ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.08.2018
ÎNSCRIS: 23.06.12
AUG-2018

încărcat de pe telefon!

Super

Buna ziua tuturor, sunt momentan de 2 zile la acest resort si pot sa spun că este foarte bine. Multi au spus de enterocolita- nu exista-, cu toți cu care am intrat în contact vb minimul de engleza, chiar la baruri și romana, camera mare 1 pat dublu, 1 single și un fotoliu extensibil, curățenia la ea acasă.

Piscinele mari, multe și curate, dar cireada de pe tort este Aqua park-ul, despre mâncare nu am ce spune peste tot și destulă, nu ai cum sa nu mănânci ceva la orice ora a zilei. Băuturile locale, ok, vinul destul de bun-simț iar la bar sunt băieți din R Moldova, care știu ce e ăla șpriț.

Plaja și marea momentan nu știu că nu am fost, dar revin și cu asta... baruri peste tot, restaurante 4-5 la număr, fast food, vitamin bar, înghețată intre 10-16, pe unde te duci găsești cate ceva de făcut.

Am văzut că s-au scris de cafea, este ness din punctul meu de vedere este ok, ca la dozator... unii probabil au cafea acasă de milioane...

Populația în resort este preponderent ruseasca- decentă, români foarte multi... și nu bag in seamă micile nereguli... inerente la un resort asa mare... toată lumea se simte bine.

O sa mai revin și în zilele următoare cu alte detalii. Ptr întrebări vă stau la dispoziție oricând... Cu stimă și vacanță plăcută... mie????????

Trimis de gabi76 in 27.08.18 16:11:46
Validat / Publicat: 27.08.18 18:25:29
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Palm Wings, Miracole, Venosa, IC Santai

VIZUALIZĂRI: 1660 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gabi76); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster26 [27.08.18 18:25:52] »

@gabi76: Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

mishu [27.08.18 20:51:10] »

@gabi76: Cum peste 2 sapt voi fi si eu acolo normal ca ma intereseaza subiectul asa ca am inceput sa citesc pe repede 'nainte articolul si m-au socat cuvintele astea

dar cireada de pe tort este

, dar m-am lamurit repede si am trecut mai departe.

Bucura-te de concediu, fii cu ochii pe tot ce se poate si cand vii acasa povesteste repede mai pe larg cum a fost.

Distractie placuta in continuare, felicitari, votat cu mare drag.

gabi76 [28.08.18 08:56:16] »

@mishu: Da, am văzut dar telefonul mic, degetele mari????????

resita2009 [28.08.18 09:23:24] »

Observati pretul platit, exact asta spuneam si eu, daca mergi fara transport este ffffoarte ieftin, pe viitor carcotasii sa se intereseze cat este hotelul si cat este transportul.

Distractie placuta in continuare si incearca placintele / covrigii de la iesirea de pe plaja catre aquapark, sunt dementiale

gabi76 [28.08.18 10:50:01] »

@resita2009:așa, fac acum am descoperit zoo bar, cu bere la sticlă, că de trebuie hidratare...

gabi76 [28.08.18 15:20:24] »

@resita2009: cârcotași sunt mereu, nu ai cum să-i mulțumesti pe toți... dar daca nu e buna cafeaua, nu-ți vb nimeni în engleză să meargă la Eforie... zic????????

cbogdan77 [30.08.18 13:21:28] »

Salut,

Pentru ca inca mai esti acolo, si cu siguranta ne vei spune mai multe la intoarcere, te rog sa ne spui si ce oferte ai avut pentru excurii in imprejurimi.

Ai fost pe undeva? Ai gasit si alte modalitati de vizitare a imprejurimilor mai ieftine? Ce ne recomanzi, noua celor ce ne pregatim sa vizitam locatia?

Multumesc,

Bogdan C.

gabi76 [30.08.18 13:48:49] »

@cbogdan77: oferte sunt in hotel ptr diferite locații, dar sunt scumpe, poți să ieși afară din hotel la localnici. Am vb ptr croaziera era 20 euro/adult. Poți merge in Alanya, sa vizitezi orașul sau la o pestera- destul de frumoasă. Se afla la 8 km de Alanya. costa 3 euro/ adult. Cel mai bine sa ai euro la tine. Cursul de schimb este în Alanya 1 euro- 6,8 lire la casa de schimb, cred că la banca este un pic mai mare spre 7 lire. O zi buna.

resita2009 [30.08.18 13:52:11] »

@cbogdan77:

Ofertele de la tour operator sunt foarte scumpe (45-50 dolari de persoana) iar daca iesi din resort sau pe plaja gasesti exact aceeasi oferta la 17-20 dolari + copil pana in 11 ani gratis.

cel putin asa era acum cca o luna cand am fost noi acolo

gabi76 [30.08.18 13:53:28] »

@resita2009: așa este și acum, și la grup am negociat la 15 euro, copilul gratis

cbogdan77 [30.08.18 14:56:07] »

@gabi76: Multumesc mult. E bine de stiut ca in tara negociatorilor se pot negocia chiar si excursiile!

gabi76 [30.08.18 14:57:43] »

@cbogdan77: Clar orice se poate negocia, inclusiv carburantul????????

cbogdan77, gabi76, mishu, resita2009
    Alte impresii din această RUBRICĂLonicera Resort & Spa [Avasalar]: