Primasol Ralitsa Superior Garden Hotel (ex corpul K)

28.08.2018
Avatar bubu2001
DIN Piatra Neamt
înscris/ă în 22.06.10
AUG-2018
860 eur

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” — (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă SAU (1A) ar fi meritat rubrică nouă, dar crearea ei nu a fost considerată oportună (în acel moment); — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ necesar unei astfel de selecții. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Concediu reusit

Buna,

Am petrecut o saptamana ok la albena in acest hotel si consider ca a fost un concediu reusit.

Corpul K nu e departe de nimic, cum au scris unii. E f aproape de restaurant, aproape de aquapark si e la aceeasi distanta de mare ca toate celelalte din resort. Resortul are multa verdeata, e un mare plus.

Camera: de 3 stele, cu gresie pe jos, un balcon cu 2 scaunde si masuta de plastic. Nimic spectaculos insa bine puse la punct, cum trebuie. Camera care am primit-o avea mucegai intr-o zona greu accesibila a usii culisante de termopan si l-au curatat la solicitarea mea. Paturile (2 in camera standard) erau mari si confortabile. Curatenia se facea in fiecare zi insa, avand copilul care dormea la amiaza, a trebuit sa le atragem atentia sa faca curatenie la alte ore decat cele de odihna. Noaptea nu era deloc zgomot. Curate. Prosoapele s-au schimbat la 2 zile sau oricand am vrut noi.

Piscinele: 3 la numar, una principala cu animatori - unde isi rezervau majoritatea sezlonguri - si inca 2 fara agitatie - aici nu rezerva lumea sezlonguri. Apa rece, curata. Animatia pare ok - am stat doar o zi la piscina.

Plaja: intinsa, vreo 20 de randuri de sezlonguri de la apa pana la capatul plajei. Curata, cu nisip fin. Intrarea in apa lina, apa foarte curata si foarte calda. Cred ca e ok pentru familii cu copii de cel putin 4 ani.

Aquapark: a placut foarte mult copilului si, chiar daca apa era cam rece, nu s-ar fi dat dus din tobogane. F curat.

Masa: 2 restaurante - unul la hotel si al doilea pe plaja, un snack bar si cam atat. Mancare buna spre foarte buna, variata. Pizza (margherita) f reusita. Gratare bune, seara de peste, peste (2 feluri) la pranz si cina. Mic dejun cam acelasi, bogat. Cafea buna. Nu e pentru cei f pretentiosi, e pentru oameni normali. Restaurantul de la malul marii cu f putina varietatea - pizza, 1 sg fel de gratar, 1 sg supa si inca vreo 3 mancaruri gatite. In schimb aveau mereu fructe si desert.

Bauturi: locale la alcool, insa la cele 3 baruri erau furnizori diferiti de alcool. Sucurile gama pepsi iar daca cereai pepsi fara zahar, iti turnau dintr-o sticla de pepsi de 2 l.

Personal amabil si orientat spre rezolvarea problemelor.

Transport la plaja: 10 min pe jos mers relaxat sau cu autobuzul (electric) - din 20 in 20 min incepand cu ora 9.

Ce nu mi-a placut:

- 3 leva pe zi prosopul pentru plaja

- 10 leva pe zi parcarea la hotel si 5 leva pe zi parcarea la vreo 5 min de mers

- pe plaja dadeau drumul la restaurant la 11 - pana la ora aia nu ofereau nimic, nici macar 1 pahar cu apa

- pe plaja aveau doar bere ca alcool si doar inghetata ca snack

- snack barul de la hotel avea niste gogosele si inghetata, uneori am vazut si ceva pizza

- autobuzul spre plaja incepea sa circule la ora 9 si primul transport era cu multa inghesuiala. la fel la intoarcere, in jur de 12.30. Soferii usor nesimtiti.

- ii lasau pe turisti sa isi rezerve sezlongurile si la piscina si la plaja, nu consider fair play atitudinea.

Per total, cred ca voi reveni datorita raportului pret calitate.

Am vazut si o camera de 4 stele, nou renovata. Spatiul e acelasi insa e mai frumos stilizata, materiale mai calitative ca finisaj.

Impresii încărcate de bubu2001 in 28.08.2018 23:03:56

Validat / Publicat: 28.08.18 23:41:25

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny beach, golden sands, Duni
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Egipt, Turcia, Cehia, Polonia, Austria, Ungaria

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (bubu2001); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  10800 PMA (din 11 voturi) nota2

[28.08.18 23:13:01]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 78&ridAnt=89206

[28.08.18 23:42:00]

- parvur22
[18.09.18 15:50:01]

Buna ziua, Noi am fost la Ralitsa Superior 3* in perioada 20-27 august. Si noi am fost foarte incantati de aceasta locatie. Imi puteti spune va rog unde mai exact este acest corp K??? As dori sa merg la anul la acest corp ca sunt tarifele un pic mai mici decat la superior. va multumesc

- Kara2007
[17.02.19 09:49:25]

@parvur22: este cladirea situata la 10 (zece) metri de cladirea principala, chiar inainte de snack-bar si vis-a-vis de piscina principala.

• Distracție în familie (Jul.2019) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 13.08.19 de istvana din SFâNTU GHEORGHE [CV]) - RECOMANDĂ
  • Un sejur plăcut (Aug.2018) - punctaj satisfactie: 9.12 (scris in 30.10.18 de Aliona R din GALAţI) - RECOMANDĂ
  • Super concediu (Sep.2013) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 11.09.13 de andieelen din CRAIOVA) - RECOMANDĂ
  • Sejur placut (Aug.2013) - punctaj satisfactie: 7.75 (scris in 21.08.13 de silviumatu din BISTRITA) - RECOMANDĂ
  • Primasol... de Bulgaria, 3*, minus (Jul.2013) - punctaj satisfactie: 4.85 (scris in 06.08.13 de poterasu din GALATI) - NU RECOMANDĂ
  • Hotel de maxim 3 stele (Jul.2013) - punctaj satisfactie: 4.55 (scris in 04.08.13 de ge734 din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Trei stele (Jun.2013) - punctaj satisfactie: 8.00 (scris in 24.06.13 de DANA SIMONA din CONSTANTA) - RECOMANDĂ