUBRICĂAtrium by the Blaxy Hotel Resort: