ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.08.2018
STATUS: CHIBIȚ
AUG-2018
colegi

Tabara

Am fost cu scoala in august si nu pot spune ca nu mi-a placut tabara ci pensiunea si asta o poate aproba si colegele de camera.

Nici nu stiu cu ce sa incep... hai sa incep cu pensiunea insine, rustica, mie personal nu imi place rusticul dar nu am avut ce face, aceasta pensiune a fost de un rustic... hai sa ii spunem prost si neglijabil in fine, am citit si alte recenzii si am citit una cu soareci si gandaci, de gandaci nu am dat dar de soareci da, in crama hai sa ii spunem asa erau minim 3 soareci (i-am vazut cu ochii mei) iar mirosul din crama era execrabill, niste aranjamente de prost gust.

Camerele la fel execrabile, usi sparte (baie), cearceafuri rupte, degeaba aveti televizor ca nu va puteti uita la el, patul din camera in care am stat eu este facut din blat de bucatarie lipit cu scoci pe ici pe colo, celalalt pat (camera de 3) scartaia chiar si daca respirai, de abia am putut dormi de zgomot, apa calda mai deloc ori trebuie sa astepti 30 de minute apa calda (in cel mai fericit caz) sau te poti duce la altcineva in camera, scarile foarte prost facute adica oricine poate cade de pe ele cu usurinta si mai ales scartaie mai tare decat patul, in unele bai miroase ingrozitor de urat,

in rest piscina nu seaman cu cea din pozele de pe site sezlonguri prost facute (se rup repede), mesele de billiard (2) sunt vai de capul lor lipsesc mingi si la Ping-Pong nu exista palate, cam atat la punctual pensiune daca imi mai aduc aminte ceva va scriu la sfarsit.

Mancare oribila, o colega a gasit un fir de par la 2 mese in mancare, paharele/canile nu sunt spalate bine, in otet se vedeau musculite 7 minim, apa nu stiu de unde se lua pt ca noi trebuia sa ne luam apa de la bar cu 2 lei iar sticla era plina de pamant si nisip.

Acum trec la personal (mai rau decat manacarea), proprietarul era unul foarte sever si nu ne dadea voie sa facem nimic, in prima zi ne-a tinut 1 ora afara pt ca camerele nu erau gata, in acel timp a venit un grup de copii mai mici clasa 3 care ce sa vezi nu aveau loc in camere (pt ca langa noi cica mai era o pensiune a proprietarului cred sau ceva de genul) si le-a spus unor fete sa se mute in cealalta pensiune (care era apropo mult maI FRUMOASA) si le-a promis o pizza de fiecare (erau vreo 6 fete) si ce sa vezi nu le-a dat nici in ultime zi.

El (proprietarul) avea 2 fii din cate am inteles care erau si chelneri si ceilalti 2 erau angajati (in total 4 'chelneri") de 14-16 ani si cand am fost in prima zi la piscina unul dintre baietii lui ne-au facut poze, ceilalti 2 stateau si ne priveau insistent, am trecut cu vederea.

Mai ales nu ne lasa in piscina inainte de ora 4 pt ca a pus clor in ea si este periculor sa il inghitim si etc. acum noi am facut ca el, de net nici nu va mai spun.

In concluzie o pensiune oribile si nu recomand nici macar pentru popas am vazut altele si mai frumoase in apropiere.

SCUZATI GRESELILE GRAMATICALE!!!

Trimis de ANTO3 in 28.08.18 18:00:34
Validat / Publicat: 28.08.18 18:36:25

VIZUALIZĂRI: 234 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ANTO3); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
[1 PMA]
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 27.00 EUR pe cameră

webmasterX [28.08.18 18:36:00] »

Conform regulamentului art. 14, secț. B

Articolele care descriu nunţi, botezuri, banchete, tabere, zile onomastice, revelioane, alte evenimente private — organizate, evident, în condiţii cu totul particulare — nu sunt acceptate în concurs = se publică fără PMA. În plus, articolele se publică FĂRĂ NOTE (notele nu sunt relevante pentru condiţii de cazare sau de servire a mesei etc din postura unui turist)

• Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Mioriţa:

• pagină generată în 0.035819053649902 sec