ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.08.2018
DIN: Hunedoara
ÎNSCRIS: 02.06.15
AUG-2018

Sa mancam prin Venus

Bine inteles ca daca am iesit bine cu cazarea si plaja atunci trebuie sa si mancam.

Preturile vor fi aproximative pentru ca sejurul a fost lung si am cam uitat din ele, si nu voi pomeni decat preparatele pe care le-am mancat.

Sat Pescaresc - este chiar pe plaja.

Servirea este foarte buna totul este curat. De apreciat ca servesc foarte mult peste de Marea Neagra. Bors de peste foarte bun 14 ron, ciorba de perisoare, cam tot asa, tocanita de midii, supa de midii, medalion de somon

Autoservirea Larisa- tot pe plaja

Multe mese, deci ai unde sa stai, mancarea foarte buna si accesibila ca pret (doua portii de cioarba a la grec de pui, doua portii de paste carbonara, cartofi prajiti cu snitel de pui, o pulpa de pui cu pireu de cartofi, o ciorba de burta, o salata de castraveti murati, o salata de varza, doua mujdei de usturoi, o savarina, doua ape minerale la 0,5 si o cola la 0,5 - 95 ron.

Cherhana (langa Mera Resort) - seara ca sa prinzi o masa trebuie sa faci rezervare telefonica. Mancarea si servirea sunt foarte bune, preturile sunt putin mai mari.

Terasa Orlando (aferenta hotelului Orlando)

Aici am mancat o Tigaie picanta de porc (semana putin cu legume chinezesti la tigaie cu sos) foarte buna - cam 30 ron

Terasa Esplanada

Au un mix Grill foarte bun si am mai mancat Platoul Boierului (trebuie sa iti fie foarte foame si cel putin 3 oameni) -140 ron. Servire buna si este curat.

Restaurant Venusian (vis a vis) de Mera Resort.

Portii mari de mancare, servire promta, este curat.

Trimis de eeugenus in 27.08.18 16:03:20
Validat / Publicat: 27.08.18 18:23:29
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VENUS.

VIZUALIZĂRI: 5053 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (eeugenus); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P06 Asta face 95 de ron la Autoservirea Larisa

Andreea 28
[27.08.18 19:45:14]

@eeugenus: cand mai ajungeti in zona incercati si "La foisoare". Mi se pare cea mai buna mancare din Venus, iar preturile sunt decente.

eeugenusAUTOR REVIEW
[27.08.18 19:52:38]